Domovská stránka > C > Co To Je Systém Crm?

Co to je systém CRM?

Zkratka CRM vychází z anglického názvu Customer Relationship Management - tedy v překladu řízení vztahů se zákazníky. Tzv. CRM software je program, díky němuž můžeme přehledně shromažďovat veškeré potřebné údaje o zákaznících naší firmy - kontaktní informace, celkové obraty, podíly na obratech v určitém segmentu apod.

Přečtěte si více

Jak vybrat CRM systém?

Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože nejlepší systém CRM pro danou firmu závisí na jejích konkrétních potřebách a cílech. Existuje však několik obecných tipů, kterými je možné se při výběru systému CRM řídit, mezi něž patří:
1. Definujte své potřeby a cíle. Ještě než se začnete zabývat různými systémy CRM, je důležité nejprve udělat krok zpět a definovat, jaké jsou potřeby a cíle vaší firmy. To pomůže zúžit pole možností a usnadnit nalezení vhodného systému.
2. Zvažte svůj rozpočet. Ne všechny systémy CRM jsou stejné a jejich cena se může u jednotlivých systémů výrazně lišit. Při rozhodování je důležité zvážit svůj rozpočet, protože nechcete příliš utrácet za systém, který má více funkcí, než potřebujete.
3. Porovnejte funkce. Jakmile máte seznam potenciálních systémů CRM, je čas začít porovnávat funkce každého z nich. To zahrnuje věci, jako je cena, snadnost použití, zákaznická podpora a celková sada funkcí.
4. Získejte bezplatnou zkušební verzi. Většina systémů CRM nabízí nějaký druh bezplatné zkušební verze, která vám umožní vyzkoušet si systém předtím, než učiníte konečné rozhodnutí. Je to skvělý způsob, jak zjistit, zda se daný systém hodí pro vaši firmu.
5. Požádejte o doporučení. Nakonec se nezapomeňte zeptat na doporučení ostatních, kteří systémy CRM v minulosti používali. To může být skvělý způsob, jak získat zpětnou vazbu o různých systémech z první ruky.

By Riplex Schwertfager

Proč se začaly používat při tvorbě webu kaskádové styly? :: Co je CRM manager?
Užitečné odkazy