Ano, svůj stávající směrovač můžete upgradovat tak, aby podporoval síť Google Mesh (Google Nest WiFi). S vaším současným modemem a směrovačem je služba Google Nest WiFi vytvořena tak, aby fungovala a poskytovala vám bezproblémový provoz sítě Mesh. Pro nastavení je nutné použít ethernetový kabel k propojení hlavního směrovače Google Nest WiFi s vaším současným směrovačem. Pokrytí pak můžete rozšířit přidáním dalších hotspotů Google Nest WiFi po celém domě. Pomocí aplikace Google Home můžete bez námahy ovládat nastavení sítě a postupovat podle pokynů k nastavení.
Vyžaduje mesh WiFi samostatný router?
Ne, mesh WiFi nevyžaduje samostatný router. Hlavní funkcí systému mesh WiFi je spolupráce s vaším stávajícím směrovačem. Primární uzel sítě mesh je připojen k vašemu směrovači a další uzly zvyšují sílu signálu a rozšiřují pokrytí v celém domě. Systém mesh v podstatě funguje jako doplněk k vašemu současnému směrovači a nabízí jednotnou a bezproblémovou síť.
A konečně, instalace systému mesh WiFi do vašeho stávajícího směrovače je jednoduchý proces, který může výrazně zvýšit výkon a pokrytí vaší bezdrátové sítě. Dodržením doporučení výrobce a strategickým rozmístěním uzlů můžete mít bezproblémovou a spolehlivou síť WiFi v celém domě nebo na pracovišti. Výhody mesh sítí jsou zřejmé: rozlučte se s hluchými místy a přivítejte robustní a stabilní WiFi připojení, ať už si vyberete systém Google Nest WiFi nebo jakýkoli jiný mesh WiFi systém.
Ne, síť Ethernet není pro síť mesh WiFi nutná. K vytvoření sítí mesh WiFi lze použít jak kabelové, tak bezdrátové připojení. Mnoho současných mesh systémů umožňuje také bezdrátový backhaul, kdy uzly mezi sebou komunikují bezdrátově. Zatímco některé mesh systémy používají k propojení uzlů ethernetový backhaul, který umožňuje rychlejší a spolehlivější komunikaci mezi uzly. V důsledku toho lze sítě mesh WiFi zřizovat a rozšiřovat snadněji bez použití ethernetových připojení.
Ve srovnání se samostatným směrovačem nabízejí systémy mesh WiFi často rychlejší a spolehlivější pokrytí internetem. Je tomu tak proto, že pomocí systému mesh, který se skládá z mnoha uzlů nebo přístupových bodů, lze vytvořit bezproblémovou síť. V síti mesh spolu uzly komunikují, aby bylo zaručeno, že propojená zařízení neustále přijímají nejsilnější signál. Tím se zvýší rychlost a výkon internetu v celém domě nebo kanceláři, protože se odstraní mrtvé zóny.
V celém domě nebo kanceláři má technologie mesh WiFi poskytovat spolehlivé a stálé internetové služby. Přestože síť mesh WiFi může poskytovat vynikající rychlosti, je zásadní mít na paměti, že ethernetové připojení často nabízí vyšší a spolehlivější rychlosti než bezdrátové připojení. Skutečnost, že připojení Ethernet je fyzické připojení, na rozdíl od bezdrátového připojení, umožňuje lepší šířku pásma a nižší latenci. Ve srovnání s běžnými rozšiřovači nebo opakovači WiFi však může být rychlost sítě mesh WiFi stále poměrně vysoká a dostatečná pro každodenní používání internetu. Kvalita hardwaru, rozestupy mezi uzly mesh a konfigurace sítě jako celku budou mít nakonec vliv na to, jak rychle bude síť mesh WiFi fungovat.