Pořady pro teenagery na Netflixu. Co sledovat pro různé věkové skupiny

Co si pustit na Netflixu pro holky?
Acclaimed Writers

  • Vanilla Sky.
  • Bridget Jones's Baby.
  • The Other Boleyn Girl.
  • Pride & Prejudice.
  • Clueless.
  • Legends of the Fall.
  • Bridget Jones's Diary.
  • To All the Boys I've Loved Before.
Další informace najdete na www.netflix.com

Teenageři si mohou vychutnat řadu pořadů dostupných na Netflixu, které jsou vhodné pro diváky všech věkových kategorií. Správný výběr pro různé věkové skupiny může být vzhledem k velké nabídce seriálů a filmů občas zahlcující. V tomto příspěvku se budeme věnovat největším programům Netflixu pro děti ve věku od 12 do 15 let.

Na Netflixu je řada známých a zajímavých pořadů pro diváky od 13 let, které jsou přizpůsobeny jejich zájmům a životním zkušenostem. Jedním z velmi doporučovaných sci-fi dramat je seriál Stranger Things, který sleduje skupinu dospívajících, kteří se ve svém městečku setkávají s paranormálními jevy. Díky poutavému ději, sympatickým postavám a nostalgickému prostředí 80. let má tento seriál obrovskou fanouškovskou základnu.

„Deštníková akademie“, která kombinuje aspekty superhrdinské fikce, tajemna a dramatu, je další vynikající volbou pro teenagery. Pořad se soustředí na dysfunkční rodinu adoptovaných dětí s pozoruhodným nadáním, které se musí spojit, aby odvrátily konec světa. „Deštníková akademie“ teenagery jistě zaujme svou osobitou směsicí akce, humoru a komplikovaných interakcí mezi postavami.

Dále Netflix nabízí výběr možností, které jsou příjemné i poučné pro diváky do 12 let. Jedním z pozoruhodných pořadů je „Kouzelný školní autobus opět jezdí“, moderní remake ceněného vzdělávacího animáku z 90. let. Tento animovaný seriál sleduje paní Frizzle a její třídu, která cestuje na zajímavá a poučná místa a seznamuje se s různými vědeckými poznatky.

Film „Řada nešťastných příhod“, který vychází ze známé knižní série Lemonyho Snicketa, je další skvělou volbou pro mladší diváky. V tomto temně komickém a vizuálně úchvatném anime sledujeme sirotky Baudelairovy, kteří se snaží zjistit pravdu o podivném odchodu svých rodičů a zároveň se vyhnout sevření svého zlého příbuzného hraběte Olafa. Řada nešťastných příhod nadchne malé děti díky vynikajícímu příběhu a poutavé premise.

Přijatelnost Netflixu pro jedenáctileté děti závisí především na daném dítěti a úrovni jeho vyspělosti. Kreslené pořady jako „The Dragon Prince“ a „Kipo and the Age of Wonderbeasts“ jsou jen některé z animovaných seriálů dostupných na Netflixu, které jsou považovány za vhodné pro tuto věkovou skupinu. Předškoláci tyto pořady ocení, protože obsahují napínavá dobrodružství, sympatické postavy a povznášející témata.

V neposlední řadě není jasné, zda mají čtrnáctiletí přístup k obsahu Netflixu určenému pro patnáctileté. Než rodiče a opatrovníci nechají své čtrnáctileté děti tyto pořady sledovat, měli by se zamyslet nad příběhy, které se v nich objevují, a nad tématy, kterými se zabývají. Zatímco některé epizody 15+ mohou být pro vyspělé čtrnáctileté děti v pořádku, jiné mohou obsahovat hrubý jazyk, násilný obsah nebo témata pro dospělé, která v pořádku nejsou. Aby se rodiče mohli informovaně rozhodnout, je obvykle nezbytné, aby si materiál prohlédli nebo se na něj podívali se svými dospívajícími.

Závěrem lze říci, že Netflix má rozsáhlou sbírku pořadů pro dospívající ve všech věkových kategoriích. Každý si zde najde něco pro sebe, od napínavých sci-fi dramat jako „Stranger Things“ a „The Umbrella Academy“ pro diváky od 13 let až po zábavné a poučné programy jako „The Magic School Bus Rides Again“ a „A Series of Unfortunate Events“ pro diváky do 12 let. Je však nezbytné, aby se rodiče aktivně účastnili rozhovorů o médiích, která konzumují, a aby si byli vědomi obsahu a přijatelnosti pořadů pro mladší diváky.

FAQ
Jak starý je tween?

Za tween je obvykle považován mladík ve věku od 9 do 12 let.

Jaký je rating 18 na Netflixu?

Obecně platí, že obsah Netflixu s klasifikací 18 je určen výhradně pro dospělé. Tyto programy mohou obsahovat témata nebo jazyk, které jsou nevhodné pro diváky mladší 18 let, například silné násilí, nahotu nebo sexuální obsah.

Pro jaký věk je Netflix vhodný?

Vzhledem k tomu, že Netflix poskytuje široký výběr obsahu pro diváky všech věkových kategorií, včetně pořadů pro dospívající, je vhodný pro širokou věkovou skupinu. Přestože nejsou stanoveny žádné minimální ani maximální věkové požadavky, Netflix se obvykle doporučuje pro děti od 13 let vzhledem k rozmanitosti obsahu, který nabízí. Při rozhodování, zda je Netflix pro jejich děti vhodný, by se však rodiče měli řídit vlastním úsudkem a zohlednit stupeň vyspělosti svých dětí. Kromě toho má Netflix možnosti rodičovské kontroly, které rodičům umožňují omezit přístup k určitému obsahu na základě věkového hodnocení a kategorií.