Domovská stránka > K > Kde Najdeme Informace O Id Vlan?

Kde najdeme informace o ID VLAN?

Službu VLAN lze nastavit pomocí předvoleb Síť.

 • Na Macu vyberte nabídku Apple > Předvolby systému a pak klikněte na Síť .
 • Klikněte na místní nabídku Akce pod seznamem vlevo a pak vyberte volbu Spravovat virtuální rozhraní.
 • Klikněte na tlačítko Přidat a vyberte volbu Nová síť VLAN.

Přečtěte si více

Jak nastavit VLAN 848?

vlan-848. VLAN ID nastavte na hodnotu 848. Interface, kterému VLAN přidělíme nastavte ether1, kde je připojený Terminátor. Volbu uložte pomocí tlačítka Apply! Jak nastavit router Mikrotik? Nastavení přístupu přes IP adresu

Klikněte na tlačítko + a vyskočí nové dialogové okno, do kolonky Name napište jméno local a klikněte na Ok. Nyní klikněte na záložku Ports a klikněte na tlačítko +, vyskočí nové dialogové okno. Vyberte Interface ether2, z rozbalovacího menu Bridge vyberte local a klikněte na Ok.

Jak spojit dvě sítě?

Ano, je to možné. Jednomu modemu necháš adresu 10.0.0.138, druhému nastavíš třeba 10.0.0.139. Každému nastavíš v DHCP serveru vlastní DHCP address pool. Dále pořídíš nějakého Mikrotika s wifi, kterého připojíš kabelem k jedné síti a nastavíš aby přijímal wifi z druhé sítě. Když to vezmeme v úvahu, jak oddělit sítě? Virtuální VLAN můžete využít k rozdělené sítě zcela nezávisle na fyzickém uspořádání a tak síť ještě segmentovat na menší sítě uvnitř struktury sítě původní. To znamená, že pomocí VLAN můžeme dosáhnout stejného efektu, jako když máme skupinu zařízení připojených do jednoho switche a druhou skupinu do jiného switche.

Jak rozdělit WiFi?

Máte-li potřebu koordinovat procesy a stahování na domácím PC, může být pro vás právě aplikace Net Limiter vhodným nástrojem. Je určena pro počítače s operačním systémem Windows a jedná se o placenou aplikaci. Než se pro ni rozhodnete, máte však možnost vyzkoušet si trial verzi zdarma. Jak udělat wifi Bridge? Krok 1: Připojte počítač kabelem k routeru DSL-2751.

 1. Krok 2: Otevřete webový prohlížeč a zadejte IP adresu http://192.168.1.1.
 2. Krok 3: Přihlaste se do routeru.
 3. Krok 4: Na horním panelu klikněte a položku Nastavení (Setup), pak klikněte na Nastavení ADSL (ADSL Setup) a zaškrtněte Manuální nastavení (Manual Setup).

Co je PTP Bridge ap?

Pokud v menu "Quick set" zvolíte "PTP Bridge", na straně AP je v menu Wireless automaticky nastaven režim "bridge". V tomto režimu je AP ochotno navázat asociaci pouze s jedním klientem (station-bridge). Můžete se také zeptat, co je to bridge režim? V tomto modu ma verejnou IP jak wan xaviny tak i sitova karta pocitace. Pokud prijde komunikace, z venci, na nejaky port, ktery xavina obsluhuje (defaultne 80,21,23 tedy http, ftp, telnet) tak xavina odesle odpoved a na pocitac za nim se nic nedostane.

Jak nastavit VLAN MikroTik?

Nejprve nakonfigurujeme náš hlavní router Mikrotik RB4011IGS + RM .

 1. MikroTik reset na výchozí konfiguraci.
 2. Adresování portů WAN (ether1)
 3. Nastavení výchozí brány.
 4. Konfigurace rozhraní VLAN na portu ether2 (pro každou podsíť)
 5. Adresování VLAN rozhraní (pro každou síť)
 6. DHCP server.

By Birgitta Kroencke

Jak se nastavuje VPN? :: Co je to VLAN ak čemu slouží?
Užitečné odkazy