Jak poznat spálenou pojistku?
Pokud je drát přerušený, pojistka je spálená. Pokud je celý válec opálený do hněda či do černa, je pojistka spálená a je navíc možné, že někde v systému vnikl závažný zkrat, který budete muset odstranit (zvlášť když krátce po výměně shoří i nová pojistka).
Tak jak vytahnout pojistku z auta?
Re: Cim vytahnout pojistku
Vytahovátka mají v každém slušném obchodě ("mototechně"), kde prodávají pojistky (než jsem zjistil, že už je v autě, koupil jsem ho) a také bývá v některých sadách pojistek ("blistr"), např. u benzínek. Tak jak funguje jistič? Jistič zajišťuje v elektrickém obvodu automatické rychlé odpojení spotřebiče od sítě, dojde-li k překročení povoleného proudu nebo k přetížení. K překročení povoleného proudu může dojít porušením izolace, průnikem nebezpečného dotykové napětí s následným zkratem a podobně.
Jak určit velikost pojistky?
Spočítáš si maximální odebíraný proud, proud = výkon/napětí a pojistka musí být alespoň o 10% větší ale neměla by být větší než 50%. Nejmenší autopojistka je 7,5A, což je při 12V napětí výkon 90W. Takže múže jistit cca 60W až 80W. Jaký je rozdíl mezi pojistkou a jističem? Pojistka se při poruše přeruší a musí se vyměnit, jistič je přístroj, který v případě nějakého problému vypne a odpojí vadnou část instalace, stejně jako pojistka, ale po odstranění příčiny se dá jednoduše zapnout.
Jaký význam mají v obvodu pojistky a jističe?
Pojistky a jističe řadíme mezi elektrické přístroje, které slouží k jištění a ochraně, někdy také ke spínání. Proto musí být ve své funkci spolehlivé. Jistí a chrání elektrické obvody, nikoliv živé bytosti. Jak opravit keramickou pojistku? Při výměně pojistky je bezpodmínečně nutné, aby pojistková skříň byla bez elektrického proudu. Pak vyšroubujeme keramický kryt pojistky, pojistku vyměníme a krytku s novou pojistkou zašroubujeme. Pak můžeme opět proud pustit. Pokud byl důvod přerušení odstraněn, proud se opět v celém bytě.
Jak zjistit točivost ulity?
Směr stáčení nejsnáze poznáme, prohlédneme-li si schránku z horní, tj. vrcholové strany. Pokud se spirála závitů stáčí směrem od vrcholu ulity doprava po směru hodinových ručiček, jde o plže pravotočivého, pokud doleva proti směru hodinových ručiček, jde o plže levotočivého. Proč si hlemýžď Zavíčkování ulitu? Ulita na zádech funguje skutečně jako domek – má totiž i dveře. Pokud se chce chránit před suchem a v klidu si odpočinout, uzavře hlemýžď vchod tenkým, blanitým víčkem zvaným epifragma. Vytváří jej ze silnější vrstvy slizu, která po zaschnutí vypadá jako kousek pergamenu.
Jak přezimuje šnek?
Jak jistě víte, hlemýždi přečkávají zimu v tzv. zimním spánku, kdy si zalepí "vchod" (prostor mezi obústím) pevnou blánou z uhličitanu vápenatého a zahrabou se do hlíny. HIBERNACE je stav, do kterého hlemýždi upadají, aby přežili chladné zimní měsíce.