Domovská stránka > J > Jak Nainstalovat Linux A Windows?

Jak nainstalovat Linux a Windows?

Stáhněte si VirtualBox pro Windows a nainstalujte jej do počítače. Stáhněte si soubor ISO ISO, který chcete nainstalovat, ze stránky stahování Ubuntu. Aktuální verze Ubuntu funguje pouze na 64bitových počítačích. V Ovládacích panelech systému Windows zjistěte, zda používáte 32bitový nebo 64bitový systém.

Přečtěte si více

Na čem běží Linux?

LinuxLinuxLinux

Linux

WebThe Linux Kernel Archives
VyvíjíLinus Torvalds
Rodina OSUnix-like
První vydání17. září 1991
Aktuální verze5.16.12 / 2. března 2022
Jak nainstalovat Linux bez USB? Máme-li 3 některé prvním nezbytným krokem je spuštění UNetbootin připravit půdu. To bude extrahovat soubory potřebné k instalaci operačního systému Linux, Windows partition a potom upravit zavaděč a restart'll mají možnost vybrat si mezi Windows a UNetbootin.

Jak nainstalovat Linux z flash disku?

Linux na externí USB dostanete snadno – stáhnete si potřebnou distribuci Linuxu (v mém případě jsem k tomu použil Ubuntu) v podobě ISO souboru. A buď si vypálíte CD/DVD (má-li váš stroj ještě tuto vymoženost) nebo si uděláte bootovatelné USB (viz Jak vytvořit bootovatelný USB disk ve Windows (ale i Linuxu)). Jak nainstalovat Windows 10 z Linuxu? Podívejme se, jak vytvořit zaváděcí systém Windows 10 USB v Ubuntu a jiné linuxové distribuci.

 1. Krok 1: Stáhnout Windows 10 ISO.
 2. Krok 2: Nainstalujte aplikaci WoeUSB.
 3. Krok 3: Formátovat jednotku USB.
 4. Krok 4: Použití WoeUSB k vytvoření zaváděcího systému Windows 10.
 5. Krok 5: Použití Windows 10 zaváděcí USB.

Jak odinstalovat Linux a nainstalovat Windows?

Odebrání systému Linux z počítače a instalace Windows:

 1. Odebrání nativních, výměnných a spouštěcích oddílů používaných systémem Linux: Spusťte počítač s disketou instalačního programu Linux, do příkazového řádku zadejte fdisk a pak stiskněte ENTER.
 2. Nainstalujte systém Windows.
Jaký Linux místo Windows? Nejoblíbenější distribuce Linuxu: TOP 10 nejpoužívanějších...
 1. místo: MX Linux. Distribuci lze snadno otestovat jako živý systém ve virtuálním prostředí.
 2. místo: Manjaro Linux. | Zdroj: Manjaro Linux.
 3. místo: Linux Mint. | Zdroj: Linux Mint.
 4. místo: Pop!_ OS.
 5. místo: Ubuntu.
 6. místo: Debian.
 7. místo: Elementary OS.
 8. místo: Fedora.

Kde má Linux využití?

Linux funguje na běžném hardwaru, stolních počítačích i laptopech. Mezi nejpoužívanější a nejvyspělejší grafické prostředí patří GNOME, KDE, Xfce, Cinnamon nebo MATE. Nemusíte se ale bát žádného složitého výběru. Grafické prostředí je vždy součástí každé distribuce pro běžné uživatele. V čem se liší start počítače s Windows as Linuxem? Jaké jsou klíčové výhody operačního systému Linux? Zdarma šířený operační systém s pravidelnými aktualizacemi a často i českým rozhraním. Násobně vyšší bezpečnost při porovnání se systémy Windows. Prakticky neexistující viry, spyware nebo ransomware.

Jak nainstalovat Ubuntu bez CD?

Ano, je to možné. Ubuntu na váš počítač nainstaluje vlastní zavaděč (GRUB), který automaticky detekuje nainstalované operační systémy na vašem počítači a umožní vám zvolit si při každém startu ten, který právě potřebujete.

By Autum Stancey

Jak nainstalovat Ubuntu do PC? :: Jak nainstalovat Ubuntu z flash disku?
Užitečné odkazy