Jak aktualizovat zprávy v systému Mac. Tipy a triky pro řešení potíží

Jak synchronizovat Zprávy na Mac?
Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud. Proveďte jeden z následujících kroků: iOS 16, iPadOS 16 a novější: Klepněte na Zobrazit vše, klepněte na Zprávy a zapněte volbu Synchronizovat tento [název zařízení]. iOS 15, iPadOS 15 nebo starší: Zapněte Zprávy.
Další informace najdete na support.apple.com

Mnoho uživatelů Macu se při komunikaci hodně spoléhá na textové zprávy. Umožňují bezproblémové spojení mezi zařízeními Mac a iPhone. Občas se však může stát, že se textové zprávy na MacBooku nezobrazí nebo že se zprávy z iPhonu nesynchronizují s Macem. V tomto článku se podíváme na různé techniky řešení problémů, které vám pomohou s aktualizací zpráv na vašem Macu a vyřešením těchto problémů.

Proč se mi na MacBooku nezobrazují textové zprávy?

Je možné, že se vaše textové zprávy na MacBooku nezobrazují z různých důvodů. Jedním z častých problémů je, že Mac a iPhone nejsou správně synchronizovány. Před zahájením řešení problémů se ujistěte, že jsou iPhone i Mac přihlášeny ke stejnému účtu iCloud. Zapněte možnost „Zprávy“ tak, že na iPhonu přejdete do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud. Ujistěte se, že je v části Předvolby systému > iCloud na Macu vybrána možnost „Zprávy“.

Příčinou může být také to, že váš Mac nemá připojení k internetu. Mac potřebuje internetové připojení, aby mohl synchronizovat zprávy s iPhonem. Spuštěním webového prohlížeče a návštěvou webové stránky můžete zkontrolovat své internetové připojení. Pokud nemáte přístup k internetu, zkontrolujte, zda nemáte problémy se síťovým připojením, nebo se zkuste připojit k nové síti.

Jak synchronizovat zprávy v iPhonu s počítačem Mac?

Pokud iPhone a Mac nesynchronizují textové zprávy automaticky, můžete se pokusit spustit synchronizaci ručně podle následujících kroků:

1. Spusťte aplikaci Zprávy na Macu. 2. Klikněte na „Zprávy“ a poté na „Předvolby“ v liště nabídek v horní části obrazovky. 3. Vyberte možnost „Accounts“ (Účty) a poté zkontrolujte, zda je zobrazen váš účet iCloud. 4. Vyberte možnost „Enable this account“ (Povolit tento účet) tak, že kliknete na svůj účet iCloud a ujistíte se, že je zaškrtnutý.

5. Po zavření okna Předvolby chvíli počkejte, než se zprávy synchronizují.

Pokud předchozí kroky problém nevyřeší, můžete se také zkusit odhlásit z účtu iCloud na počítači Mac a poté se znovu přihlásit. Přejděte do nabídky Předvolby systému > iCloud, vyberte možnost „Odhlásit se“ a poté se znovu přihlaste pomocí svého Apple ID.

Jak mohu nechat iCloud synchronizovat své zprávy?

Poté, co jste marně provedli výše uvedené metody, můžete se pokusit přinutit iCloud k synchronizaci následujícím postupem: 1. Otevřete program Zprávy na počítači Mac. 2. Klikněte na položku „Messages“ (Zprávy) a poté na položku „Preferences“ (Předvolby) v panelu nabídek v horní části obrazovky. 3. Vyberte kartu „Accounts“ (Účty) a zrušte zaškrtnutí políčka vedle nastavení vašeho účtu iCloud „Enable this account“ (Povolit tento účet). Okno Předvolby by se mělo zavřít. Znovu otevřete aplikaci Zprávy a poté se vraťte do okna Předvolby. 6. Zkontrolujte, zda je u vašeho účtu iCloud zaškrtnuta možnost „Enable this account“.

