Domovská stránka > J > Jak Napsat Dobře Slohovku?

Jak napsat dobře Slohovku?

Jednou z nejdůležitějších věcí při psaní slohovky je držet se tématu, dodržet zkrátka to, o čem má daná slohová práce být. Pokud máme psát určitý slohový útvar, musíme si dát pozor na to, abychom místo charakteristiky nepsali například vyprávění. Důležité je také uvědomit si, o čem mám vlastně psát.

Přečtěte si více

Může se také zeptat, co by mělo obsahovat vypravování?

Podstatou vypravování je vystihnout děj, příběh tak, aby si ho čtenář, posluchač dovedl představit. Vypravování má tedy děj buď skutečný, nebo smyšlený. Vypravování může obsahovat monology (samomluvu), dialogy (rozhovory více postav), řeč přímou a nepřímou. Také, co má být ve vypravování? Tak vypadá i obecná kompozice slohových útvarů:

  • Úvod. Nejprve čtenáře seznámíte s prostředím, popřípadě postavami, které budou ve vašem příběhu figurovat.
  • Stať (zápletka, vlastní příhoda) Postupně přejdete k jádru celého příběhu – odhalíte zápletku příběhu.
  • Závěr.
  • Gradace.
  • Přímá řeč
  • Otázky, výzvy, apely.

Jak skloňovat mě?

skloňováníměmně

1. pádVašek
2. pádmě, mneVaška
3. pádmně, miVaškovi
4. pádmě, mneVaška
6. pádo mněo Vaškovi
Jaké zájmeno je mně?
Skloňování zájmena já
1. pád
2. pádmě, mne
3. pádmi, mně
4. pádmě, mne
3 další řádky

A další otázka, jak napsat něco o sobě?

Protože v této eseji hovoříte o sobě, je vhodnější uvést konkrétnější a osobní údaje o několika zájmech nebo talentech, než uvést seznam talentů a zájmů. Například místo toho, abyste říkali, že máte rádi sport, popište, jaké konkrétní sporty se vám líbí a proč se vám to líbí. Zkuste s tím spojit své osobní zkušenosti. Jak napsat text o sobě? Jak napsat text, který nás prodá?

  1. Buďte osobití Pokud necháte vaši účetní napsat text O nás, tak budete mít štěstí, když vaše čtenáře neklepne.
  2. Mluvte pořád stejně Pokud máte antikvariát, je v pořádku zvolit starou češtinu.
  3. Vyprávějte příběh.
  4. Ukažte svou osobnost.
  5. Zapomeňte na klišé

Také, co napsat do sekce o nás?

Jak napsat stránku O nás

  1. Zvažte publikum. Zamyslete se nad tím, kdo jsou vaši zákazníci.
  2. Podělte se o svůj příběh. Časy, kdy se dlouhé slohové práce na téma O nás psaly bez zájmu a cíle, ještě nejsou za námi.
  3. Řekněte zajímavosti. Snažte se neunudit čtenáře.
  4. Představte vaše NEJ.
  5. Ukažte svou tvář
  6. Sdílejte své reference.
Jak začít psát články? začít psát

Než se pustíte do slohové práce, ujasněte si vždy:
  1. O čem budete psát?
  2. Proč chcete psát zrovna tohle?
  3. Logicky pak dojdete i k druhému bodu – pro koho budete psát článek?
  4. Proč by to měl někdo číst?

Jak napsat moderní pohádku?

Pusťte se s žáky do tvorby moderních pohádek. Začněte třeba tím, že si každý žák vymyslí svou originální pohádkovou postavu a představí si, jak jeho postava vypadá a jaké má vlastnosti. Poté zkuste zodpovědět otázku: Jakou práci by mohla tato pohádková postava vykonávat v moderním světě?

By Dasya

Jak smazat ostatní v iPhone? :: Jak zacit příběh?
Užitečné odkazy