Domovská stránka > J > Jak Zvětšit Systémový Oddíl?

Jak zvětšit systémový oddíl?

Zde je postup:

 1. Pravým tlačítkem myši klikněte na nepřiřazenou oblast a pak vyberte volbu "Rozšířit svazek"
 2. Spustí se nám Průvodce rozšířením svazku . Z tabulky "K dispozici" přidejte svazek do tabulky "Vybrané" a pak nastavte kapacitu, o kterou se má svazek rozšířit.
 3. Nyní máme kapacitu disku rozšířenou na celý disk.

Přečtěte si více

Jak rozšířit partition?

Klikněte pravým tlačítkem myši na oddíl C: a zvolte položku Rozšířit svazek (obr. 5). Nyní dojde ke spuštění průvodce, v němž si sami určíte, o jak velkou kapacitu má být rozšířen tento oddíl (obr. Lidé se také ptají, jak rozšířit oddíl c? Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu Windows na ploše a klikněte na možnost Správa disků. Klikněte pravým tlačítkem myši na možnost Data (D:), vyberte Odstranit svazek a klikněte na tlačítko Ano. Zobrazí se nepřidělený oddíl. Klikněte pravým tlačítkem myši na možnost Windows (C:) a vyberte možnost Rozšířit svazek.

Proč mi nejde rozšířit svazek?

Pokud chceš oddíl C rozšířit budeš muset oddíl za C odstranit pomocí instalačního média- z něj nabootuješ zvolíš nainstalovat a až se dostaneš kam chceš nainstalovat odstraň oddíl 610 MB i oddíl nepřiřazeno poté odpoj instalační médium a PC restartuj. Po restartu spusť správu disku a rozšiř oddíl C. Jak změnit velikost oddílu na disků? Změna velikosti oddílu ve Windows

 1. V ovládacích panelech spusťte Nástroje pro správu.
 2. Vyberte správa počítače.
 3. Vyberte Úložiště
 4. Zvolte správa disků
 5. Klikněte pravým tlačítkem na diskový oddíl a vyberte akci (například zmenšit svazek)

Jak zvýšit místo na disků C?

Když nemáte dost volného místa na hlavním disku, pusťte se do datové očisty. Začněte ale u svých vlastních souborů, které jste na disk někdy nahráli či stáhli. Projděte si také nainstalované aplikace a programy. Nezapomeňte vysypat koš a koukněte se třeba také na velikost mezipaměti v internetovém prohlížeči. Jak mít víc místa v pocitaci? Pokud chcete uvolnit ještě více místa, vyberte Vyčistit systémové soubory a pak vyberte typ systémových souborů, které chcete odstranit. Nástroj Vyčištění disku bude chvíli vypočítávat množství místa, které je možné uvolnit.

Jak vytvorit druhy disk?

3.Vytvořte nový svazek

 1. Klikněte pravým tlačítkem na nepřiřazené místo a zvolte možnost „Nový jednoduchý svazek…“.
 2. Pokračujte kliknutím na „Další“.
 3. V tomto okně si nastavíte velikost nového svazku.
 4. V dalším okně ponechte výchozí výběr.
 5. Okno „Formátovat oddíl“ vám umožní nastavit možnosti formátování.
Jak přidělit místo na disků? Klikněte na jednotku disku pravým tlačítkem myši a z kontextového menu zvolte »Vlastnosti«. V záložce Kvóta klikněte na ikonu »Zobrazit nastavení kvóty«. Zaškrtněte možnost »Povolit správu přidělování kvót« a v případě potřeby i volbu »Odepřít místo na disku uživatelům překračujícím maximální kvótu«.

A další otázka, jak změnit disk c na d?

Ve Windows 8.1 nebo Windows 10 klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko »Start« a vyberte možnost »Správa disků«. V okně Správa disků vidíte všechny připojené disky. Vyberte disk jehož písmeno jednotky chcete změnit, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte volbu »Změnit písmeno jednotky a cestu«.

By Amorita Henjes

Jak se pripojit na WiFi přes PC? :: Jak zvýšit výkon WiFi v notebooku?
Užitečné odkazy