Domů : Technické termíny : Definice nouzového režimu

Safe Mode

Nouzový režim je způsob, jak může operační systém Windows běžet s minimem nezbytných systémových souborů. Používá obecný ovladač zobrazení VGA namísto ovladače specifického pro dodavatele, což znamená, že budete pravděpodobně pracovat pouze s 16 barvami v rozlišení 640x480. Nouzový režim také vypne všechny ovladače třetích stran pro další periferní zařízení, jako jsou myši, klávesnice, tiskárny a skenery. V základním nouzovém režimu se síťové soubory a nastavení nenačtou, což znamená, že se nebudete moci připojit k internetu nebo jiným počítačům v síti.

Proč bych tedy někdy chtěl bootovat v nouzovém režimu? To je dobrá otázka. Windows se někdy po neočekávaném zhroucení nemusí plně načíst a jediným způsobem, jak spustit počítač, je použít nouzový režim. Jakmile úspěšně spustíte počítač v nouzovém režimu, můžete spustit obslužný program disku a opravit poškozené soubory nebo adresáře na pevném disku. Můžete také restartovat počítač v nouzovém režimu a zobrazit obrazovku, když se na obrazovce zobrazí zpráva „Synchronizovat mimo rozsah“.

Mohou také nastat situace, kdy váš počítač pracuje pomalu a otravně zpomaluje. Zavedení do nouzového režimu vám umožní diagnostikovat problém a určit, které soubory zpomalují počítač. Při volání technické podpory vás může osoba podpory požádat, abyste spustili bezpečný režim a zahájili odstraňování problémů. Chcete-li spustit počítač se systémem Windows do nouzového režimu, podržte při spouštění počítače klávesu F8. Poté ze seznamu možností spuštění vyberte Nouzový režim.

https://TechLib.com/definition/safemode

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici nouzového režimu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená bezpečný režim, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici nouzového režimu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.