Domovská stránka > J > Jak Zjistit Ip Adresu Google?

Jak zjistit IP adresu Google?

Jak zjistit IP adresu v lokální síti pomocí příkazového řádku?

  1. Otevřeme nástroj Spustit pomocí klávesové zkratky WIN + R;
  2. příkazem cmd spustíme příkazový řádek;
  3. zadáme příkaz ipconfig ;
  4. vyhledáme položky: IPv6 Address (pro IP adresu protokolu IPv6) a. IPv4 Address (pro IP adresu protokolu IPv4).

Přečtěte si více

Jak zjistit co je IP adresa?

Najděte svou IP adresu v Windows

  1. Vyberte Start> Nastavení > Network & internet > Wi-Fi a pak vyberte Wi-Fi síť, ke které jste připojení.
  2. V části Vlastnosti vyhledejte svoji IP adresu, která je uvedená vedle položky Adresa IPv4.
Co vše se dá zjistit z IP adresy? Z IP adresy směrovače zjistí, kdo je poskytovatelem vašeho připojení k internetu a také se dozví, kde se asi přibližně nacházíte. Dále budou schopni identifikovat čtvrť či městskou část, ve které bydlíte, ale již nikoliv váš dům.

Jak zjistit IPv6 adresu?

Jak na to? Pravým tlačítkem myši poklepejte na ikonku „Přístup k internetu“ → zvolte možnost „Otevřít nastavení Síť a internet“ → klikněte na „Zobrazit vaše vlastnosti sítě“. V šestém a sedmém řádku se vám zobrazí jak vaše IPv4, tak i IPv6. Jak zjistit IP adresu poskytovatelé internetu? Do příkazové řádky napište příkaz “ipconfig /all” a stiskněte “Enter”. Nyní vyhledejte řádek “Default Gateway” (Výchozí brána), ve kterém zjistíte IP adresu routeru.

Jak zjistím IP adresu zařízení?

IP adresa vašeho zařízení v lokální síti

  1. Příkazový řádek vyvoláme tak, že ve vyhledávání Windows zadáme slovní spojení „Příkazový řádek“, případně zkratku „cmd“.
  2. Do příkazového řádku napíšeme řetězec „ipconfig“ (bez úvozovek) a potvrdíme stisknutím klávesy Enter.
Jak najít podle IP adresy? Pokud chcete zjistit IP adresu webové stránky, můžete použít nástroj jako Pingdom Tools. Stačí zadat adresu URL webové stránky a nástroj vrátí IP adresu.

Co je to za IP?

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. Jak lze zneužít IP adresa? Adresu IP lze zneužít několika způsoby:
-Můžete ji použít k podvržení své polohy. To znamená, že můžete vytvořit dojem, že k webové stránce nebo službě přistupujete z jiné země nebo oblasti, což lze využít k obejití geografických omezení.
-Můžete ji použít k provádění útoků typu odepření služby. Jedná se o zahlcení webové stránky nebo serveru tak velkým provozem, že dojde k jeho zahlcení a pádu.
-Můžete ji použít k podvodům s prokliky. To znamená, že uměle navýšíte počet kliknutí na reklamu, abyste inzerentovi vygenerovali vyšší příjmy.
-Můžete ji použít k přístupu k citlivým informacím, které nejsou určeny pro vás. Může se jednat o cokoli od finančních záznamů až po osobní e-maily.

Lidé se také ptají, jaký je rozdíl mezi veřejnou a neveřejnou ip adresou?

Veřejná IP adresa je IP adresa, která je přístupná přes internet. Privátní IP adresa je IP adresa, ke které lze přistupovat pouze v rámci privátní sítě.

By Broderick Kuczynski

Jak zjistit IP adresu někoho jiného? :: Co jsou moderní technologie?
Užitečné odkazy