1. Čištění kabelu Lightning je snadný úkol, který nevyžaduje mnoho energie. Co můžete udělat, je: Vypněte zařízení a odpojte kabel od všech zdrojů napájení v kroku (a).
a. Zkontrolujte kabel, zda na něm nejsou snadno viditelné nečistoty, prach nebo špína. Pokud v konektoru nebo podél kabelu uvízly nějaké nečistoty, opatrně je odstraňte pomocí párátka nebo měkkého kartáčku (např. zubního).
c. Navlhčete hadřík, který nepouští vlákna, malým množstvím izopropylalkoholu (o koncentraci 70 % nebo vyšší). Zkontrolujte, zda není materiál příliš vlhký.
d. Opatrně očistěte kabel po celé jeho délce, přičemž buďte velmi opatrní kolem konců konektorů. Vyvarujte se přílišného tlaku nebo tření, protože by mohlo dojít k poškození kabelu.
e. Před dalším použitím kabelu po vyčištění jej nechte důkladně vyschnout na vzduchu. Oprava kabelu Lightning, který se nenabíjí:
2. Než budete předpokládat, že kabel Lightning je třeba vyměnit, pokud nenabíjí vaše zařízení, vyzkoušejte tyto techniky řešení problémů: A. Zkontrolujte, zda se v nabíjecím portu zařízení nenachází nějaké smetí nebo žmolky. K jemnému odstranění překážek použijte párátko nebo suchý, čistý zubní kartáček. Chcete-li zjistit, zda je problém v kabelu nebo v zařízení, vyzkoušejte kabel s jinou nabíječkou nebo zařízením.
c. Pokud problém přetrvává, zkuste kabel připojit k jinému zdroji napájení nebo portu USB v počítači. Podržením současně stisknutých tlačítek napájení a Domů (nebo tlačítka snížení hlasitosti u novějších zařízení), dokud se neobjeví logo Apple, zařízení resetujete. Poté kabel znovu připojte a zkontrolujte, zda se nabíjí.
3. Vyčištění portu Lightning v pouzdře zařízení: Pokud pouzdro vašeho zařízení obsahuje port Lightning, je důležité jej udržovat v čistotě, aby bylo zajištěno správné připojení. Chcete-li vyčistit port Lightning v pouzdře zařízení, dodržujte následující kroky: a. Vypněte zařízení a vyjměte jej z pouzdra.
b. Zkontrolujte, zda se v portu Lightning nenachází nečistoty nebo zbytky. K opatrnému odstranění případných překážek použijte párátko nebo čistý suchý zubní kartáček a dávejte pozor, abyste nepoškodili port.
c. Namočte hadřík, který nepouští vlákna, do izopropylalkoholu a poté jím jemně setřete veškeré zbytky z portu Lightning.
d. Poté, co necháte port zcela vyschnout, vložte zařízení zpět do pouzdra. 4. Důvody, proč kabely Lightning přestávají fungovat:
Existuje řada důvodů, proč kabely Lightning nakonec přestanou fungovat: Poškození fyzického těla: Vnitřní vodiče kabelu se mohou při opakovaném ohýbání, kroucení nebo tahání zlomit nebo roztřepit.
b. Působení vlhkosti: Kabel může zkorodovat a poškodit se, pokud je mokrý nebo vystavený vysoké vlhkosti. Špatné zacházení s kabelem, například jeho pevné vytržení nebo nesprávné odpojení, může způsobit namáhání jeho vnitřních částí.
d. Výrobní vady: Kabely blesků mají občas výrobní vady, které vedou k brzkému selhání.
Závěrem lze říci, že správná údržba kabelu Lightning může přispět k jeho delší životnosti a zabránit problémům s nabíjením. Podle výše uvedených metod můžete kabel účinně vyčistit a odstranit typické problémy s nabíjením. Chcete-li zachovat optimální výkon a spolehlivost, je možná načase uvažovat o koupi nového kabelu, pokud má váš stávající kabel stále problémy nebo je fyzicky poškozený.
Voda má nepochybně schopnost poškodit nabíječku Apple. Nabíječky Apple nejsou voděodolné ani vodotěsné, proto jejich ponoření do vody může způsobit poškození vnitřních součástí nabíječky. Voda může způsobit korozi elektrických kontaktů, bránit procesu nabíjení a případně způsobit, že nabíječka přestane fungovat úplně. Abyste předešli jakémukoli možnému poškození, je důležité uchovávat nabíječky Apple mimo dosah vody a před použitím se ujistit, že jsou suché.
Příčin, proč kabely lightning náhle přestanou fungovat, může být celá řada. Zde je několik typických důvodů: Fyzické poškození: V průběhu času dochází k opotřebení a namáhání bleskových kabelů. V důsledku opakovaného ohýbání, tahání nebo kroucení se může drát roztřepit nebo zlomit, což mu znemožní fungovat.
2. Koroze konektorů: Ke korozi může dojít, pokud je konektor blesku vystaven vlhkosti nebo jiným znečišťujícím látkám. Koroze ztěžuje spolehlivé elektrické spojení kabelu a zařízení, což může způsobit problémy s nabíjením nebo dokonce úplné selhání. 3. Nekvalitní kabely: Nekvalitní nebo falešné bleskové kabely nemusí být vyrobeny tak, aby vydržely časté používání, nebo nemusí mít požadovanou izolaci. Tyto kabely jsou náchylnější k přetržení nebo náhlému ukončení funkce. 4. Problémy se softwarem: V některých případech mohou aktualizace softwaru pro produkty Apple způsobit problémy s používáním konkrétních kabelů lightning. To může vést k problémům s nabíjením nebo k tomu, že zařízení kabel nerozpozná. 5. Přehřátí: Vnitřní součásti kabelů Lightning mohou být poškozeny nadměrným teplem, čímž se stanou nepoužitelnými nebo neúčinnými. Přehřátí může být důsledkem používání kabelu během nabíjení nebo jeho ponechání v blízkosti zdrojů tepla.
Pokud kabel Lightning náhle přestane fungovat, doporučujeme vyhledat fyzické poškození, vyčistit konektor a zkusit použít alternativní kabel nebo zdroj napájení, abyste zjistili problém. Pokud problém přetrvává, může být nutné kabel vyměnit.