Jak připojit Sonos Beam k televizoru. Průvodce krok za krokem

How do I connect Sonos Beam to my TV?
Connect the HDMI cable (included) to Beam's HDMI port. Connect the HDMI cable to your TV: If your TV has an HDMI ARC (or eARC) port, connect the HDMI cable to it. (HDMI ARC is a special port that looks like a standard HDMI port—it may be on the back or side of your TV. Cached
Další informace najdete na www.sonos.com

Známý soundbar s vynikající kvalitou zvuku a bezproblémovým připojením k televizoru je Sonos Beam. Vaše oblíbené filmy, televizní pořady a hudební výběry ožijí po připojení reproduktoru Sonos Beam k televizoru a vylepší tak zážitek z domácího kina. V tomto článku vás provedeme připojením wifi a HDMI pro Sonos Beam k televizoru.

1. Bezdrátové připojení zařízení Sonos Beam k televizoru

– Zkontrolujte, zda se televizor a zařízení Sonos Beam nacházejí ve stejném prostoru a zda je k nim přístupná síť Wi-Fi.

– Do chytrého telefonu nebo tabletu stáhněte a nainstalujte aplikaci Sonos.

– Pro nastavení zařízení Sonos Beam použijte aplikaci Sonos a dodržujte pokyny zobrazené na obrazovce. Po dokončení nastavení otevřete aplikaci Sonos a přejděte na stránku Pokoje.

– Ze seznamu přístupných místností vyberte svůj Sonos Beam.

– Po klepnutí na položku „Settings“ (Nastavení) vyberte v nabídce položku „Remote Control Setup“ (Nastavení a ovládání TV).

– Postupujte podle pokynů k nastavení dálkového ovladače televizoru pro ovládání hlasitosti zařízení Sonos Beam. Sonos Beam a televizor jsou nyní bezdrátově propojeny, což vám umožní vychutnat si prostorový zvuk bez kabelů.

2. Pokud má zařízení Sonos Beam potíže s připojením k televizoru, může vám pomoci kontrola následujících položek:

– Zkontrolujte, zda televizor dokáže produkovat zvuk prostřednictvím optického nebo HDMI ARC (Audio Return Channel). Jedno z těchto připojení je nezbytné, aby zařízení Sonos Beam fungovalo s vaším televizorem.

– Zkontrolujte, zda je zařízení Sonos Beam připojeno k příslušnému portu HDMI nebo optickému portu televizoru.

– Odpojte zařízení Sonos Beam a televizor, počkejte několik sekund a poté je znovu zapojte, abyste restartovali televizor a zařízení Sonos Beam.

– Zkontrolujte, zda jsou v zařízení Sonos Beam a televizoru nainstalovány nejnovější aktualizace firmwaru. Aktualizace můžete zkontrolovat v aplikaci Sonos v části „Nastavení“ > „Aktualizace systému“.

– Pokud problém přetrvává, vyhledejte další pomoc na stránce podpory společnosti Sonos nebo se obraťte na její zákaznický servis.

3. Připojení zařízení Sonos Beam k televizoru bez rozhraní HDMI:

– Pokud váš televizor nemá výstup HDMI ARC nebo optický zvukový výstup, můžete k připojení zařízení Sonos Beam přesto použít adaptér HDMI nebo audioextraktor HDMI.

– Investujte do převodníku HDMI nebo extraktoru zvuku HDMI s optickým výstupem nebo výstupem HDMI ARC.

– Připojte adaptér HDMI nebo audioextraktor HDMI k portu HDMI na televizoru.

– Pomocí kabelu HDMI připojte zařízení Sonos Beam k převodníku HDMI nebo audioextraktoru HDMI.

– Pro připojení zařízení Sonos Beam k televizoru použijte dříve popsané pokyny pro bezdrátové nastavení. Toto řešení vám umožní využívat pozoruhodnou kvalitu zvuku zařízení Sonos Beam, i když váš televizor nemá kompatibilní HDMI nebo optické audio připojení.

4. Připojení reproduktoru Sonos Beam k televizoru:

– Postupujte podle následujících pokynů:

– Ujistěte se, že je reproduktor Sonos Beam vycentrovaný a zarovnaný a umístěný bezprostředně pod nebo nad televizorem.

– Zapojte napájecí kabel reproduktoru Sonos Beam do elektrické zásuvky.

– Pro připojení zařízení Sonos Beam k HDMI ARC nebo optickému zvukovému výstupu televizoru použijte kabel HDMI, který je součástí balení.

