Domovská stránka > J > Jak Povolit Ssd Disk V Biosu?

Jak povolit SSD disk v BIOSu?

U SSD musíte vybrat možnost AHCI. Vstupte do systému BIOS pomocí klávesových zkratek při bootování nebo restartu počítače (kompatibilní s Windows 10). Na deskách Gigabyte musíte jít do Čipová sada a použít prvek "Režim SATA".

Přečtěte si více

Jak nastavit v BIOSu SSD?

Nastavení ssd disku v biosu. Klikněte na kategorii Integrated Peripherals. U záložky OnChip SATA Type změňte nastavení z Native IDE na AHCI. To by mělo stačit – přepnout z IDE na AHCI. Jak nastavit Windows 10 pro SSD disk? Výchozí nastavení systému Windows 10 pro jednotky SSD

Zakažte funkci ReadyBoot. Využívá funkci Superfetch / Prefetch, což je funkce, která se od Windows 7 změnila a není nutné ji pro disky SSD ve Windows 10 deaktivovat. Optimalizujte výkon SSD. Funkce TRIM je ve výchozím nastavení povolena pro disky SSD.

Jak v BIOSu nastavit další harddisk?

V BIOSu je úplně jedno, jak jsou disky seřazené. Disk, na který nainstaluješ systém, bude vždy C: (pokud ho sám nedonutíš k jinému stavu). Takže pokud máš systém na SSD, tedy na C:, máš hotovo. Data si pak ukládej na HDD. Jak zapnout SSD disk? Nastavte [Launch CSM] na [Enabled], viz níže: c. Stiskněte 'F10' pro uložení nastavení a kliknutím na [OK] restartujte zařízení. Ověřte, zda počítač deteuje pevný disk nebo SSD disk.

Také, jak zapnout disk v biosu?

Klikněte na volbu Advanced BIOS Features.

  1. Zde kliknout na položku Hard Disk Boot Priority.
  2. Rozbalí se vám nabídka First Boot Device a zde vyberete, na jakém disku máte instalaci operačního systému.
  3. Poté, co si zvolíte CD/DVD/USB, potvrďte ENTER a uložte stiskem klávesy F10.
Jak nastavit BIOS ASUS? Když ještě počítač nebude zapnutý, stiskněte a podržte tlačítko [F2] na klávesnici a pak stiskněte [tlačítko napájení] (Nepouštějte tlačítko F2, dokud se nezobrazí konfigurace BIOSu).

Jak zapnout AHCI?

Zapněte počítač a předtím, než začnou nabíhat Windows, jděte do nastavení BIOSu (obvykle se tam dostanete přes klávesy Del/F10/F1/F2), kde změňte režim disku na AHCI. Uložte nové nastavení BIOSu a restartujte. Při spuštění systému Windows bude systém detekovat změny a pravděpodobně bude požadovat nový ovladač. Jak poznat vadný SSD disk? Existuje několik způsobů, jak rozpoznat vadný disk SSD. Jedním ze způsobů je kontrola atributů SMART disku. Dalším způsobem je zkontrolovat v prohlížeči událostí případné chyby disku. Kromě toho si můžete všimnout pomalého výkonu nebo podivných zvuků vycházejících z jednotky.

Jak nastavit TRIM u SSD?

TRIM lze na SSD nastavit několika různými způsoby. Jedním ze způsobů je použití nástroje příkazového řádku, který je k dispozici ve většině operačních systémů. Dalším způsobem je použití nástroje třetí strany, například od společnosti Samsung. A konečně, některé disky SSD jsou vybaveny vlastními nástroji pro správu TRIM.

By Filipe Rill

Jak funguje Skype v mobilu? :: Jak zprovoznit RAID 1 pod Windows 10?
Užitečné odkazy