Domovská stránka > K > Kam Zapojit Ssd Disk?

Kam zapojit SSD disk?

Většina skříní má také již minimálně jednu předpřipravenou pozici pro 2,5 palcové disky. Tedy místo pro SSD. Pokud budete pořizovat SSD a Vaše PC skříň nemá tuto pozici, tak lze na něj zakoupit rámeček (Kovový rámeček - porovnání cen) a s tímto rámečkem ho již namontujete do 3,5 palcové pozice.

Přečtěte si více

Jak nastavit Windows 10 pro SSD disk?

Výchozí nastavení systému Windows 10 pro jednotky SSD

Zakažte funkci ReadyBoot. Využívá funkci Superfetch / Prefetch, což je funkce, která se od Windows 7 změnila a není nutné ji pro disky SSD ve Windows 10 deaktivovat. Optimalizujte výkon SSD. Funkce TRIM je ve výchozím nastavení povolena pro disky SSD.
Proč koupit SSD disk? Vysoká rychlost přenosu a čtení dat

Základní a nejdůležitější výhodou SSD disků je jejich rychlost. Moderní SSD disky umí zapisovat i číst rychlostmi nad 500 MB/s. Jde ale o maximální rychlost, kterou lze dosáhnout při čtení a zápisu velkých souborů.

Jak se starat o SSD disk?

SSD disk

A few tips at the end:

 1. At least 8GB of RAM will help SSD disk.
 2. Do not fill the disk more than 85 - 90%.
 3. Most manufacturers provide their own software for easy maintenance and monitoring of the status of SSD disks.
 4. Turn off the Supefetch, prefetch feature.
Jaký externí disk SSD nebo HDD? Během používání externího disku je jedním z nejpatrnějších faktorů jeho rychlost. V souboji mezi HDD a SSD je jasným vítězem SSD, které je schopné se soubory pracovat až desetkrát rychleji. Při výběru každého z typů je potřeba dbát na dvě různé hodnoty.

Také, co je životnost ssd?

Takže na takový disk lze zapsat za celou životnost 600 TB informací. Tento parametr se různí napříč výrobci SSD a jejich sériemi. Navíc se i různí s kapacitou v dané sérii - např. 512 GB SSD bude mít TBW poloviční oproti 1 TB SSD. Kdy vyměnit SSD disk? Určení životnosti disku

Například firma Samsung uvádí pro výdrž svých disků SSD s označením 850 EVO hodnotu 150 TBW. U naprosté většiny disků SSD je tato hodnota však pohybuje v rozmezí od 75 do 150 TBW. K většině disků SSD se dodává software, který vám prozradí, kolik dat se již na váš disk SSD zapsalo.

Co je životnost TWB?

Najdete je pod označením „TBW“ (Terabytes Written), udávají se v terabajtech a jde o odhad celkového množství dat, které zvládne SSD zapsat během své životnosti. Pokud byste chtěli dosáhnout hodnoty 60 TBW, museli byste každý den po dobu jednoho roku na SSD disk zapsat 165 GB dat. Jaký SSD na hry? I když plánujete SSD jen pro systém a nejnutnější programy, nedoporučujeme kupovat disky s menší kapacitou než 256 GB. Aktuálně je nejlepší poměr cena/výkon pro SSD kolem 500 GB. Čím větší kapacita disku, tím lépe. Použité technologie jsou také důležité.

Jaké SSD na hry?

Nejlepší SSD 500 GB – 2020

 • Sata SSD.
 • NVMe SSD – rychlost jako Xbox Series X a vyšší
 • TRANSCEND MTE220S 512GB.
 • A-Data XPG SX8200 PRO 512GB.
 • Samsung 970 EVO 500GB.
 • NVMe SSD PCIe 4 – 5000MB/sec.
 • NVMe SSD PCIe 4 – 7 000 MB/sec – rychlejší než PS5 SSD.

By Elana Sindt

Co znamená SSD a HDD? :: Co je lepší SSD nebo HDD?
Užitečné odkazy