Co je to Ransomware?
Ransomware je malware, který vám zašifruje soubory nebo vám znemožní používat počítač, dokud nezaplatíte výkupné. Pokud je počítač připojený k síti, ransomware se taky může rozšířit do dalších počítačů a úložišť v síti.
Jak funguje Ransomware?
Ransomware je škodlivý kód, který zamyká přístup k infikovanému zařízení nebo šifruje jeho obsah. Po uživateli požaduje výpalné s příslibem (samozřejmě negarantovaným), že po zaplacení dojde k zpřístupnění zařízení a/ nebo odšifrování dat. Jde o specifický druh škodlivého kódu, který se používá pro vydírání uživatelů. Čím škodí Ransomware? Ransomware (jiné názvy: vyděračský software, vyděračský program; angl. ransomware – složení anglických slov ransom „výkupné“ a software) je druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná, a pak požaduje od oběti výkupné za obnovení přístupu.
Když to vezmeme v úvahu, jak se projevuje ransomware?
Jedním z typických příznaků je vypnutí bezpečnostního programu bez vašeho vědomí. Malware se pokouší v počítači schovat a antivirový program mu situaci značně komplikuje. Sofistikované hrozby proto obsahují i funkce pro deaktivaci antiviru. Tak Čím je nebezpečný phishing? Důsledkem může být instalace malware, odcizení přihlašovacích údajů nebo případně i manipulace s názory uživatele. Poskytovatelé elektronických schránek se snaží své uživatele před útoky chránit. Například Google zablokuje denně více než 100 milionů phishingových e-mailů.
Jaké jsou antivirové programy?
Antivirové programy – osvědčení distributoři
- Antivirové programy ESET NOD32.
- Antivirové programy Bitdefender.
- Antivirové programy AVG.
- Antivirové programy Avast.
- Antivirové programy F-SECURE.
- Antivirové programy SPAMfighter.
V jaké zemi vznikl vůbec první počítačový vir?
První počítačový virus vyvinuli v lednu 1986 v Pákistánu bratři Basit Farooq Alvi a Amjad Farooq Alvi, kteří vlastnili softwarovou firmu. Vir neměl nijak škodit. Právě naopak. Původně byl navržený tak, aby bratry chránil před nelegálními kopiemi jejich softwaru na disketách. Pokud jde o to, jak poznat zavirovaný telefon? Pokud máte pocit, že celý telefon funguje výrazně pomaleji, rychleji se zahřívá, zamrzá nebo se samovolně restartuje, může to znamenat právě virus v mobilu. Velmi často mohou selhávat aplikace, obzvláště ty určené k surfování. Aplikace se mohou samy vypínat, být extrémně pomalé nebo zobrazovat reklamy.
Jak odhalit viry?
Ve většině případů si vystačíte s bezplatnou aplikací od seriózního antivirového vývojáře. Například Avast Mobile Security pro Android vás ochrání před viry, malwarem a spywarem. Také testuje aplikace na přítomnost trojských koní a jiných infekcí.