Domovská stránka > J > Jak Funguje Uefi Boot?

Jak funguje UEFI boot?

Bootování už ale probíhá odlišně. Zatím co u klasického BIOSu je vyhledán a spuštěn ve spouštěcím sektoru systémového disku zavaděč operačního systému (často tedy boot manager Windows), tak UEFI má již vlastní zavaděč operačního systému, do kterého jsou uloženy boot managery operačních systémů.

Přečtěte si více

Co je to UEFI?

Unified Extensible Firmware Interface (UEFI, v překladu jednotné rozšiřitelné firmwarové rozhraní) je specifikace, která definuje softwarové rozhraní mezi operačním systémem a firmwarem použitého hardwaru. Lidé se také ptají, jak poznám že mám uefi? Zkontrolujte, zda používáte systém UEFI nebo BIOS Windows

On Windows„Systémové informace“ na panelu Start a v režimu BIOS najdete režim spouštění. Pokud je uvedeno Legacy, váš systém má BIOS. Pokud se říká UEFI, pak je to UEFI.

Jak nastavit v BIOSu UEFI?

V BIOS/UEFI Setupu si otevřeme nabídku ADVANCED BIOS FEATURES (nebo nabídku s ekvivalentním účelem) a vyhledáme seskupení položek Boot Device (Boot Sequence). Do první položky nastavíme CD-ROM nebo flash disk, do druhé pevný disk. Jak spustit UEFI? Jak spustit UEFI BIOS?

  1. Přepněte se do záložky Obnovení.
  2. Stiskněte volbu Restartovat.
  3. Windows se restartují.
  4. Windows se spustí v režimu pro řešení potíží, pokračujte volbou Odstranit potíže.
  5. Vyberte volbu Upřesnit možnosti.
  6. Klepněte na volbu Nastavení firmware UEFI.
  7. Potvrďte restart počítače stiskem tlačítka Restartovat.

Jak funguje bootování?

Bootování je procedura, která se provede pokaždé, když se počítač zapne, nebo když operační systém skončí svou práci, nebo když je stisknuto tlačítko reset. Jednoduše řečeno, bootování je zavádění (spouštění) operačního systému. Pro pokročilou nabídku startu operačního systému stiskněte při startu počítače klávesu F8. Co je CSM BIOS? Compatibility Support Module (CSM), který můžete zapnout, pokud chcete spouštět počítač v režimu kompatibilním s klasickým BIOSem. Právě tento režim využíváte, když u nového notebooku nebo desky „vypínáte UEFI“.

Co je to secure boot?

Secure Boot je vlastnost standardu Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), které počítačích pomalu nahrazuje BIOS. Uživatel vcelku nic nepozná, některé počítače mají hezčí bootování, možná bootují i rychleji a dokonce se jejich základní vlastnosti dají naklikat myší. A další otázka, co je legacy a uefi? UEFI či BIOS Legacy přes Správu disků

podíváme se na informace o disku, na kterém se nachází Windows: pokud obsahují partition s informací obsahující EFI - typu Systémový oddíl EFI - pak jde o UEFI; pokud obsahují partition označenou jako System Reserved, pak jde o Legacy BIOS.

Jak nastavit BIOS ASUS?

Když ještě počítač nebude zapnutý, stiskněte a podržte tlačítko [F2] na klávesnici a pak stiskněte [tlačítko napájení] (Nepouštějte tlačítko F2, dokud se nezobrazí konfigurace BIOSu).

By Hilel Letko

Jak nastavit bootování v BIOSu? :: Co je služební pochůzka?
Užitečné odkazy