Domovská stránka > K > Kdo Vymyslel Trojského Koně?

Kdo vymyslel trojského koně?

Tehdy navrhl Odysseus, aby se pokusili Tróju dobýt lstí. Navrhl postavit velkého dřevěného koně, v němž se ukryjí vybraní bojovníci. Tohoto koně potom dostat za nedobytné hradby města. Je třeba říci, že za autora nápadu bývá považován také věštec Kalchás či věštec Prylis (jemu tu myšlenku vnukla sama Athéna).

Přečtěte si více

Podle toho, co ničí viry?

Bylinky, které nám pomohou v boji proti virům: eleuterokok, grapefruit, žampion, šiitake či vrba. Bylinky působící antibakteriálně jsou pak lichořeřišnice, česnek, lékořice či bazalka posvátná. Jak se živí viry? živým

Viry
(nekategorizováno)Viry (Vira syn. Virae)
skupiny

Jak se zbavit virů v emailu?

Základním a nejúčinnějším způsobem ochrany proti virům v e-mailech je antimalwarový nástroj. Ten by měl být nainstalován na každém počítači, ať už je to PC, nebo například Mac. Nejúčinnější však je, pokud je instalován přímo na poštovním serveru. Řada bezplatných e-mailových služeb jako Gmail, Seznam.cz, Yahoo apod. Co to je spyware? Spyware je typ malware, který je velice obtížné odhalit. Skrytě sbírá informace o vašem chování na internetu, historii prohlížených stránek nebo jiné osobní údaje (například čísla kreditních karet). Často také posílá bez vašeho vědomí tyto informace přes internet třetím stranám.

Co je to a adware?

Adware je typ bezplatného softwaru, jehož vývoj je podporován reklamou. Ta se zobrazuje ve vyskakovacích oknech, v panelech nástrojů nebo přímo v prohlížeči. Většina adware programů pouze obtěžuje uživatele vyskakovacími okny, ale nepředstavuje významné riziko. Co dělá vir? Počítačový vir je škodlivý program, který se sám šíří bez vědomí uživatele kopírováním do jiného spustitelného programu nebo dokumentu. Účelem viru je infikovat zranitelné systémy, získat kontrolu nad zařízením a ukrást citlivá data uživatelů.

Jak dostat do PC vir?

Viry se nejčastěji šíří např. přes sociální sítě. Stačí si otevřít škodlivý odkaz, který ti někdo (třeba jen omylem) poslal, a můžeš se dostat na stránku, ze které se ti do počítače automaticky stáhne zavirovaný soubor. Viry se mohou šířit také přes webový prohlížeč, jako je třeba Google Chrome nebo Microsoft Edge. Co je to virová databáze? Virové slovníky/databáze

Při kontrole souboru antivirový program zjišťuje, zda se nějaká jeho část neshoduje s některým ze známých virů, které má zapsány v databázi. Pokud je nalezena shoda, má program tyto možnosti: pokusit se opravit/vyléčit soubor odstraněním viru ze souboru (pokud je to technicky možné)

Co je to Worm?

Počítačový červ (anglicky Computer worm) je škodlivý počítačový program, který je schopen automatického vytváření vlastních kopií a jejich rozesílání na jiné počítače.

By Orestes

Jak vypadá troll? :: Co je myšleno trojským koněm v počítačové terminologii?
Užitečné odkazy