Domovská stránka > J > Jaké Rozlišení Fotoaparátu Na Mobilu?

Jaké rozlišení fotoaparátu na mobilu?

Rozlišení se uvádí v megapixelech, přičemž jeden megapixel obsahuje zhruba 1 milion pixelů. Počet pixelů je přímo úměrný úrovni detailů na fotografii. Průměrný fotomobil nese rozlišení okolo 10 MPx. Fotografie v takovém rozlišení je vhodná i pro tisk ve formátu do velikosti 60x40 cm.

Přečtěte si více

A další otázka, jak tisknout fotografie doma?

Termosublimační tiskárny: vhodné i na cesty

termosublimační tiskárny. Jsou malé a lehké, takže je snadno sbalíte na cesty. Během chvilky z takovéto tiskárny získáte velice kvalitní fotografii klasické velikosti 10 × 15 cm nebo 5 × 7,6 cm. Tisknout na nich můžete přímo z mobilu, tabletu nebo doma ze stolního počítače.
Jak zmenšit obrázek pro tisk? Pokud chcete změnit velikost obrázku, zadejte na kartě Nástroje obrázku – Formát ve skupině Velikost nové rozměry do polí Výška a Šířka. Pokud chcete změnit velikost obrazce nebo jiného objektu, zadejte na kartě Nástroje kreslení – Formát ve skupině Velikost požadované rozměry do polí Výška a Šířka.

Pokud jde o to, jak upravit velikost fotky pro tisk?

DOBRÝ TIP: Abyste si ulehčili práci při přípravě fotek pro tisk, doporučujeme si tyto rozměry fotografií nastavit v nástroji OŘEZ v Photoshopu nebo Zoneru. Je to jednoduché a příště už jen vyberete konkrétní velikost z nabídky. Jak zjistit rozlišení fotky? Rozlišení fotografie zjistíte tak, že v počítači najedete kurzorem myši nad soubor s fotografií. Zobrazí se Vám hodnota rozlišení v pixelech. Pokud je rozlišení Vaší fotografie o čtvrtinu a více nižší než je uvedeno v tabulce, znamená to, že výsledný tisk už nebude pro zvolený rozměr dostatečně kvalitní.

Tak jak zjistím velikost fotky?

Jak zjistit rozměry obrázku v počítači

 1. Otevři si ve svém počítači složku, ve které máš obrázek / obrázky uložené.
 2. Najeď kurzorem (myší) na obrázek, u kterého chceš zjistit velikost, a chvilku počkej. Pozn.
 3. Během 1-2 sekund se zobrazí malá informační tabulka, ze které vyčteš rozměry tvého obrázku.
Lidé se také ptají, jak zjistit formát fotky? Jak zjistit rozlišení fotografie v mobilu

Otevřete galerii a označte Vaší fotografii. Poté klepněte na "Detail", který se podle typu telefonu nachází v nabídce "Další" , "Více" a podobně. V detailu kromě šířky a výšky v pixelech bývají často také údaje o expozici nebo cloně.

Jaké jsou velikosti fotek?

Menší formáty dostaneme postupným půlením delší strany, tedy přesně:

 • A0 = 1189×841 mm.
 • A1 = 841×594.5 mm.
 • A2 = 594.5×420.5 mm.
 • A3 = 420.5×297 mm.
 • A4 = 297×210 mm.
 • A5 = 210×148.5 mm.
 • A6 = 148.5×105 mm.
 • atd...
Jaké rozlišení pro tisk fotografií? Obecně platí, že pro tisk (nejen fotografií ale třeba i novin či časopisů) je ideální rozlišení 300 dpi. Často si ale vystačíte i s menším rozlišením. Většina fotolabů, které využívají pro tisk digitální technologii (tedy nikoliv ofsetový tisk za pomoci osvitové jednotky) si vystačí s rozlišením nižším.

Jak zjistit DPI u obrázku?

Ve vlastnostech obrázku. DPI se totiž počítat nedá, je to proměnná. V podstatě nezávislá na rozměrech fotky. Nebo jinak řečeno, fotku o rozměrech 800×600px jde vytisknout při různých DPI, jen pokaždé vyleze jiný fyzický rozměr v cm - čím větší DPI (čím větší kvalita tisku), tím menší rozměr.

By Cullan

Jaký je dobrý procesor v notebooku? :: Jaký je poměr stran?
Užitečné odkazy