Domovská stránka > J > Jak Zjistit Jestli Je Vadná Grafická Karta?

Jak zjistit jestli je vadná grafická karta?

Toto se projevuje barevnými artefakty, pruhy nebo kostičkami ve 2D i 3D obrazu a nestabilitou počítače (tuhnutí, nahodilé restarty či vypínáním PC). V případě, že se tyto barevné chyby objevují na obrazovce, bude se s největší pravděpodobností skutečně jednat o neopravitelnou závadu na grafické kartě - vadnými paměťmi.

Přečtěte si více

Jak poznat Spalenou grafickou kartu?Jak poznat spálenou grafickou kartu

PředmětAutorDatum
Vypni v BIOSu onboard grafiku a zkontroluj přídavné napájení 8600GT, zastrčení do slotu. Fuente 16.12.2009 20:07Fuente16.12.2009 20:07
Jak zjistit stav grafické karty? Uděláte to tak, že stisknete [Windows] + [R] a do příkazové řádky, která se objeví, napíšete »dxdiag« a stisknete »OK«: spustí se »Nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX«. Přejděte do záložky »Zobrazení« a podívejte se, zda v části nazvané »Poznámky« nejsou uvedeny nějaké hardwarové problémy.

Jakou grafickou kartu 2020?

Nejlepší grafické karty dle hodnocení a recenzí uživatelů

  • MSI GeForce RTX 3080 Ti SUPRIM X 12G. NVIDIA. 26 600. 60 000 Kč Zobrazit nabídky.
  • GIGABYTE Radeon RX 6900 XT MASTER 16G. AMD. 26 500. 47 000 Kč
  • GIGABYTE Radeon RX 6800 XT GAMING OC 16G. AMD. 24 000. 43 000 Kč
  • MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO 8G. NVIDIA. 22 600. 35 000 Kč
Lidé se také ptají, jak otestovat výkon grafické karty? Mezi jedny z nástrojů nejpoužívanějších nástrojů pro testování výkonu grafické karty patří jednoznačně Time Spy (ten testuje výkon v oblasti grafiky u rozhraní DirectX 12) a Port Royal (testování výkonu v oblasti ray tracingu).

Jak opravit grafickou kartu?

Otázka: Jak opravit částečně (pruhy na obrazovce) nebo zcela nefunkční grafickou kartu? Odpověď: Zapečte ji v běžné troubě, asi 10 minut na 200°C (v horkovzdušné méně), kondenzátorama navrch, bez chladiče a karta zas pojede jako nová. Jak zjistit co mám za grafickou kartu Windows 10? Ve svém počítači kliknete na položku Start, poté vyberete Spustit a napíšete příkaz dxdiag. V okně přepnete na záložku Zobrazení, kde uvidíte všechny informace o grafické kartě. Další možností pro zjištění typu grafické karty je stažení jednoduchého programu CPU-Z.

Jak poznat Lhr kartu?

Specifikace karet se také nijak nemění. Nové karty od starých ale pochopitelně poznáme, a to nejjistěji tak, že si ověříme označení GPU. V případě nových verzí RTX 3060 už ponese označení GA106-302 a ona dvojka na konci bude značit LHR verzi i na dalších kartách GeForce Ampere. Která grafická karta je aktivní? Existuje několik různých způsobů, jak zjistit, která grafická karta je aktivní. Prvním způsobem je otevřít Správce zařízení a rozbalit oddíl Zobrazovací adaptéry. Tím se zobrazí všechny grafické karty, které jsou v systému nainstalovány. Ta, která je aktuálně aktivní, bude mít vedle sebe zelené zaškrtnutí.
Dalším způsobem, jak zjistit, která grafická karta je aktivní, je otevřít ovládací panel grafického ovladače. Ten je obvykle přístupný z hlavního panelu nebo kliknutím pravým tlačítkem myši na pracovní plochu. Po otevření ovládacího panelu byste měli vidět možnost přepínání mezi grafickými kartami.
Pokud používáte notebook s více grafickými kartami, můžete mezi nimi obvykle přepínat stisknutím klávesové zkratky. Touto klávesovou zkratkou je obvykle jedna z funkčních kláves (F1-F12) spolu s klávesou Fn.

Jakou koupit grafickou kartu 2021?

Pokud jde o grafické karty, neexistuje univerzální odpověď, protože nejlepší karta pro vás závisí na řadě faktorů, včetně vašeho rozpočtu, her, které chcete hrát, a rozlišení, ve kterém chcete hrát. Můžeme však zúžit výběr na několik karet, které by měly být na vrcholu vašeho seznamu bez ohledu na vaše potřeby.
Pokud hledáte nejlepší poměr ceny a výkonu, je naší nejlepší volbou karta AMD Radeon RX 5600 XT. Nabízí skvělý výkon v rozlišení 1440p a je také schopna spustit většinu her v rozlišení 4K, i když v některých titulech budete muset snížit nastavení. Má také velmi příznivou cenu, což z ní dělá skvělou volbu pro hráče s omezeným rozpočtem.
Pokud jste ochotni utratit o něco více za ještě vyšší výkon, pořiďte si kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 Super. Je to nejrychlejší karta ve své cenové kategorii a zvládne vše, co na ni hodíte, včetně hraní ve 4K. Je také relativně tichá a nevyžaduje mnoho energie, což z ní dělá skvělou volbu pro malé sestavy.
Na vrcholu potravního řetězce stojí NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti. Je to nejrychlejší spotřebitelská grafická karta na trhu a hravě si poradí se vším, co jí předhodíte, včetně hraní ve 4K při vysoké snímkové frekvenci. Je také velmi drahá, takže o ní stojí za to uvažovat pouze v případě, že máte velmi vysoký rozpočet.

By Hamrah

Jak si vybrat grafickou kartu? :: Proč se nenačítá externí disk?
Užitečné odkazy