Domovská stránka > P > Proč Se V Letadle Nesmí Používat Mobilní Telefony?

Proč se v letadle nesmí používat mobilní telefony?

Když nepřepnete mobilní telefon do letového režimu nebo ho nevypnete, bude stále vysílat a hledat signál. I v několika kilometrech nad zemí se váš přístroj snaží vyhledat tu nejkvalitnější síť. A kvůli tomu se pilotům ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk.

Přečtěte si více

Jak používat mobil v letadle?

Některé letecké společnosti umožňují používat mobil na palubě plnohodnotně, v kabině letadla je wi-fi síť a i virtuální mobilní síť. Cestující tak může z vlastního telefonu volat jako na zemi. Třeba společnost Emirates tuto službu nabízí už 11 let. Obvykle to však nejsou levné služby. Jak funguje internet v letadle? „Internet v letadle umožňuje datově a časově neomezený přístup k internetu prostřednictvím wifi připojení přes družici o rychlosti 600 kbit/s, a je tak zcela dostačující pro běžnou komunikaci nebo prohlížení webových stránek,“ konstatoval Hloušek. Internet v letadle poběží prozatím v testovacím provozu.

Co je zakázáno do letadla?

Co do letadla VŮBEC nepatří

kyseliny, žíraviny, hořlaviny, žhavící zapalovače, toxické, infekční nebo radioaktivní látky, hořlaviny, obranné a paralyzující spreje, repelenty a jiné dráždivé látky, spreje, tlakové nádoby (kromě lékařských a kosmetických potřeb), plyny.
Můžete se také zeptat, jak přepravovat léky v letadle? Léky lze přepravovat pouze v příručním zavazadle. Přeprava v odbaveném zavazadle je zakázána. Tekuté léky musí být přepravovány v lahvičkách do 100 ml umístěných v uzavíratelném průhledném sáčku do objemu max. 1 l na osobu.

Jak se cestuje letadlem?

Před nástupem do letadla předložíte jen palubní lístek a cestovní doklad. Probíhá také kontrola rozměrů vašeho příručního zavazadla. Na to pozor, pokud by přesahovalo stanovené rozměry, mohou být účtovány vysoké poplatky. Po předložení dokumentů pokračujete tunelem na palubu letadla. Lidé se také ptají, co se stane když vypnu režim letadlo v letadle? Když svůj telefon přepnete do režimu letadlo, deaktivujete tím všechny funkce bezdrátového přenosu – tedy mobilní širokopásmové připojení, bluetooth i wi-fi. Díky tomu své zařízení můžete používat při cestování letadlem a nemusíte jej vůbec vypínat.

Jak zapnout wifi v letadle?

Takto se připojíte

 1. Stáhněte si aplikaci MyWings prostřednictvím Google Play a nebo Apple AppStore ještě před odletem.
 2. Otevřete aplikaci před vzletem dokud máte k dispozici připojení k internetu.
 3. Na palubě letadla přepněte své zařízení do režimu Letadlo.
 4. Zapněte Wi-Fi.
 5. Připojte se k síti MyWings.
Kolik letadel vlastní smartwings? V současnosti tvoří flotilu Smartwings Group 39 velkých dopravních letadel. Nejpočetnější skupinu tvoří 26 letounů Boeing 737-800, kterých se bude izraelské a americké angažmá týkat. Dále firma provozuje sedm strojů Boeing 737 Max, po dvou kusech od typů Boeing 737-700 a 737-900 ER.

Co nesmí do kufru do letadla?

Zakázané předměty

 • Munice.
 • Infekční látky.
 • Nože.
 • Granáty.
 • Výbušniny.
 • Zbraně
 • Hořlaviny.
 • Radioaktivní látky.

By Naor Mcconaughy

Jak se stát flexibilním? :: Kdo mi může napsat na WhatsApp?
Užitečné odkazy