Domovská stránka > J > Jak Se Připojit K Lokální Síti?

Jak se připojit k lokální síti?

Klikněte na Start → Ovládací panely → Síťová připojení a vyberte přídavnou kartu, jíž použijete k propojení s notebookem. Otevřete vlastnosti karty a na záložce Obecné dvakrát poklepejte na Protokol sítě Internet (TCP/IP). Zvolte možnost Použít následující IP adresu a vložte například 192.168.0.1.

Přečtěte si více

Které zařízení propojuje síť LAN s internetem?

Náš router má v podstatě tři hlavní funkce: přiděluje počítačům v síti IP adresy (pomocí protokolu DHCP), připojuje se do sítě poskytovatele internetu a směřuje komunikaci mezi jednotlivými počítači na lokální síti a internetem. Jak funguje LAN? LAN je síť připojených zařízení, která existují v určité lokalitě. Sítě LAN lze nalézt v domácnostech, kancelářích, vzdělávacích institucích a dalších oblastech. LAN může být drátová, bezdrátová nebo jejich kombinace. Standardní kabelová síť LAN používá k propojení zařízení Ethernet.

Můžete se také zeptat, jaké jsou druhy počítačových sítí?

Klasifikace sítí

 • Komutační síť
 • Paketová síť
 • Peer-to-peer.
 • Klient-server.
 • Analogová síť
 • Digitální síť
 • PAN.
 • LAN.
Jak vzniká počítačová síť? Počítačová síť vznikne ve chvíli, kdy dva (někdy se říká minimálně tři) nebo více počítačů propojíme dohromady pomocí telekomunikačního systému za účelem sdílení zdrojů. V praxi je dnes nejrozšířenější síť založena na technologii ethernet a používá protokol TCP/IP. Počítačové sítě se dělí podle řady kritérií.

Co to je topologie?

Topologie (z řeckého topos - místo a logos - studie) je obor matematiky, opírající se o velmi obecný výklad pojmu prostor (topologický prostor). Studuje takové vlastnosti útvarů, které se nemění při oboustranně spojitých transformacích („blízké“ body se transformují opět v „blízké“ body). Jak zjistit WAN IP adresu? Klávesovou zkratkou Win + R vyvoláte aplikaci Spustit, potom do okna Otevřít vypíšete příkaz cmd. Následně do příkazového řádku zadáte pro zobrazení konfigurace příkaz ipconfig/all a uvidíte údaje, mezi nimiž vás bude zajímat řádek Default Gateway (výchozí brána). Tady je totiž vypsána IP adresa vašeho routeru.

Jak na Wi-Fi?

Jediné dva kabely, které budete muset natrvalo zapojit, jsou napájecí (zapojte podle návodu) a kabel ze zásuvky od vašeho internetového poskytovatele. Ten zapojte do zdířky označené jako WAN, někdy také Internet. Než nastavíte bezdrátovou síť, bude potřeba k routeru připojit kabelem také počítač nebo notebook. Co to je adresa? IP adresa je unikátní číslo, které je přiděleno libovolnému zařízení komunikujícímu prostřednictvím internetového protokolu (IP). Svoji IP adresu tak mají nejen počítače, notebooky nebo tiskárny, ale také každý telefon, tablet nebo například nová pračka.

Jak se připojit k WiFi přes WPS?

Připojení k zabezpečenému routeru pomocí funkce WPS:

 1. Na zadním panelu routeru stiskněte tlačítko WPS, na předním panelu se rozbliká kontrolka WPS.
 2. Poklepáním na ikonu bezdrátových sítí se zobrazí seznam dostupných sítí.
 3. Zadejte WPS klíč nastavený v routeru a potvrďte kliknutím na tlačítko "OK".

By Jollenta

Jak vypnout Wi-Fi volani? :: Co je to WAN port?
Užitečné odkazy