Domů : Technické termíny : Definice křížové platformy

Křížová plošina

Software, který lze spustit na více typech počítačových systémů. Například grafický program Adobe Photoshop a textový procesor Microsoft Word jsou k dispozici pro operační systémy Windows i Macintosh. Proto jsou Photoshop a Word považovány za křížové aplikace.

Zatímco „crossplatorm“ se obvykle používá k popisu počítačového softwaru, může odkazovat také na hardware. Například periferní zařízení, jako jsou klávesnice, myši, tiskárny, skenery a digitální fotoaparáty, které fungují na počítačích Mac i PC, jsou křížový překladač. Také se nazývá software a hardware, které fungují na více než jedné platformě Multiplatformní.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici křížové platformy. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Crossplatform, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Crossplatform jako užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.