Domovská stránka > J > Jaký Hdmi Kabel Na 4K?

Jaký HDMI kabel na 4K?

High Speed HDMI Cable High Speed HDMI Cable je určen a testován k přenosu videa s rozlišením 1080p a více, včetně pokročilých technologií zobrazení, jako jsou 4K, 3D a Deep Color. Pokud používáte některou z těchto technologií, doporučujeme tento kabel.

Přečtěte si více

Můžete se také zeptat, co je hdmi 2?

HDMI 2.0 - Novější verze, která se používá hlavně pro 4K televize a monitory. Propustnost dat až 18 Gb/s. Podpora až 32 audio kanálů. Podpora až 4 zvukových stop. Co je to HDMI 14? HDMI-HDMI (verze 1.4)

HDMI 1.4 přináší především podporu 3D videa a Ethernetu, neboli síťového protokolu pro přenos dat. Rychlost dat může dosáhnout až 100 Mbps.

Jaký je rozdíl mezi HDMI 20 a 21?

HDMI 2.0 není sice žádný lamač rekordů, zvládne 4K/60p, ale současné zdroje videa vyšší kvalitu stejně nenabídnou. Problém s HDMI 2.1 je nutnost nativní podpory režimu 4K120P, tedy 4K rozlišení při 120 snímcích za sekundu. A na to potřebujete 100 Hz obrazovku. Jak poznat verzi HDMI? Odlište různé verze HDMI

  1. Standardní HDMI : Tyto kabely nabízejí přenosovou rychlost 2,25 Gb/s. To je dostačující pro běžné Full HD rozlišení.
  2. HDMI High-Speed : Všechny kabely od verze HDMI 1.3 jsou označeny jako „High Speed“.
  3. HDMI Premium High-Speed : Tato nová norma se vztahuje na všechny kabely HDMI od verze 2.0.

Jak vybrat správný HDMI kabel?

Kromě fyzických rozměrů má HDMI také verze. S těmi se naštěstí nemusíte trápit, jen zkuste pořídit co nejnovější verzi kabelu. Novější verze umožňují větší rozlišení, 3D obraz, nebo přenos internetového připojení či lepší zvuk. V současnosti se lze setkat s verzemi 1.0 až 2.1. Lidé se také ptají, co je to hdmi 21? HDMI 2.1 umožňuje využívat vyšší rozlišení obrazu jako je 8K a zároveň vyšší obnovovací frekvenci sahající až k 120 obrázkům za vteřinu (frames per second - fps).

Pokud jde o to, co je hdmi 2.0 b?

Konektor HDMI typu A má 19 pinů, novější, málo rozšířená verze s označením B má 29 pinů pro přenos videa s větším rozlišením. Typ A je zpětně kompatibilní s rozhraním Single-link Digital Visual Interface, používaném v osobních počítačích. Jaký HDMI kabel k set top boxu? K set-top boxu nepotřebuješ žádný speciální kabel, stačí ten úplně nejobyčejnější HDMI 1.4 Lepší kabel set-top box neumí nijak využít.

Jak poznat HDMI 21 kabel?

HDMI 2.1 (2017)

  1. podpora UHD 10K videa při frekvenci až 120 Hz a s 24 bit barevnou hloubkou.
  2. dynamické HDR pro určení HDR metadat.
  3. vylepšené funkce obnovovací frekvence, např. variabilní obnovovací frekvence (VRR)
  4. nové funkce, jako je například Dynamic HDR, VRR, QMS, QFT, ALLM a eARC.
  5. datový tok až 48 Gbit/s.

By Wolsky Marze

Jaký kabel k 144hz monitoru? :: Jaký je rozdíl mezi diskem HDD a SSD?
Užitečné odkazy