– Zapněte televizor a vyberte nabídku zvuku.

– Rozhodněte, zda chcete povolit výstup HDMI ARC nebo optický zvukový výstup. Sonos Beam a televizor jsou nyní propojeny a vy můžete změnit nastavení a využívat výhod lepší kvality zvuku.

Závěrem lze říci, že nastavení zařízení Sonos Beam pro spolupráci s televizorem je jednoduché. Propojení zařízení Sonos Beam s televizorem je snadné pomocí aplikace Sonos a pokynů k nastavení, ať už se rozhodnete pro bezdrátové připojení, nebo pro připojení přes HDMI. Pokud narazíte na nějaké problémy, použijte navrhované postupy řešení problémů nebo se obraťte na podporu společnosti Sonos. Se zařízením Sonos Beam můžete vylepšit svou domácí zábavu a využívat výhody pohlcujícího zvuku při sledování oblíbeného obsahu.

FAQ
Jak připojím HDMI k zařízení Sonos Beam?

K připojení HDMI k zařízení Sonos Beam budete potřebovat kabel HDMI. Zde je seznam postupů, které vám pomohou: 1. Najděte port HDMI ARC (Audio Return Channel) svého televizoru. Často bývá označován jako HDMI ARC. 2. Vezměte jeden konec kabelu HDMI a vložte jej do portu HDMI ARC televizoru. 3. Připojte druhý konec kabelu HDMI ke konektoru HDMI zařízení Sonos Beam. Port HDMI zařízení Beam je na zařízení označen jako „HDMI IN“. 4. Zapněte televizor i zařízení Sonos Beam poté, co k nim byl bezpečně připojen kabel HDMI. 5. Přejděte do nastavení zvukového výstupu v nabídce nastavení televizoru. Vyhledejte možnost HDMI ARC nebo Audio Return Channel enabler. Tuto možnost zapněte. 6. Zařízení Sonos Beam by nyní mělo být televizorem rozpoznáno jako výstupní zvukové zařízení. V nastavení televizoru bude možná nutné zvolit zařízení Sonos Beam jako výchozí výstupní zvukové zařízení. 7. Přehrajte na televizoru audio nebo video obsah, abyste otestovali připojení. Zařízení Sonos Beam by nyní mělo přehrávat zvuk.

Pokud se budete držet těchto pokynů, měli byste být schopni připojit HDMI k zařízení Sonos Beam a dosáhnout lepší kvality zvuku pro váš televizor.

Může Sonos Beam připojit Bluetooth k televizoru?

Ne, Sonos Beam nemá interní připojení Bluetooth pro přímé připojení k televizoru. K televizoru se připojuje pro přehrávání zvuku pomocí konektorů HDMI-ARC (Audio Return Channel) nebo optických audio konektorů.

Jak připojím Sonos k chytrému televizoru?

Při připojování zařízení Sonos Beam k televizoru Smart TV dodržujte následující pokyny: 1. Zkontrolujte, zda je zařízení Sonos Beam správně nakonfigurováno a zda je připojeno k domácí síti Wi-Fi. 2. Vyhledejte port HDMI ARC (Audio Return Channel) svého televizoru Smart TV. Často se nachází na zadním nebo bočním panelu televizoru s označením „ARC“. 3. Připojte kabel HDMI k portu ARC televizoru Smart TV na jednom konci a k portu HDMI ARC zařízení Sonos Beam na druhém konci.

4. Zapněte televizor i zařízení Sonos Beam a poté vstupte do nastavení televizoru. 5. V nabídce nastavení vyhledejte možnosti zvukového výstupu. V závislosti na modelu televizoru mohou být tato nastavení označena jako „Zvuk“ nebo „Audio“. 6. Rozhodněte se, zda chcete pro zvukový výstup použít připojení HDMI ARC. Po nastavení zvukového výstupu na HDMI ARC byste měli ze zařízení Sonos Beam slyšet zvonění nebo oznamovací zvuk, který signalizuje úspěšné připojení. 8. Zvuk by měl být přehráván přes zařízení Sonos Beam a jeho úroveň můžete nastavit pomocí dálkového ovladače televizoru. Pokud váš televizor nemá port HDMI ARC, můžete k zařízení Sonos Beam připojit optický zvukový výstup televizoru pomocí optického zvukového adaptéru. V tomto případě je nutné zvolit optický zvukový vstup na zařízení Sonos Beam a provést potřebné úpravy nastavení zvuku televizoru.