Jak ručně aktualizovat ovladače sítě Ethernet:
Při ruční aktualizaci ovladače sítě Ethernet postupujte podle následujících postupů:
V prvním kroku vyhledejte adaptér sítě Ethernet:
– V nabídce, která se zobrazí po stisknutí klávesy Windows a X, vyberte položku „Správce zařízení“. V okně Správce zařízení rozbalte kategorii „Síťové adaptéry“.
– Najděte svůj adaptér Ethernet; může se jmenovat například „Realtek PCIe GbE Family Controller“ nebo „Ethernet controller“.
Krok 2: Získejte nejnovější ovladač:
– Přejděte na webové stránky výrobce počítače nebo základní desky.
– Vyhledejte svůj konkrétní model v sekci Podpora nebo Ke stažení. Měl by být nalezen nejnovější ovladač sítě Ethernet, který je kompatibilní s vaším operačním systémem. Soubor ovladače by měl být stažen do umístění v počítači.
Vraťte se do okna Správce zařízení ve třetím kroku a nainstalujte aktualizovaný ovladač.
Klikněte na zařízení Ethernet v kontextové nabídce a zvolte „Aktualizovat ovladač“. V nabídce vyberte možnost „Procházet můj počítač pro software ovladače“.
– Chcete-li dokončit instalaci, vyhledejte stažený soubor ovladače a postupujte podle pokynů na obrazovce.
2. Aktualizace ovladače připojení, které probíhají automaticky: Můžete ušetřit čas a ujistit se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi tím, že si necháte automaticky aktualizovat ovladač ethernetového připojení. Uděláte to následujícím způsobem:
Použití služby Windows Update v kroku 1:
Stisknutím kláves Windows + I spustíte aplikaci Nastavení. Klikněte na položku „Aktualizace a zabezpečení“ a vyberte možnost „Windows Update“.
– Chcete-li nechat systém Windows zkontrolovat aktualizace, klikněte na tlačítko „Zkontrolovat aktualizace“. Pokud bude nalezen nový ovladač sítě Ethernet, bude stažen a automaticky nainstalován.
Krok 2: Použijte software třetích stran pro aktualizaci ovladačů:
– Postup aktualizace ovladače lze automatizovat pomocí řady důvěryhodných softwarových programů.
– Udělejte si domácí úkol a vyberte spolehlivý program, který se zaměřuje na aktualizace ovladačů.
– Stáhněte a nastavte aplikaci.
– Chcete-li aktualizovat zastaralé ovladače sítě Ethernet, postupujte podle pokynů softwaru pro jejich vyhledání.
Nejprve odeberte stávající ovladač stisknutím kláves Windows + X a výběrem možnosti „Správce zařízení“.
– Zvětšete kategorii „Síťové adaptéry“. Klepněte pravým tlačítkem myši na ethernetový adaptér a vyberte možnost „Odinstalovat zařízení“.
– Po zobrazení výzvy akci potvrďte.
Instalace nového ovladače je druhým krokem.
– Chcete-li vybraný ovladač sítě Ethernet nainstalovat do systému Windows 10, dodržujte pokyny uvedené dříve v části o ruční nebo automatické aktualizaci.
Nejprve spusťte počítač: Příležitostně může chvilkové problémy vyřešit prostý restart a vrátit ztracený ovladač. Kontrola aktualizací systému Windows v kroku 2
– Chcete-li zkontrolovat aktualizace systému Windows, dodržujte předchozí pokyny. Nainstalujte aktualizaci, pokud je k dispozici, protože může obsahovat chybějící ovladač sítě Ethernet.
Přeinstalace ovladače sítě Ethernet v kroku 3:
– Chcete-li znovu nainstalovat ovladač sítě Ethernet, postupujte podle postupů ruční nebo automatické aktualizace popsaných výše v tomto článku.
Shrnutí: V případě, že se jedná o síťovou kartu Ethernet, je třeba provést následující kroky:
Aby síťové připojení zůstalo spolehlivé a efektivní, je třeba aktualizovat ovladače sítě Ethernet. Pokyny uvedené v tomto článku vám pomohou zajistit, abyste měli nainstalovanou nejnovější verzi ovladače, ať už se rozhodnete aktualizovat ovladače ručně nebo automaticky. Nabízené postupy řešení problémů s výměnou chybějícího ovladače sítě Ethernet navíc pomohou vyřešit případné problémy s připojením.
Existuje několik opatření, kterými se můžete pokusit problém vyřešit, pokud máte problémy s ethernetovým připojením: Nejprve zkontrolujte fyzická připojení: Zkontrolujte, zda jsou počítač i směrovač správně propojeny ethernetovým kabelem. Chcete-li vyloučit případné problémy se stávajícím kabelem, zkuste, pokud je to možné, použít alternativní kabel. Restartujte zařízení: Příležitostně problémy s připojením vyřeší rychlý restart. Směrovač a počítač by měly být vypnuté. Po krátké prodlevě by se měly opět zapnout. Aktualizujte ovladače sítě Ethernet:
3. Špatné nebo zastaralé ovladače sítě Ethernet mohou způsobit problémy s připojením. Při aktualizaci ovladačů postupujte podle následujících postupů:
– Spusťte Správce zařízení počítače. V systému Windows to provedete tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a z nabídky vyberete Správce zařízení. Ve Správci zařízení rozbalte kategorii „Síťové adaptéry“.
Klikněte na své ethernetové zařízení v kontextové nabídce a zvolte „Aktualizovat ovladač“.
– Vyberte možnost automatické kontroly nového softwaru ovladače. Pokud pak budou nalezeny nějaké aktualizace, systém Windows je vyhledá a nainstaluje. 4. Vypněte a znovu zapněte ethernetový adaptér: Občas pomůže při problémech s připojením opětovné zapnutí ethernetového adaptéru poté, co byl zakázán. Za tímto účelem proveďte následující akce: Otevřete Správce zařízení zadáním
.
– Zvětšete kategorii „Síťové adaptéry“.
– V kontextové nabídce ethernetového adaptéru klikněte na položku „Zakázat“. Po krátké chvíli znovu klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit“.
5. Obnovte konfiguraci TCP/IP: Problémy související se sítí lze vyřešit obnovením nastavení TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol). Toho můžete dosáhnout pomocí příkazového řádku s právy správce:
– Stiskněte klávesy Windows + X a vyberte „Windows PowerShell (Admin)“ nebo „Příkazový řádek (Admin)“.
– V okně příkazového řádku zadejte po dokončení psaní každý z následujících příkazů: Po zadání příkazů
netsh winsock reset
a
netsh int ip reset
restartujte počítač.
6. Spojte se se svým poskytovatelem internetových služeb: Pokud se žádným z výše uvedených opatření nepodaří problém s ethernetem odstranit, může být na vině váš poskytovatel internetového připojení. Chcete-li zjistit, zda jsou ve vaší oblasti známy nějaké výpadky nebo zda je třeba na vaší straně nakonfigurovat nějaké konkrétní nastavení, obraťte se na jeho tým podpory.
Mějte na paměti, že se jedná o obecné postupy řešení problémů a přesné řešení bude záviset na konkrétní povaze problému s Ethernetem.