Kdy dát seniora do domova?
Každý by měl uvažovat o tom, jak bude vypadat jeho stáří, s předstihem. Přihlášek do domova si může senior podat neomezeně, třeba deset. Čekací lhůty jsou totiž dlouhé a senior by měl být přijat až ve chvíli, která mu už neumožňuje žít v jeho domácím prostředí.
Jak přežít odchod do důchodu?
„Odchod do důchodu je výrazný životní mezník,“ říká psycholožka Marta Boučková. „Pomáhá, když si už na prahu důchodu vytvoříte nový vlastní režim. Nejlepší je, když si ještě před odchodem do penze ujasníte, jak ji chcete trávit, co od ní čekáte, co vám vyhovuje,“ dodává. Co dělat v důchodu kniha? důchod
- Do důchodu mladý a bohatý2002, Robert T.
- Jak to vidí Šichtařová2016, Vladimír Pikora.
- Nebojte se nepracovat2003, Ernie J.
- Změna je život - Jak se žije důchodci v jižní Francii2011, Zdenek Červenka.
- Kdy do důchodu a za kolik2008, Jan Přib.
- Do důchodu bez nemilých překvapení2020, David Budai.
Co s nemohoucím seniorem?
Péče o seniora při zaměstnání – Pomůžou stacionáře
Skloubit běžný chod domácnosti, svoji práci a ještě péči o nemohoucí rodiče není vždy lehké. Pomoci s tím může například denní či týdenní stacionáře, kteří se budou o dotyčného člověka starat během vaší přítomnosti v zaměstnání. A další otázka, jak se postarat o rodice? Odborníci radí, aby dotyčný se svým rodičem nějaký čas pobyl a zjistil, co všechno už sám nezastane a s čím potřebuje pomoci. Jedná se o první krok ve správném nastavení péče. "Samozřejmě je důležité se svých rodičů zeptat na to, s čím sami potřebují pomoci, co by uvítali.
Můžete se také zeptat, jak se starat o starého člověka?
Pečující osoba může využít služeb stacionáře, do kterého seniora odveze a zase si jej vyzvedne. Nabízí se využití denních či týdenních stacionářů. Ve stacionáři se o seniora starají. Poskytnou mu stravu, cvičení, pomoc při sebeobsluze nebo hygieně, někdy jej mohou odvézt domů. Co prinest Nemocnemu? Přijďtě čistě a vhodně oblečeni, v příjemné náladě a ochotně vyslechněte obavy a strasti nemocného. Pacienta povzbuďte, potěšte, uklidněte a posilujte v něm víru v uzdravení nebo alespoň ve zlepšení stavu. Nesnažte se o radostný rozhovor za každou cenu.
Jak Prebalovat dospeleho?
Z lůžka odstraňte vše přebytečné, co by vám mohlo překážet. Po ruce si nachystejte kosmetiku a inkontinenční pomůcky, ať nemusíte odbíhat a celý proces tak prodlužovat. Bude to pohodlnější jak pro vás, tak pro pacienta. Jak polohovat pacienta? Při polohování na boku je žádoucí použít polštáře nebo měkké molitanové válce, klíny mezi kolena a kotníky, aby se vzájemně nedotýkaly. Je-li pacient zcela imobilní, je žádoucí pomocí měkkých polštářů podložit nohy alespoň od poloviny lýtek ke kotníkům tak, aby paty neležely přímo na podložce.
Jak stanovit stupeň inkontinence?
Jsou rozlišeny tři stupně inkontinence – lehká (I), střední (II) a těžká (III), a to na základě úniku moči v mililitrech v průběhu 24 hodin (dříve v průběhu 4 hodin). Stupeň inkontinence by měl stanovit odborný lékař na základě objektivizovaného vyšetření.