Domovská stránka > P > Proč Mi Nejde Mikrofon V Pc?

Proč mi nejde mikrofon v pc?

Ujistěte se, že aplikace mají přístup k mikrofonu.

Vyberte Spustit> Nastavení> ochrana & zabezpečení> Mikrofon a zkontrolujte, jestli je zapnutý přístup k mikrofonu. Ujistěte se, že je zapnutá možnost Nechat aplikace přistupovat k mikrofonu, a pak zvolte, které aplikace mají přístup.

Přečtěte si více

Co dělat když mi nejde mikrofon?

Krok 1: Ujistěte se, že je mikrofon nastaven jako výchozí a není deaktivován.

 1. Vyberte ikonu Windows .
 2. Vyberte Nastavení .
 3. Vyberte Systém .
 4. Vyberte Zvuk . V části Vstup vyberte možnost Vlastnosti zařízení .
 5. Ujistěte se, že není zaškrtnuta možnost Zakázat. Vyzkoušejte tlačítko Test a zkontrolujte zvuk.
Jak nastavit hlasitost mikrofonu? Řešení
 1. Otevřete Ovládací panely (vyhledejte a vyberte Ovládací panely).
 2. Klepněte na Hardware a zvuk .
 3. Klepněte na Zvuk .
 4. Klepněte na kartu Záznam v okně Zvuk .
 5. Vyberte Mikrofon a klikněte na tlačítko Vlastnosti .
 6. Klepněte na kartu Úrovně a posuňte posuvník Zesílení mikrofonu nahoru.
 7. Klepněte na tlačítko OK .

Jak propojit mikrofon?

Do čeho zapojit mikrofon

Na zadní straně počítače je růžový konektor pro externí mikrofon a zelený pro reproduktory (sluchátka). Kdo ale máte novější pc skříň a konektory i z přední části, doporučuji toto zapojit zde.
Jak zprovoznit mikrofon na počítači? Pokud chcete nainstalovat nový mikrofon, postupujte takto:

 1. Ověřte, že mikrofon je připojený k vašemu počítači.
 2. Vyberte Start > Nastavení > System > Sound.
 3. V nastavení zvuku přejděte na Vstup a v seznamu Zvolit vstupní zařízení vyberte mikrofon nebo záznamové zařízení, které chcete použít.

Jak zapnout mikrofon ve Windows 10?

Vyberte Start > Nastavení > Soukromí > Mikrofon . V části Povolit přístup k mikrofonu na tomto zařízení vyberte Změnit a ujistěte se, že je zapnutá možnost Přístup k mikrofonu pro toto zařízení. Jak povolit mikrofon? Změna oprávnění kamery a mikrofonu na konkrétním webu

 1. V zařízení Android spusťte aplikaci Chrome .
 2. Vpravo od adresního řádku klepněte na ikonu možností Nastavení.
 3. Klepněte na Nastavení webu.
 4. Klepněte na Mikrofon nebo Kamera.
 5. Klepnutím zapněte či vypněte mikrofon nebo kameru.

Jak zprovoznit mikrofon na sluchátkách?

Pravým tlačítkem kliknout na ikonku Start (na ploše vlevo dole), zvolit Ovládací panely - Hardware a zvuk - Zvuk - Spravovat zvuková zařízení - v záložkách Přehrávání a Záznam kliknout na konkrétní sluchátka nebo mikrofon a zvolit Konfigurovat (případně Vlastnosti). Tak co dělat když nefunguje mikrofon na telefonu? Pokud mikrofon v telefonu nefunguje, můžete problém vyřešit několika způsoby. Nejprve se ujistěte, že mikrofon není ztlumený. Pokud je ztlumený, zrušte jeho ztlumení a zjistěte, zda to pomůže. Pokud mikrofon ztlumený není, zkuste restartovat telefon. Pokud to nepomůže, zkuste připojit náhlavní soupravu s mikrofonem a zjistěte, zda to pomůže. Pokud žádný z těchto kroků nepomůže, budete se muset obrátit na výrobce telefonu a požádat o další pomoc.

Jak se zbavit šumění v mikrofonu?

Pro snížení šumu v mikrofonu můžete udělat několik věcí:
1. Použijte pop filtr: Pop filtr je jednoduchý kus látky nebo síťoviny, který se umístí před mikrofon a pomáhá rozptýlit silné vzduchové impulsy, které dopadají na mikrofon, což může způsobit "praskání".
2. Použijte pěnovou clonu: Pěnový windscreen je podobný pop filtru, ale je vyroben z pěny a je navržen tak, aby přiléhal k celému mikrofonu. To může pomoci snížit hluk v pozadí, který by mohl být mikrofonem zachycen.
3. Použijte šumovou bránu: Šumová brána je softwarový doplněk, který můžete přidat do softwaru pro nahrávání zvuku. Může pomoci snížit nebo odstranit jakýkoli šum na pozadí, který je zachycen mikrofonem.
4. Přibližte mikrofon k ústům: Pokud však posunete mikrofon blíže k ústům, může to pomoci snížit množství šumu na pozadí, který je zachycen. Mikrofon se totiž více zaměří na váš hlas a méně na okolní hluk.
5. Používejte kvalitnější mikrofon: Kvalitnější mikrofon zpravidla zachytí méně hluku na pozadí než méně kvalitní mikrofon. Pokud to se snížením množství šumu v nahrávkách myslíte vážně, možná budete chtít investovat do kvalitnějšího mikrofonu.

By Sergei Czibik

Jak zesílit mikrofon v Teamsech? :: Jak dostat hudbu z iTunes do PC?
Užitečné odkazy