Domovská stránka > J > Jak Pracovat S Midi?

Jak pracovat s MIDI?

Komunikace MIDI nepřenáší mezi hudebními nástroji audio signál (zvuk), ale informace o událostech. Typicky informace, co hudebník se svým nástrojem dělá. Například u keyboardu o stisku nebo puštění klávesy či použití jiného kontroleru, jako je třeba pedál nebo potenciometr. Událost může mít několik parametrů.

Přečtěte si více

Co je to MIDI?

Standard MIDI File (zkráceně SMF) je souborový formát určený pro uložení hudebních dat a jejich přenos mezi různými zařízeními. Tyto soubory mají obvykle příponu . mid. Může se také zeptat, jak připojit midi k pc? Pokud máte v počítači zvukovou kartu vybavenou MIDI/GAME portem, tak budete pro propojení potřebovat MIDI kabel, který se na straně počítače připojuje právě do zmiňovaného MIDI/GAME portu (MPU401) a na opačném konci kabelu naleznete DIN konektory (tzv. "pětikolík") pro připojení do MIDI IN a MIDI OUT v nástroji.

Také, jak pouzivat midi klávesy?

Drtivá většina MIDI kláves se dnes do PC připojuje přes USB. Dnešní technologie většinou umožňuje tzv. plug&play, to znamená, že počítač (Windows i Mac) klávesy rozpozná ihned po připojení, takže budete moci hrát okamžitě po spuštění vašeho hudebního softwaru. Lidé se také ptají, jak vybrat midi klávesy? Při výběru keyboard MIDI se zaměřte i na počet kláves. 25 kláves obsahují mini verze, které jsou vhodné na občasné používání či jednodušší skladby. 32 kláves o rozsahu 1 a půl oktávy postačí na nahrávání elektronických skladeb.

Jak nahrát MIDI?

propojíš line out z kláves se vstupem notebooku (který nastavíš na line in, ovladač by měl umožnit přepnout mezi mikrofonem / linkovým vstupem) a nahraješ třeba programem audacity. Pokud chceš „nahrávat“ přes midi, propoj USB kabelem a zadarmo můžeš použít třeba LMMS. Pokud jde o to, jak nahrát hudbu z kláves do pc? To lze i v amatérských podmínkách provést docela jednoduše – audio výstup v klávesách propojte kabelem s nahrávacím konektorem zvukové karty (postačí obyčejný kabel zakončený stereo jackem (malým 3,5 nebo velkým 6,3 mm) a zvuk kláves nahrajte pomocí nějakého audio editoru (např. Audacity, který je dostupný zdarma).

Jak vytvořit MIDI soubor?

Přehrávání MIDI souboru je možné také prostřednictvím notačních programů - programů, které slouží k zápisu not a jiných notových značek na počítači. Pomocí těchto programů můžeme MIDI soubory také vytvářet. Zdarma můžete stáhnout například MuseScore. Tento program používá syntetizátor Vašeho PC. Jak vybrat MIDI kontroler? Zejména začátečníci by měli v případě nákupu DJ MIDI mixážní konzole volit vždy kontroléry, které v sobě již mají integrovánu zvukovou kartu. Pokud má mixážní konzole integrovánu zvukovou kartu, najdete na kontroléru vždy i konektory pro připojení reproduktorů, sluchátek a mikrofonu.

Jak si vybrat klávesy?

Při výběru zohledněte počet kláves, povrchovou úpravu a s ní spojené ovládání. Zvuk, který je srovnatelnější se zvukem klavíru vám poskytnou keyboardy s dynamikou úhozu. Při výběru zohledněte také množství a typy výstupů, které vám umožní připojit celou řadu dalších komponentů.

By Arvad Dumaine

Jak vybrat stojan na klávesy? :: Co je podpora HDR?
Užitečné odkazy