Odhalení skrytých souborů. Průvodce používáním aplikace Apple Finder

How do I find hidden files in Mac Finder?
Method 1: Use Finder Click the Finder icon in your dock to open Finder. Navigate to the folder where you want to find hidden files. Press Command + Shift + . (the period key). This will show hidden files in the folder.
Další informace najdete na www.avast.com

Nabídka Finder, která uživatelům umožňuje procházet, uspořádávat a vyhledávat soubory a složky v počítači Mac, je důležitou součástí operačního systému macOS. Aby se zabránilo nechtěným změnám nebo vymazání, jsou však některé soubory ve výchozím nastavení skryté. Tento článek vám poskytne návod a znalosti, které budete potřebovat, pokud budete někdy potřebovat získat přístup ke skrytým souborům nebo je obnovit.

Způsob nastavení aplikace Apple Finder je jednoduchý. Jednoduše klikněte na symbol smajlíka na levé straně Docku a otevřete nabídku Finderu nebo spusťte Spotlight stisknutím kláves Command + Space, poté napište „Finder“ a stiskněte Enter. Vaše soubory a složky se zobrazí v novém okně Finderu, které se následně otevře.

Některé adresáře a soubory, které jsou považovány za systémové nebo citlivé soubory, systém macOS ve výchozím nastavení skrývá. V případě potřeby však můžete skryté soubory ve Finderu zobrazit pomocí příkazu Terminálu. Terminál otevřete tak, že jej vyhledáte ve Spotlightu nebo jej otevřete ze složky Aplikace. Po otevření Terminálu zadejte příkaz „defaults write com.apple.finder“. Zadejte příkaz „AppleShowAllFiles true“ (bez uvozovek). Tento příkaz změní systémovou volbu tak, aby se ve Finderu zobrazily všechny soubory, i ty skryté.

Po zadání příkazu je nutné restartovat Finder, aby se změny projevily. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je zadání příkazu „killall Finder“ do terminálu a stisknutí klávesy Enter. Po restartování procesu Finder po provedení tohoto příkazu by nyní měly být skryté soubory v oknech Finderu viditelné.

Možnost zobrazit skryté soubory ve Finderu může být užitečná, je však nutné mít na paměti, že při práci s těmito soubory je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Změna nebo odstranění skrytých souborů bez správných informací by mohly mít neočekávané účinky na stabilitu nebo funkčnost systému. Skryté soubory jsou obvykle skryty za určitým účelem. Buďte opatrní a změny provádějte až poté, co plně porozumíte jejich účinkům.

V počítači Mac existují techniky, jak obnovit důležité soubory, které jste neúmyslně změnili nebo odstranili. Time Machine je integrovaná funkce systému macOS, která umožňuje zálohování a obnovu souborů. Přístup k Time Machine získáte kliknutím na nabídku Apple v levém horním rohu obrazovky, výběrem možnosti „Předvolby systému“ a následným výběrem možnosti „Time Machine“. Poté můžete nakonfigurovat externí úložné zařízení jako místo pro zálohování a zapnout automatické zálohování.

Po nastavení můžete Time Machine použít k obnovení souborů. Otevřete okno Finderu, přejděte na původní umístění souboru a z panelu nabídek vyberte ikonu Time Machine (připomíná hodiny se šipkou proti směru hodinových ručiček). Když je v pravé části obrazovky viditelná časová osa, spustí se program Time Machine. Chcete-li soubor vrátit do původního umístění, vyberte jej a po použití šipek přejděte k přesnému času a datu, kdy byl ještě přístupný, klikněte na možnost „Obnovit“.

Nabídka Finder je zásadním nástrojem pro zkoumání a organizaci souborů v počítači Mac, na závěr. K zobrazení skrytých souborů ve Finderu můžete použít příkaz Terminálu, ale při práci s těmito soubory buďte opatrní. K obnovení omylem smazaných nebo upravených souborů lze použít Time Machine. Podle těchto pokynů můžete z programu Apple Finder vytěžit maximum a zajistit si dostupnost a bezpečnost svých souborů.

FAQ
Kde se nachází složka Apple Finder?

Složku Apple Finder nelze najít na konkrétním místě, protože se nejedná o skutečnou složku. Kliknutím na ikonu Finder v Docku, která se obvykle nachází ve spodní části obrazovky, se dostanete do Finderu, který je důležitou součástí operačního systému macOS.

K čemu slouží aplikace Apple Finder?

Nástroj pro správu souborů s názvem Apple Finder slouží k vyhledávání, uspořádání a přístupu k souborům a složkám v zařízeních Apple. Je to výchozí prohlížeč souborů operačního systému macOS a obecně se používá k procházení adresářové struktury systému, vyhledávání určitých souborů a provádění různých operací správy souborů, jako je kopírování, přesouvání a mazání souborů.

Co je aplikace Finder Apple?

V produktech Apple, včetně notebooků a stolních počítačů Mac, je Finder standardním programem pro správu souborů. Uživatelé mohou při procházení souborů a složek procházet a uspořádávat dokumenty, fotografie, videa a další typy dat. Pomocí grafického uživatelského rozhraní (GUI) programu Finder mohou uživatelé rychle vyhledávat a otevírat soubory a provádět řadu úloh, jako je kopírování, přesouvání, mazání a přejmenovávání souborů. Je to klíčový nástroj pro správu souborů v zařízeních Apple a nabízí snadný přístup k často používaným složkám a funkcím.