Domovská stránka > J > Jak Funguje Oled Displej?

Jak funguje OLED displej?

OLED (Organic Light-Emitting Diode)

Jak již napovídá samotný název technologie, displeje využívají k vytváření obrazu organických elektroluminiscenčních diod. Ty oproti tekutým krystalům v LCD nepotřebují prosvítit, sami totiž světlo vytvářejí. Ve srovnání s LCD tak mají OLED zobrazovače výrazně nižší spotřebu.

Přečtěte si více

Pokud jde o to, kdo vyrábí televize lg?

LG Group (korejsky 엘지 그룹) je jihokorejský konglomerát sídlící v Soulu. Vyrábí elektroniku, chemikálie a telekomunikační produkty. Byl založen v roce 1947. Má pobočky ve více než 80 zemích a patří mezi ně společnosti, jako jsou LG Electronics, LG Telecom, Zenith Electronics nebo LG Chem. Co je QLED? QLED je zkratka anglického termínu "quantum dot light emitting diode". Tedy diodu využívající kvantové body. To znamená, že televizory používají speciální vrstvu vysoce odolných kvantových teček, které slouží k vylepšení obrazové kvality.

Co je to OLED televize?

OLED je primární zdroj olesvětla, který nevyžaduje podsvícení a nemá proto, na rozdíl od LCD, problém zobrazit zcela tmavý bod. Proč QLED TV? Quantum Dot – všechny barvy barevného spektra

Přesné určení barev u QLED televizorů má na starosti technologie Quantum Dot. Ta zajistí zobrazení 100% objemu barev, tzn. všechny barvy viditelného spektra při všech úrovních jasu obrazovky. Při zvýšení jasu tak nedochází ke ztrátám barev ani k jejich přepálení.

Jaký je rozdíl mezi LED a QLED?

S technologií QLED TV, neboli Quantum Dot technologie, přišla společnost Samsung a vychází z klasické LED obrazovky. Nejde tedy o technologii novou, ale o zdařilou inovaci stávající LED technologie. Samsung ve svém panelu využívá navíc anorganické krystaly kovových materiálů, díky čemuž QLED nabízí lepší podání barev. Jak velkou televizi?

ÚhlopříčkaRozlišeníDoporučená pozorovací vzdálenost v metrech*
50" / 127 cmFull HD2,0
55" / 139 cm4K1,1
Full HD2,2
60" / 152 cm4K1,2

Podle toho, co je lepší tft nebo ips?

IPS je pokročilejší technologie než TFT, když už nic jiného, tak má větší pozorovací úhly. Týká se i nedotykových displejů, z hlediska "dotykovosti" jsou na tom obě technologie stejně - nemají na "dotykovost" žádný vliv. Také, co je to ips displej? IPS neboli In-Plane Switching displej, často označován také jako Super TFT. Jedná se jednu z odnoží zobrazovacích technologií LCD. Představuje vynikající poměr kvality a ceny. Vyniká přirozeným podáním barev, nízkou spotřebou a širokým pozorovacím úhlem.

Pokud jde o to, co je to super amoled displej?

AMOLED neboli Active Matrix Organic Light Emitting Diode displej patří do rodiny displejů OLED. Jedná se o prozatím nejvyspělejší technologii na trhu. Oproti svým nejbližším konkurentům vyniká rychlejší odezvou, nižší spotřebou a ostřejším zobrazením barev.

By Lavelle Kassel

Co je lepší QLED nebo OLED? :: Jak dlouho vydrží OLED?
Užitečné odkazy