Domovská stránka > K > Kolik Stojí Výměna Konektoru?

Kolik stojí výměna konektoru?

Běžné opravy notebooků:
výměna napájecího DC konektoru500-1000 Kč
výměna USB konektoru400-500 Kč
výměna větších konektorů jako VGA, HDMI, čtečka karet, apod.500-1000 Kč
oprava napájecí části základní desky500-2500 Kč

Přečtěte si více

Jak opravit Zastrcku?

Pracovní postup

 1. Poškozený kabel i s vidlicí odřízneme.
 2. Nožem odstraníme poplastovaný kryt (bužírku) kolem drátků v délce asi 1 cm, a to tak, abychom drátky nepoškodili.
 3. Novou vidlici rozšroubujeme a drátky upevníme do svorek.
 4. Zástrčku sešroubujeme. A je hotovo.
Jak opravit kabely? Způsoby pro opravu po třepení kabelů
 1. Elektrická páska. Jednou z nejschůdnějších oprav kabelu, který se chystá skončit, je trocha elektrikářské pásky.
 2. Sugru. Sugru je prostě skvělé mít po ruce z mnoha důvodů – jedním z nich jsou staré a opotřebované kabely.
 3. Tepelně smršťovací trubičky.

Jak vyměnit koncovku kabelů?

Postup | Obrázková výměna zástrčky

 1. Odřízneme koncovku.
 2. Upravíme modrý i hnědý kabel (popř. ochranný)
 3. Rozložíme zástrčku.
 4. Uvolníme šrouby na kolících (popř. i ochranný – uprostřed)
 5. Utáhneme šrouby a nakroutíme kabely.
 6. Srdce do zástrčky a upevníme svorkou.
Jak opravit zlomená sluchátka? Slepit vteřiňákem. Tam není problém že by nebyly u sebe jelikož to jistí jakýsi kožený náhlavník.

A další otázka, jak vytáhnout zalomený jack?

Na párátku odstřihnout špičku a zarovnat do hladka (třeba pilníkem na nehty). Malá (ale opravdu malá) kapička sekundového lepidla na plošku párátka a opatrně zasunout do jacku. Přitisknout a cca minutu, dvě tlačit, pak chvíli počkat (5 až 10 minut) a zbytek konektoru by měl jít vytáhnout bez následků. Podle toho, co dělat když nefunguje jedno sluchátko? Pokud začnou hrát, příčina tkví zde. Stačí si pak koupit jiný konektor, starý ustřihnout, připojit a připájet dráty. V případě, že jsou sluchátka ještě v záruce, je možné je s touto závadou reklamovat. Zpravidla je nutné, aby nebyla viditelně mechanicky poškozená.

Může se také zeptat, co dělat když nefunguje nabíječka na notebook?

1/ NB vypnout, odpojit adaptér, baterii vyndat, prohlédnout kontakty na baterii i v NB, zda nejsou znečištěné a zda ty pohyblivé řádně fungují a baterii znovu zasunout. Pokud bude závada přetrvávat, navštívit servis. Co dělat když se mi nenabíjí notebook? Pokud se notebook nenabíjí, měli byste nejprve zkontrolovat napájecí kabel. Ujistěte se, že je kabel zapojen do zásuvky a že není uvolněný. Dále zkontrolujte baterii. Pokud je baterie vyměnitelná, zkontrolujte, zda je v notebooku správně usazena. Pokud baterie není vyjímatelná, ujistěte se, že je notebook vypnutý a že nabíjecí port není poškozený.
Pokud se napájecí kabel a baterie zdají být v pořádku, dalším krokem je kontrola nabíjecího portu na notebooku. Pokud jsou v portu nečistoty nebo úlomky, opatrně je vyčistěte vatovým tamponem. Pokud port vypadá poškozený, bude nutné jej nechat vyměnit kvalifikovaným technikem.
Pokud je nabíjecí port čistý a nepoškozený, dalším krokem je otestování notebooku s jiným napájecím kabelem a/nebo baterií. Pokud se notebook nabíjí s jiným napájecím kabelem, je původní kabel pravděpodobně vadný a měl by být vyměněn. Pokud se notebook nabíjí pomocí jiné baterie, je původní baterie pravděpodobně vadná a měla by být vyměněna.

Jak opravit sitovy adaptér?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. V závislosti na konkrétním problému, který máte s adaptérem obrazovky, existuje řada možných řešení.
Pokud váš adaptér obrazovky nefunguje správně, měli byste jej nejprve zkusit odpojit od zdroje napájení a poté jej znovu zapojit. Tím se adaptér resetuje a problém se může vyřešit.
Pokud adaptér obrazovky nefunguje ani po resetování, možná bude nutné aktualizovat ovladače. To můžete provést tak, že navštívíte webové stránky výrobce vašeho adaptéru obrazovky a stáhnete si nejnovější ovladače.
Pokud adaptér obrazovky nefunguje ani po aktualizaci ovladačů, bude možná nutné adaptér vyměnit. Nový adaptér obrazovky můžete zakoupit u výrobce počítače nebo v obchodě s počítači.

By Paige Bhawari

Jak zmenit uloziste na SD kartu Samsung? :: Jak opravit nabijeni iPhone?
Užitečné odkazy