Jak změnit vyhledávač v Macu. Průvodce krok za krokem

Jak změnit výchozí přehrávač Mac?
Vyberte soubor a vyberte volbu Soubor > Informace. Můžete také podržet Ctrl, kliknout na soubor a pak vybrat Informace. V okně Informace klikněte na šipku u volby „Otevřít v aplikaci“. Klikněte na místní nabídku a vyberte požadovanou aplikaci.
Další informace najdete na support.apple.com

Pokud chcete změnit výchozí vyhledávač v počítači Mac, jste na správném místě. V tomto příspěvku vám vysvětlíme, jak přepnout Safari, výchozí prohlížeč Macu, na jiný vyhledávač. Budeme se také zabývat často kladenými otázkami, například proč Safari navštěvuje Google a jak Google v Safari zakázat. Jak přepnout Safari na vyhledávač?

Google je výchozím poskytovatelem vyhledávání v prohlížeči Safari. Pokud vám však vyhovuje, můžete rychle přepnout na jiný vyhledávač, například Bing nebo DuckDuckGo. Postup je následující:

Na Macu spusťte Safari. 2. V liště nabídek v horní části obrazovky vyberte možnost „Safari“. 3. Stiskněte klávesu > Safari. 3. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Preferences“ (Předvolby). 4. V okně Předvolby vyberte záložku „Hledat“. V kroku 5 se vedle položky „Search engine.“ zobrazí rozevírací nabídka. Po kliknutí na ni se zobrazí seznam dostupných vyhledávačů. V šestém kroku vyberte vyhledávač, který chcete používat jako výchozí. Po zavření okna Předvolby jej zavřete. Gratulujeme vám! Úspěšně jste upravili výchozí vyhledávač prohlížeče Safari. Safari nyní bude používat vámi preferovaný vyhledávač, kdykoli budete vyhledávat v adresním řádku nebo ve vyhledávacím řádku. Co mám dělat, když chci změnit vyhledávač? Postup pro změnu vyhledávače se může mírně lišit, pokud na Macu používáte jiný prohlížeč, například Chrome nebo Firefox. Zde je obecný návod, jak přepnout výchozího poskytovatele vyhledávání ve známých prohlížečích: Google Chrome: V počítači Mac spusťte prohlížeč Chrome.

2. Výběrem tří teček v pravém horním rohu otevřete nabídku.

Krok 3: V rozevírací nabídce vyberte možnost „Nastavení“. 4. Na kartě Nastavení přejděte dolů do části „Vyhledávač“. 5. Chcete-li zobrazit seznam vyhledávačů, klikněte na položku „Vyhledávač používaný v adresním řádku“. V kroku 6 vyberte vyhledávač, který chcete používat. Zavřete kartu Nastavení. Mozilla Firefox: Na počítači Mac by měl být otevřen program FireFox.

2. Vyberte ikonu třířádkové nabídky v pravém horním rohu.

Krok 3: V rozevírací nabídce vyberte položku „Předvolby“. 4. V levém postranním panelu nabídky Předvolby klikněte na položku „Hledat“. V kroku 5 klikněte na rozbalovací nabídku vedle položky „Default Search Engine“. 6. Vyberte preferovaný vyhledávač. 7. Zavřete kartu Předvolby.

Důvod, proč se mi v Safari otevírá Google.

S cílem poskytnout zákazníkům spolehlivé a oblíbené vyhledávání má Safari jako výchozí vyhledávač nastaven Google. Z různých důvodů, včetně obav o soukromí nebo osobních preferencí, mohou někteří uživatelé přesto chtít používat jiný vyhledávač. Naštěstí, jak již bylo řečeno v tomto článku, je změna vyhledávače Safari jednoduchým postupem.

Jak dostat Google ze Safari?

Pokud již nechcete, aby byl Google výchozím vyhledávačem, můžete jej ze Safari zcela odinstalovat podle následujících pokynů: V kroku 1 otevřete Safari na Macu. 2. Na liště nabídek v horní části obrazovky vyberte možnost „Safari“. 3. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Preferences“ (Předvolby). 4. V okně Předvolby vyberte záložku „Hledat“. 5. V rozevírací nabídce vedle položky „Search engine“ (Vyhledávač) v kroku 5 vyberte jiný vyhledávač, který má být výchozí. Zavření okna Předvolby, krok 6. Nastavením jiného vyhledávače jako výchozího můžete účinně nahradit Google jako výchozí vyhledávač v Safari.

Závěrem lze říci, že změna výchozího vyhledávače v počítači Mac je jednoduchý proces, který lze provést v nastavení prohlížeče. Volbu vyhledávače můžete rychle upravit podle svých potřeb bez ohledu na to, zda preferujete Safari, Chrome, Firefox nebo jiný prohlížeč. Proto se pusťte do změny na vámi zvolený vyhledávač a využijte výhod prohlížení na Macu, které je vám šité na míru.

FAQ
Proč Safari používá Google?

Safari, výchozí online prohlížeč na počítačích Mac, si jako výchozí vyhledávač zvolil Google z několika důvodů. Za prvé, Google je jedním z nejrozšířenějších a nejznámějších vyhledávačů na světě, který je proslulý svou obrovskou databází online stránek a efektivními vyhledávacími algoritmy. Kromě toho vyhledávač Google poskytuje uživatelům přesné a relevantní výsledky vyhledávání, což z něj činí důvěryhodnou volbu.

Kromě toho společnosti Apple a Google v minulosti spolupracovaly a v době vývoje prohlížeče Safari byl vyhledávač Google považován za nejvhodnější pro funkce a uživatelské rozhraní prohlížeče. Díky této spolupráci se Safari podařilo hladce propojit s vyhledávacími nástroji společnosti Google a poskytnout spotřebitelům pohodlné a rozpoznatelné vyhledávání.

Je důležité poznamenat, že ačkoli Safari ve výchozím nastavení používá Google, uživatelé Macu mají možnost přepnout na jiné vyhledávače, například Bing, Yahoo nebo DuckDuckGo, podle vlastního vkusu nebo jedinečných potřeb.

Jaký je výchozí vyhledávač Apple?

Google je výchozím vyhledávačem pro Safari, vestavěný prohlížeč od společnosti Apple, který běží na počítačích Mac.

Mohu místo Googlu používat jiný vyhledávač?

Na počítači Mac můžete bezpochyby používat jiný vyhledávač než Google. Na výběr je několik vyhledávačů a změna výchozího vyhledávače je jednoduchý úkol. Zde je podrobný návod: 1. Spusťte Safari, vestavěný webový prohlížeč počítače Mac. 2. V nabídce Safari v levém horním rohu obrazovky vyberte možnost „Preferences“ (Předvolby). 3. V okně Předvolby klikněte na možnost „Hledat“. 4. Objeví se rozevírací nabídka s názvem „Search engine“ (Vyhledávač). Chcete-li zobrazit dostupné možnosti, klikněte na ni. 5. Ze seznamu vyberte vyhledávač podle svých preferencí. Bing, Yahoo a DuckDuckGo jsou některé oblíbené náhrady Googlu. 6. Po výběru zvoleného vyhledávače zavřete okno Předvolby. Vámi preferovaný vyhledávač bude nyní využíván, kdykoli použijete k vyhledávání místo Googlu adresní řádek Safari nebo vestavěné vyhledávací pole. Nezapomeňte, že tato úprava se týká pouze prohlížeče Safari; pokud v počítači Mac používáte jiné webové prohlížeče, možná budete muset provést jiné úpravy jejich výchozího nastavení vyhledávače.