Domovská stránka > C > Co Je To Identita Psychologie?

Co je to identita psychologie?

identita – (z lat. identicus = totožný, stejný) – obecně jednota vnitřního psych. života a jednání, která bývá též nazývána autentickým bytím.

Přečtěte si více

Co je to krize identity?

Podle Eriksona, krize identity je čas intenzivní analýzy a zkoumání různých způsobů, jak se na sebe dívat. Eriksonův vlastní zájem o identitu začal v dětství. Zvednutý židovský, Erikson vypadal velmi skandinávsky a často cítil, že je outsider obou skupin. Co tvoří identitu člověka? Identitou myslíme totožnost jedince se sebou samým – jmenovitě s tím, kým by chtěl a měl být, aby žil opravdový, vůči sobě samému upřímný a nefalšovaný život. Téma identity má úzký vztah k tématu vzniku a vývoje já.

Co je skupinová identita?

Základním principem skupinové identifikace je vědomí příslušnosti k jedné skupině a odlišnosti od skupiny jiné – dichotomie „my” a „oni”. Členové skupiny budují svoji identitu dvěma způsoby. Kdo jsem psychologie? „Když vím, kdo jsem, předávám i sebevědomý a čitelný obraz svému okolí. Funkcí identity je ukotvit člověka, dát mu stabilitu,“ vysvětluje Aleš Borecký. „Existuje hezké terapeutické cvičení: napíšeme na papírky deset možností, kým jsme. Pak je podle určitého klíče odhazujeme.

Co je kompenzace v psychologii?

Kompenzace (com-pensó) znamená něco nahrazovat. Jedinec vědomě, či nevědomě zakrývá své slabiny, frustrace, pocity méněcennosti či neschopnosti v jedné oblasti tím, že dosahuje (nebo usiluje o dosažení) uspokojení či dokonalosti v jiné oblasti. Co to je sebepojetí? Sebepojetí lze definovat jako postoj jedince k sobě samému. Jako každý postoj má i sebepojetí tři složky: sebepoznání, sebehodnocení( složky kognitivní) sebepřijetí, sebeúctu (složky emocionální) a úsilí po seberealizaci (složka konativní).

Můžete se také zeptat, co je to kompenzovat?

Kompenzace (z lat. com-pensó, vyrovnávat, vyvažovat) může označovat: vyrovnání, vyvážení, náhradu. Když to vezmeme v úvahu, co je sublimace v psychologii? Sublimace je psychologický termín, který označuje jeden z obranných mechanismů. Podle Freudovy teorie se osobnost skládá ze tří složek (instancí) – superego (nadjá) , ego (já) a id (ono). Ego vyrovnává působení superega a idu.

Lidé se také ptají, co je projekce v psychologii?

(Psychologická) projekce je jev popsaný Sigmundem Freudem coby obranný mechanismus ega spočívající v popírání podvědomých (pozitivních i negativních) impulzů a charakteristik u sebe sama a naopak připisování jich jiným.

By Selle

Jak vzniká vědomí? :: Proč nekupovat iPhone 12?
Užitečné odkazy