Domovská stránka > J > Jaké Jsou Parametry Procesoru?

Jaké jsou parametry procesoru?

lektor FI MUNI) mezi základní parametry procesoru patří:

 • Rychlost.
 • Efektivita mikrokódu.
 • Numerický koprocesor.
 • Šířka slova.
 • Šířka přenosu dat.
 • Interní cache paměť
 • Velikost Adresovatelné paměti.
 • Řadič

Přečtěte si více

Jak vybrat Processor?

Mezi nejdůležitější parametry patří počet jader, frekvence a cache paměť. Protože jsou procesory mimořádně komplikované součástky a používají celou řadu různých technologií k optimalizaci a zvýšení výkonu, není jednoduché a vhodné se orientovat jen podle výše zmíněných parametrů. A další otázka, co to je chipset? Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách.

Co to znamená GHz?

Co je to QHD? QHD přináší čtyřnásobné rozlišení oproti starému standardu 720p HD, což znamená, že QHD monitor nabízí stejný počet pixelů jako čtyři HD monitory. Konkrétně se jedná o 2560 × 1440 pixelů. Kam patří procesor počítače? Procesor (anglicky označovaný jako Central Processing Unit - CPU) představuje "mozek" počítače. Procesor (anglicky označovaný jako Central Processing Unit - CPU) představuje "mozek" počítače. Jedná se o složitý integrovaný obvod, umístěný na základní desce počítače a do velké míry rozhodující o jeho rychlosti.

Jak vybrat procesor Alza?

Důležité parametry při výběru procesoru

 1. Výkon pro nadšence (Enthusiast) – procesory s cenou kolem 15 000 Kč a výše (např.
 2. Vysoký výkon (High-end) – procesory s cenou od 9 000 do 15 000 (např.
 3. Střední výkon (Mainstream) – procesory s cenou od 5 000 do 9 000 Kč (např.
Jak změřit rychlost procesoru? Klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a vyberte „ Správce úloh ”Nebo jej spusťte stisknutím Ctrl + Shift + Esc. Klikněte na kartu „Výkon“ a vyberte „CPU“. Zde se zobrazí název a rychlost CPU vašeho počítače.

Co je Gpgpu?

General-purpose computing on graphics processing units (zkratka GPGPU) je způsob využití paralelizace na grafické kartě k výpočtu obecných algoritmů. Grafické karty dříve obsahovaly pouze fixní vykreslovací řetězec, který sloužil výhradně ke zpracování grafických primitiv a prezentaci na obrazovce. Co je to grafický čip? Čip grafické karty je základní stavební kámen, který určuje grafický výkon zařízení. Při výběru grafické karty hraje klíčovou roli velikost paměti (GB), její rychlost (Mhz) a počet stream procesorů. Čip grafické karty se odvíjí od typu grafiky.

Pokud jde o to, kdo vyrábí grafické karty?

Hlavní výrobci těchto grafických karet jsou firmy ATI (koupena společností AMD v roce 2006) a nVidia a v oblasti integrovaných grafických karet především Intel. Firma ATI svou řadu grafických karet pojmenovala Radeon, firma nVidia GeForce.

By Manvil

Který příkaz využívá protokol ICMP? :: Jak vybrat pevný disk?
Užitečné odkazy