Domovská stránka > J > Jak Nainstalovat Nový Pevný Disk?

Jak nainstalovat nový pevný disk?

Disk vysuňte, zasuňte na stejné místo nový a zapojte napájení – SATA a datový kabel (modrý), který také zapojte do základní desky. Pokud máte starší počítač, použijte napájecí Molex konektor a datový kabel IDE plochý (široký modrý). Zapojte opět do základní desky na příslušné místo.

Přečtěte si více

Jak na nový disk?

Vytvořte si ideálně USB bootovací instalační médium a instalujte z USB (budete potřebovat alespoň 8 GB USB klíčenku). Pokud mohu doporučit, nechte v počítači pro instalaci připojený pouze disk na který chcete instalovat a instalujte s dalšími disky odpojenými, vyhnete se dalším záhadným chybám. Jak nainstalovat nový SSD disk? Jak nainstalovat SSD na plochu

Krok 1: Odpojte napájení, odpojte všechny kabely a položte jej na chladné a suché místo. Krok 2: Sundejte kryt pouzdra a uvidíte nainstalovaný pevný disk. Krok 3: Připojte disk SSD k základní desce pomocí kabelu SATA a pomocí napájecího kabelu SATA připojte disk SSD k napájecímu zdroji.

Jak přidat nový disk Windows 10?

Krok za krokem: Nastavení disku ve Windows

 1. Klikněte do pruhu v dolní části a vyberte „Nový jednoduchý svazek…“.
 2. Otevře se průvodce vytvořením jednoduchého svazku.
 3. Vyberte velikost, kterou chcete přiřadit disku.
 4. Vyberte, pod jakým písmenem se bude disk v systému hlásit.
Jak vyměnit pevný disk v PC? Výměna samotného disku
 1. Příprava montáže. Připravte si veškeré díly, nářadí.
 2. Sejmutí krytu a výměna. Odšroubuji kryt.
 3. Čištění počítače. Ač to s výměnou úplně tak nesouvisí, je zde příležitost při výměně disku zároveň celý počítač vyčistit od prachu a jiných nečistot.
 4. Zpětná kompletace dílů.
 5. Instalace nebo přesun systému.

A další otázka, jak zapojit starý hdd?

Zásadní je redukce

 1. 2,5" HDD se používají v noteboocích a pro připojení prostřednictvím USB jim stačí základní typ redukce s jedním USB kabelem.
 2. 3,5" HDD jsou větší, masivnější a používané ve stolních PC. Neobejdou se bez dalšího napájení, a proto je součástí tohoto typu redukce druhý USB kabel.
Jak přenést data na SSD disk? Ta nejsnazší cesta je stažení Macrium Reflect – www.macrium.com/reflectfree – stačí zvolit „Home Use“ a pokračovat. Po instalaci a spuštění uvidíte jak váš původní HDD (a všechny oblasti na něm), tak nový SSD. Přímo pod vaším HDD bude možnost kliknout na Clone (naklonovat) a to je přesně to co potřebujete.

Podle toho, jak přejít z hdd na ssd?

Chcete-li klonovat primární disk na nový disk SSD, neobejdete se bez externího příslušenství nebo druhého stolního počítače. Oba disky totiž musíte při klonování připojit najednou. V případě stolního PC to není problém. U notebooku budete muset použít USB-SATA adaptér nebo externí dok (najdete například zde). Jak Zkopirovat Windows na jiny disk? V hlavním menu na záložce Create a Backup klikněte na "Clone this disk..." V části "source" vyberte, které části původního disku chcete klonovat. V části "destination" klikněte na "Select a disk to clone to..." a vyberte nový disk, na který chcete klonovat.

Jak spravne nastavit SSD disk?

Nastavení ssd disku v biosu. Klikněte na kategorii Integrated Peripherals. U záložky OnChip SATA Type změňte nastavení z Native IDE na AHCI. To by mělo stačit – přepnout z IDE na AHCI.

By Pollard

Jak nainstalovat drivery? :: Jak zprovoznit nový notebook HP?
Užitečné odkazy