Domů : Podmínky internetu : Definice ATM

bankomat

Zkratka pro „Asynchronous Transfer Mode“. Většina lidí ví o bankomatech jako o bankomatech - o přátelských krabičkách, které vám umožňují vybírat hotovost z vašeho bankovního nebo kreditního účtu a účtovat vám směšnou přirážku za tuto službu. Ve světě počítačů má ale ATM jiný význam. Asynchronous Transfer Mode je síťová technologie, která přenáší data v paketech nebo buňkách pevné velikosti.

ATM používá 53bajtové buňky (5 bajtů pro záhlaví adresy a 48 bajtů pro data). Tyto extrémně malé buňky lze zpracovat pomocí přepínače ATM (nikoli bankomatu) dostatečně rychle na to, aby udržovaly rychlost přenosu dat přes 600 Mb / s. Tato technologie byla navržena pro vysokorychlostní přenos všech forem médií od základní grafiky po plně pohyblivé video. Protože jsou buňky tak malé, může zařízení ATM přenášet velké množství dat přes jediné připojení a zároveň zajistit, aby žádný jediný přenos nezabral celou šířku pásma. Poskytovatelům internetových služeb (ISP) také umožňuje přiřadit omezenou šířku pásma každému zákazníkovi. I když se to pro zákazníka může jevit jako nevýhoda, ve skutečnosti to zvyšuje efektivitu internetového připojení ISP, což způsobuje, že celková rychlost připojení bude pro všechny rychlejší.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici ATM. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co ATM znamená, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici ATM užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.