Domovská stránka > J > Jaký Chipset Vybrat?

Jaký chipset vybrat?

Hry, domácí tvorba videa a 3D grafiky (B150/B250 a H170/H270) – nejlepší poměr cena/výkon nabídne čipset B250, pokud vám ale vyhovuje nějaká základní deska s čipsetem B150 můžete jí klidně využít také (mezi B150/B250 jsou jen drobné rozdíly).

Přečtěte si více

Jakou zakladni desku am4?

Model | Cena VRMFAN 4-pin
MSI MAG B550M MORTAR 4 300 Kč Alza | Heu8 +2 60A ps5
Asus ROG STRIX B550-F GAMING 4 900 Kč Alza | Heu12 +2 50A ps6
GIGABYTE B550 AORUS PRO 4 900 Kč Alza | Heu12 +2 50A ps8
MSI MAG B550 TOMAHAWK 5 000 Kč Alza | Heu10 +2 60A ps8
2 další řádky Podle toho, co je to základní deska počítače? Základní deska patří mezi klíčové prvky každé počítačové sestavy. Funguje totiž jako mozek, přes který proudí informace do jednotlivých komponentů v podobě procesoru, operační paměti RAM nebo grafické karty. Také je klíčem pro možné budoucí rozšíření funkcí nebo připojení dalšího příslušenství.

Jak vybrat herní základní desku?

Co vše je potřeba při jejím výběru zohlednit

  1. Velikost základní desky.
  2. Kompatibilitu s procesorem.
  3. Sloty pro grafické a další karty.
  4. Sloty pro operační paměti.
  5. Sloty pro HDD či SSD.
  6. Externí konektory.
  7. Speciální funkce.
  8. Využití základní desky.
A další otázka, jak vybrat grafickou kartu na základní desku? Pokud vybíráte grafiku pouze pro jednoduchou kancelářskou práci, bude Vám bohatě stačit karta se 2GB paměti. Pokud ale chcete grafiku na hraní her, potřebujete minimálně 4GB paměti, v lepším případě 6 GB a více. Čím vyšší nastavení detailů a textur u her zvolíte, tím bude hra využívat více paměti grafické karty.

Tak jaký chipset pro 1200?

Vyšší třída - čipová sada Z490

Základní desky s čipsetem Z490 jsou určené pro nejvýkonnější počítačové sestavy. Umožní taktovat a ladit procesory s odemčeným násobičem a dosáhnout tak maximálního výkonu architektury Intel Core. Nabízí také nejlepší konektivitu na této platformě.
Tak co to je chipset? Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách.

Může se také zeptat, jak vybrat herní procesor?

Při výběru procesoru pro gaming je potřeba mít na paměti výkon ostatních komponent počítače, především herní grafické karty, která je při hraní her absolutním základem. Tyto dvě součásti by měly být vyvážené, tedy procesor by měl svým výkonem odpovídat výkonu grafické karty, aby ji „nebrzdil“. Jakou základní desku pro AMD Ryzen 5 3600? Stačí starší deska

Zákazníky Ryzenů 5 budou spíše majitelé starších čtyřjader AMD i Intel. V případě, že tedy kupujete procesor i desku, zaměřil bych se na čipset B450 a X470.

Jak otestovat motherboard?

Jednou z nejlepších utilit pro monitorování a měření teplot, napětí a otáček větráků uvnitř počítače je SpeedFan 4.23, alternativou je pak Motherboard Monitor. SpeedFan umí měřit teplotu CPU, skříně, hard-disků a rovněž jádra grafické karty a jejího okolí přes I2C sběrnici.

By Feliza

Jak vybrat herní základní desku? :: Jak funguje zvuk v počítači?
Užitečné odkazy