Domovská stránka > C > Co Dělat Když Počítač Nerozpozná Usb?

Co dělat když počítač nerozpozná USB?

Metoda 1: Použití Správce zařízení k vyhledání změn hardwaru

  1. Klikněte na tlačítko Start a potom na příkaz Spustit.
  2. Zadejte text devmgmt.
  3. Ve Správci zařízení klikněte na počítač tak, aby byl zvýrazněn.
  4. Klikněte na položku Akce a pak na příkaz Vyhledat změny hardwaru.
  5. Zkontrolujte, zda zařízení USB funguje.

Přečtěte si více

Jak zobrazit flash disk?

Pokud se vám flash disk v počítači nezobrazuje a nelze jej otevřít ani načíst, prohlédněte si jeho USB port. Je možné, že je zanesený prachem a dalšími nečistotami. Port flashky tedy pečlivě vyčistěte a USB flash disk znovu připojte k počítači. Podle toho, jak obnovit flash disk? Krok 1Vložte disk Flash do portu USB počítače. Jít do Můj počítač A vyberte položku Removable Disk možnost, kterou můžete otevřít Nemovitosti. Krok 2Vyberte Tools a klepněte na tlačítko Check tlačítko. Zkontrolovat Automaticky opravovat chyby systému souborů a Vyhledejte a pokuste se obnovit chybný sektor.

Jak naformátovat externí disk který není vidět?

Musíš vytvořit nový diskový oddíl - přes správce disků. Pak už jen naformátovat. Tak jak zprovoznit usb flash disk? Zapojte USB flash disk do volného USB portu a klikněte na ikonu „Počítač“. Připojený USB flash disk by se měl objevit v seznamu zařízení. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte volbu »Vlastnosti«. Následně přejděte na záložku »Nástroje«, kde najdete nástroj »Zkontrolovat«.

Proč nejde USB?

Zkuste připojit USB zařízení k jinému počítači. Pokud ani tento počítač USB zařízení nerozpozná a USB zařízení nefunguje, může být USB zařízení poškozeno. Doporučujeme kontaktovat výrobce zařízení. Pokud používáte USB zařízení přes USB docking (USB hub), zkuste připojit USB zařízení přímo k počítači. Podle toho, jak dostat data z formátovaného disku? EaseUS Data Recovery Wizard Free 11.5 – freeware

U obrazových a textových souborů je možnost si data prohlédnout, čímž snadněji zjistíte, zda jde opravdu o ty, které chcete obnovit. Data obnovuje z disků formátovaných jako FAT, NTFS, ale i Ext (takže linuxových), a to včetně těch externích a paměťových karet.

Jak odstranit ochranu proti zápisu na flash disku?

V průzkumníkovi vyberte konkrétní USB disk, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Formátovat. Následně v položce Systém souborů vyberte exFAT. Upozorňujeme, že dojde ke kompletnímu smazání obsahu flash disku, proto si jej nejprve zazálohujte. Lidé se také ptají, jak formátovat externi disk? Chcete-li naformátovat externí jednotku, musíte použít počítač s operačním systémem, který umí číst a zapisovat na jednotku. Například systém Windows 10 dokáže číst a zapisovat na většinu externích jednotek, zatímco starší verze systému Windows z nich mohou pouze číst. Systém MacOS umí číst a zapisovat na většinu externích jednotek, zatímco starší verze systému MacOS z nich mohou pouze číst.
Chcete-li naformátovat externí disk v systému Windows 10, otevřete Průzkumníka souborů a klikněte na položku Tento počítač. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na externí jednotku a vyberte možnost Formátovat. V okně Formátování vyberte souborový systém, který chcete použít (NTFS pro systém Windows nebo exFAT pro systém macOS), a klikněte na tlačítko Start.
Chcete-li naformátovat externí jednotku v systému macOS, otevřete aplikaci Disk Utility. V levém postranním panelu vyberte externí jednotku. Poté klikněte na tlačítko Vymazat v hlavním okně. V okně Vymazat vyberte systém souborů, který chcete použít (exFAT pro systém Windows nebo HFS+ pro systém macOS), a klikněte na tlačítko Vymazat.

Tak jak pripojit externi disk k macu?

Externí disk lze k počítači Mac připojit několika různými způsoby. Nejběžnějším způsobem je použití kabelu USB, ale můžete použít také Thunderbolt, Firewire nebo Ethernet.
Pokud používáte kabel USB, stačí jej zapojit do portu na zadní straně Macu. Pokud používáte Thunderbolt, zapojte kabel do portu Thunderbolt na zadní straně Macu. Pokud používáte Firewire, zapojte kabel do portu Firewire na zadní straně Macu. Pokud používáte Ethernet, zapojte kabel do portu Ethernet na zadní straně Macu.
Po zapojení kabelu by se měl externí disk objevit na pracovní ploše. Pokud se tak nestane, můžete otevřít Finder a v postranním panelu kliknout na sekci "Zařízení". Externí disk by tam měl být uveden.

By Arlynne Hartsoe

Jak pripojit SSD disk do PC? :: Jak otevřít CD na PC?
Užitečné odkazy