Domovská stránka > C > Co Je Lepší Qled Nebo Oled?

Co je lepší QLED nebo OLED?

Za lepší pozorovací úhly OLED vděčí nezávislým diodám (pixelům), které nepotřebují podsvícení a zvládnou se rozsvítit pomocí elektrického proudu. QLED televize se zase musí naopak na podsvícení spoléhat, což způsobuje, že z úhlů není obraz tak dobrý.

Přečtěte si více

Jak dlouho vydrží OLED?

Za těchto podmínek se životnost OLED panelu pohybuje na hranici 30 000 hodin, tedy 10 let při užívání 8 hodin denně. Lidé se také ptají, kdo vyrábí oled? Od ledna 2011 společnost Lumiotec je první na světě vyvíjející a prodávající sériově vyráběné OLED světelné panely s velkým jasem a dlouhou životností. Lumiotec je společným podnikem společností Mitsubishi Heavy Industries, ROHM, Toppan Printing a Mitsui & Co.

Na jakém principu funguje LED TV?

Použitím buď bílé LED nebo RGB (červená, zelená a modrá) LED, kdy jsou LED rozmístěny maticově po celé ploše panelu nebo pomocí technologie Edge-LED podsvícení, které používá bílé LED umístěné pouze kolem rámu TV spolu se sítí speciálního světlovodivého materiálu, který rozptýlí světlo rovnoměrně za LCD panelem. Co je QLED displej? QLED je zkratka anglického termínu "quantum dot light emitting diode". Tedy diodu využívající kvantové body. To znamená, že televizory používají speciální vrstvu vysoce odolných kvantových teček, které slouží k vylepšení obrazové kvality.

Proč QLED TV?

Quantum Dot – všechny barvy barevného spektra

Přesné určení barev u QLED televizorů má na starosti technologie Quantum Dot. Ta zajistí zobrazení 100% objemu barev, tzn. všechny barvy viditelného spektra při všech úrovních jasu obrazovky. Při zvýšení jasu tak nedochází ke ztrátám barev ani k jejich přepálení.
Také, jak velkou televizi?

ÚhlopříčkaRozlišeníDoporučená pozorovací vzdálenost v metrech*
50" / 127 cmFull HD2,0
55" / 139 cm4K1,1
Full HD2,2
60" / 152 cm4K1,2

Když to vezmeme v úvahu, co to je 4k televize?

Ultra HD znamená vysoké rozlišení a tedy schopnost zobrazit více detailů. Obraz na takové televizi se skládá ze čtyřnásobného počtu pixelů oproti Full HD, takže si i pouhým okem všimnete rozdílu. Jak se starat o OLED? Stejně jako v případě televizoru OLED jakékoli jiné značky, Hisense důrazně nedoporučuje vytahovat přístroj po uvedení do pohotovostního režimu ze zásuvky, tedy natvrdo ho odpojovat od 230 V. Pak by totiž nemohla být provedena ani běžná údržba a protože si ji televizor pamatuje, případné problémy by se jen vršily.

Jak převážet OLED televizi?

Sviňte je, zajistěte stahovací páskou nebo gumičkou a zabalte je do krabice. Krabici samozřejmě nezapomeňte označit. Pokud má televizor podstavec nebo nástěnný držák, odmontujte jej také. Tyto věci lze zabalit do stejné krabice s příslušenstvím jako kabely.

By Calvina

Jak čistit OLED TV? :: Jak funguje OLED displej?
Užitečné odkazy