Domovská stránka > J > Jak Zobrazit Soubor Json?

Jak zobrazit soubor JSON?

JSON Viewer 1.9.0

JSON Viewer je aplikace pro prohlížení a editování JSON (JavaScript Object Notation) souborů, vhodná především pro vývojáře. Poskytuje hierarchický a textový náhled dokumentů, umožňuje snadné vyhledávání textu, podporuje Base64 kódování a dekódování.

Přečtěte si více

Tak jak na json?

JSON

Do JSON můžeme uložit následující typy dat:

  1. JSONString – textový řetězec.
  2. JSONNumber – číslo (celočíselné nebo reálné, včetně zápisu s exponentem)
  3. JSONBoolean – logická hodnota.
  4. JSONNull – hodnota null.
  5. JSONArray – pole.
  6. JSONObject- objekt.
Jak číst JSON? Jak otevírat soubory JSON v systému Android

Mezi nimi doporučuji spoléhat se na prohlížeč JSON. Tato aplikace, která je k dispozici zdarma v Obchodu Play, vám umožňuje zobrazit obsah souboru JSON několika kliknutími a rozdělit jej podle objektů.

Jak Parsovat JSON?

Parsování JSONu

Při získání dat ve formátu JSON pomocí AJAXu je potřeba převést tento textový obsah do JS objektu. V případě úspěšně získaných dat přes AJAX se potom callback funkci předají data převedená na objekt pomocí JSON. parse : callbackFunkce(JSON.
Když to vezmeme v úvahu, který programovací jazyk dokáže pracovat s daty uloženými jako formát json? ze shell skriptů je nástroj nazvaný jq. Tento nástroj dokáže zpracovávat data uložená ve formátu JSON, který je v současnosti využíván (a někdy též až neskutečným způsobem zneužíván) v mnoha oblastech výpočetní techniky.

By Orly

Co je to za příponu MKV? :: Jak zobrazit CSV v Excelu?
Užitečné odkazy