7. Zavřete okno Předvolby a dejte zprávám nějaký čas na synchronizaci. Proč se pošta mého iPhonu nesynchronizuje s počítačem Mac? Pokud se pošta iPhonu z nějakého důvodu nesynchronizuje s počítačem Mac, můžete vyzkoušet několik technik řešení problémů:

Zkontrolujte, zda je v Nastavení > [vaše jméno] > iCloud na iPhonu zapnutá možnost „Mail“. 2. Ujistěte se, že je v Nastavení systému > iCloud na vašem Macu vybrána možnost „Mail“. 3. Zkontrolováním internetového připojení na obou zařízeních ověřte, zda jsou obě zařízení online. 4. Chcete-li restartovat systém a zkusit synchronizaci ještě jednou, restartujte iPhone i Mac.

Pokud problém přetrvává, můžete zkusit odstranit a znovu přidat e-mailový účet na obou zařízeních. To může pomoci vyřešit případné problémy s nastavením, které mohou být příčinou problému se synchronizací. Kromě toho se ujistěte, že iPhone i Mac používají stejnou e-mailovou adresu.

Závěrem lze říci, že pokud se ujistíte, že jsou vaše zařízení správně připojena ke stejnému účtu iCloud, mají stabilní připojení k internetu a povoleny příslušné možnosti, můžete aktualizovat zprávy na Macu a vyřešit problémy se synchronizací. Pokud problémy přetrvávají, můžete zkusit vynutit synchronizaci přes iCloud, spustit synchronizaci ručně nebo analyzovat nastavení e-mailového účtu. Podle těchto pokynů byste měli být schopni aktualizovat zprávy a využívat bezproblémovou komunikaci mezi zařízeními Apple.

FAQ
Proč se můj Mac a iPhone nesynchronizují?

Příčin nesprávné synchronizace mezi Macem a iPhonem může být celá řada. Abyste tento problém pomohli vyřešit, zvažte následující rady a techniky řešení problémů: 1. Zkontrolujte připojení k internetu. Zkontrolujte, zda jsou váš Mac i iPhone online. Pro synchronizaci potřebujete spolehlivé internetové připojení. 2. Aktualizujte software: Zkontrolujte, zda Mac a iPhone používají nejnovější dostupné verze. Problémy se synchronizací může občas způsobit zastaralý software. Na Macu přejděte do nabídky Apple a zvolte Předvolby systému > Aktualizace softwaru. Na iPhonu přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. 3. Přihlášení pomocí stejného Apple ID: Zkontrolujte, zda jsou iPhone i Mac přihlášeny pomocí stejného Apple ID. Stejné Apple ID musí být použito pro připojení zařízení během synchronizace. 4. Povolte synchronizaci přes iCloud: Zkontrolujte, zda je na Macu i iPhonu povolena synchronizace přes iCloud. Na Macu přejděte do nabídky Předvolby systému > Apple ID > iCloud a ujistěte se, že jsou povoleny příslušné parametry synchronizace. Na iPhonu přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud a ujistěte se, že jsou příslušné parametry zapnuté. 5. Zkontrolujte nastavení služby iCloud: Překontrolováním nastavení iCloudu se ujistěte, že data, která chcete synchronizovat (například zprávy), jsou vybrána k synchronizaci. Na počítači Mac se ujistěte, že je v nabídce Předvolby systému > Apple ID > iCloud > Možnosti vybrána možnost Zprávy. Zkontrolujte, zda je přepínač pro zprávy zapnutý, a to tak, že na iPhonu přejdete do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud > Zprávy. 6. Restartujte zařízení: Zkuste restartovat iPhone a Mac současně. V některých případech může rovnou restart vyřešit drobné problémy se synchronizací.

7. Zkontrolujte, zda nedochází ke konfliktním nastavením: Zkontrolujte, zda synchronizaci nebrání jiné aplikace nebo služby pro zasílání zpráv, například Google Hangouts nebo WhatsApp. Vypněte všechna nekompatibilní nastavení, která mohou bránit přesné synchronizaci.

8. Obnovte synchronizační data: V případě, že vše ostatní selže, můžete zkusit vymazat synchronizační data v zařízeních. V počítači Mac vyberte příslušnou možnost obnovení synchronizačních dat v nabídce Předvolby systému > Apple ID > iCloud > Správa. Chcete-li obnovit synchronizační data, přejděte na iPhonu do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud > iCloud Storage > Spravovat úložiště a vyberte příslušnou možnost.

Pokud žádný z těchto způsobů řešení potíží problém nevyřeší, budete se možná muset obrátit na podporu společnosti Apple, která vám poskytne další pomoc.