Domovská stránka > C > Co To Je Intel?

Co to je Intel?

Společnost Intel Corporation je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a dalších zařízení. Hlavní sídlo firmy je v kalifornském městě Santa Clara v USA, v lokalitě nazývané Silicon Valley.

Přečtěte si více

Na co je frekvence procesoru?

Frekvence (takt)

Vyšší frekvence obvykle znamená vyšší výkon, není ale jediným měřítkem. Celkový výkon ovlivňuje také počet jader. Výrobci definují rozmezí taktů, například 4,4 – 5,3 GHz. To znamená, že procesor poběží stále na 4,4 GHz a krátkodobě dovede zrychlit až na 5,3 GHz.
Když to vezmeme v úvahu, jaký procesor do notebooku? Vystačíte si s nimi při surfování po internetu nebo sledování filmů. Pro práci s náročnějšími programy nebo hraní her raději zvolte notebook s dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 nebo dvou či čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7. Grafická karta – neboli GPU – je čip, který vytváří obraz na monitoru.

Co je i5 procesor?

Procesor i5 je střední třídy "i" procesor od Intelu, který se nachází mezi procesory řady i3 a i7 výkonově. Je vhodný pro univerzální počítače určené jak pro soukromé, tak i profesionální použití. Co znamená Fu Intel procesorů? Začátkem tohoto roku začal Intel na platformě LGA 1151, kde procesory vždy měly integrovanou grafiku, nově nabízet modely označené „F“, jejichž specifikem je právě, že GPU je v nich deaktivované. Toto umožňuje využít i křemík, který by měl v GPU defekty.

Které CPU vyrábí Intel?

Výrobce procesorů Intel uvedl za dobu své působnosti řadu modelů. Na trhu se objevily procesory Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Atom, Intel Core nebo Intel Xeon. Poslední dva jmenované patří mezi stálici současného trhu. A další otázka, co je to intel evo? Intel minulý rok představil platformu Intel Evo a označuje tak notebooky, které splňují konkrétní minimální požadavky. Mají být tenké, výkonné a s dlouhou výdrží, ale také půjde z velké části o notebooky postavené na hardwaru od Intelu. V podstatě jde o novodobé Ultrabooky.

Lidé se také ptají, na co je procesor?

Mezi hlavní součásti procesoru patří aritmeticko-logická jednotka, registry a řadič, který řídí činnost procesoru (načítání strojových instrukcí z paměti, jejich dekódování, provedení a uložení výsledků). Jak vybrat procesor Alza? Důležité parametry při výběru procesoru

  1. Výkon pro nadšence (Enthusiast) – procesory s cenou kolem 15 000 Kč a výše (např.
  2. Vysoký výkon (High-end) – procesory s cenou od 9 000 do 15 000 (např.
  3. Střední výkon (Mainstream) – procesory s cenou od 5 000 do 9 000 Kč (např.

Na co slouží procesor?

Procesor můžeme označit jako hnací motor celého počítače. Na starosti má provádění veškerých programových instrukcí, zajišťuje spolupráci všech periferií a provádí matematické operace. Fyzicky je procesor realizován jako velmi složitý integrovaný obvod s mnoha vývody.

By Cia Hopko

Co je lepší AMD nebo Intel? :: Jak vložit obrázek do Canvy?
Užitečné odkazy