Jak získat zpět smazané telefonní číslo. Tipy a triky

Jak obnovit omylem smazaný kontakt?
V telefonu otevřete aplikaci Nastavení. Klepněte na Google. Klepněte na Nastavení a obnovení. Klepněte na Obnovit kontakty.
Další informace najdete na support.google.com

Už se vám někdy stalo, že jste ze svého zařízení omylem vymazali telefonní číslo? Když nemáte zálohu, může být ztráta důležitých kontaktních informací frustrující. Nicméně ať už používáte iPhone, nebo chytrý telefon se systémem Android, existuje řada technik, které můžete vyzkoušet k obnovení smazaného telefonního čísla. V tomto příspěvku se podíváme na mnoho metod, jak získat zpět smazaná telefonní čísla, a budeme se zabývat otázkami, jak získat zpět smazaná telefonní čísla z iPhonu, jak přidat smazaná telefonní čísla, jak získat zpět smazané kontakty ze SIM karty a jak získat zpět smazané kontakty prostřednictvím aplikace WhatsApp.

1. Návod na obnovení smazaných čísel z iPhonu:

Pokud máte iPhone a omylem jste ztratili telefonní číslo, nelekejte se! Můžete se pokusit o jeho obnovení následujícími technikami: Pokud iPhone běžně zálohujete pomocí služby iCloud, můžete obnovit zařízení do předchozí zálohy a získat zpět smazaná telefonní čísla. Jednoduše vyberte možnost Vymazat veškerý obsah a nastavení v nabídce Nastavení > Obecné > Obnovit. Podle pokynů na obrazovce obnovte svůj smartphone ze zálohy iCloud po vymazání. Měli byste mít aktuální zálohu dat svého zařízení, protože tímto postupem byste vymazali vše, co v něm máte.

b) Záloha iTunes: Připojte zařízení k počítači a spusťte iTunes, pokud jste iPhone běžně zálohovali pomocí iTunes v počítači. Přejděte na kartu Souhrn kliknutím na ikonu vašeho zařízení a poté vyberte možnost „Obnovit zálohu“. Vyberte nejnovější zálohu, která ještě obsahuje smazané telefonní číslo, a poté zvolte „Obnovit“. Nezapomeňte, že při použití této metody budou vaše stávající data nahrazena zálohou, proto se před zahájením ujistěte, že ji máte.

2. Pokyny pro přidání smazaného telefonního čísla:

Postup je jednoduchý, pokud jste neúmyslně odstranili telefonní číslo a chcete jej přidat zpět do kontaktů. Otevřením aplikace Kontakty v telefonu vyhledejte možnost přidání nového kontaktu. Zadejte informace včetně jména, telefonního čísla a dalších důležitých skutečností. Po uložení bude kontakt obnoven do adresáře telefonu.

3. Pokyny pro obnovení odstraněných telefonních čísel z karty SIM: Je možné, že se vám podaří obnovit telefonní čísla, která jste odstranili z karty SIM. Mějte však na paměti, že o tom, jak dobře bude tato strategie fungovat, rozhodují možnosti vašeho telefonu a karty SIM. Ve snaze obnovit vymazaná čísla z karty SIM postupujte podle následujících kroků: a) Správce karty SIM: Smazané kontakty můžete obnovit pomocí vestavěných správců karet SIM, které se nacházejí v některých zařízeních. Přejděte do sekce smazaných kontaktů v aplikaci správce karet SIM v telefonu. Vyhledejte možnost obnovení nebo obnovení smazaných kontaktů. Podle pokynů na obrazovce obnovte smazaná telefonní čísla, pokud jsou k dispozici.

b) Čtečka karet SIM: Pokud váš telefon nemá vestavěného správce karet SIM, můžete zkusit použít čtečku karet SIM. Pomocí těchto pomůcek, které se připojují k počítači prostřednictvím rozhraní USB, můžete zobrazit informace na kartě SIM. Chcete-li obnovit vymazaná telefonní čísla, stáhněte si program pro obnovu dat z karty SIM, vložte kartu SIM do čtečky a poté postupujte podle pokynů softwaru.

4. Návod na obnovení smazaných kontaktů z aplikace WhatsApp:

Ztráta důležitých kontaktů z oblíbeného programu pro zasílání zpráv WhatsApp může být nepříjemná. Naštěstí aplikace WhatsApp automaticky vytváří zálohy všech vašich chatů, včetně přidaných kontaktů. Chcete-li obnovit odstraněné kontakty ze služby WhatsApp, postupujte podle následujících kroků:

a) Odinstalujte aplikaci WhatsApp a znovu ji nainstalujte: Odstraňte aplikaci WhatsApp z telefonu a znovu ji stáhněte z obchodu s aplikacemi. Aplikace WhatsApp se vás během procesu instalace zeptá, zda si přejete obnovit historii chatu. Pokud vyberete možnost obnovení, měla by být obnovena historie konverzací i odstraněné kontakty. Pokud běžně zálohujete data aplikace WhatsApp na Disk Google (Android) nebo iCloud (iPhone), můžete odstraněné kontakty obnovit obnovením zálohy. Při odinstalování a opětovné instalaci aplikace WhatsApp bude záloha během instalace rozpoznána a budete vyzváni k jejímu obnovení. Odstraněná spojení by se měla objevit v seznamu kontaktů aplikace WhatsApp, jakmile potvrdíte obnovení.

A konečně, ztráta telefonního čísla může být frustrující, ale existuje několik způsobů, jak ztracená telefonní čísla obnovit. Smazaná čísla můžete obnovit s využitím zálohovacích řešení, jako je iCloud nebo iTunes, ať už používáte iPhone nebo zařízení se systémem Android. Smazané telefonní číslo lze také přidat ručně nebo se jej můžete pokusit získat z karty SIM pomocí vestavěných správců nebo čteček karet SIM. Pravidelné zálohování dat na iCloud nebo Disk Google může pomoci při obnově smazaných kontaktů v aplikaci WhatsApp. Mějte na paměti, abyste vždy měli zálohu svých klíčových dat a předešli tak jejich budoucí ztrátě.

FAQ
Jak obnovím smazané kontakty ze služby Google?

K obnovení kontaktů, které společnost Google smazala, můžete použít následující akce: Otevřete webový prohlížeč a přejděte na stránku contacts.google.com, kde můžete získat přístup ke kontaktům Google. Pokud jste tak neučinili dříve, přihlaste se ke svému účtu Google. 3. Klikněte na „Více“ na levé straně a poté vyberte „Vrátit změny zpět“. 4. Zobrazí se vyskakovací okno se změnami, které jste v kontaktech provedli. Můžete si vybrat změny, které chcete vrátit zpět. 5. Po výběru změn klikněte na možnost „Zrušit“ a získáte zpět kontakty, které byly vymazány.

Pokud jste odstranili kontakty ze služby Google a výše uvedený postup k jejich obnovení nefunguje, můžete se pokusit o následující postup: 1. Otevřete webovou stránku Kontakty Google a v nabídce vlevo vyberte možnost „Více“.

2. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Obnovit kontakty“. 3. Zobrazí se seznam dostupných záloh. Výběrem požadovaného data zálohy pak můžete kliknout na tlačítko „Obnovit“.

Mějte na paměti, že to, zda můžete obnovit smazané kontakty, může záviset na tom, kdy jste je smazali, zda jste vytvořili zálohu a jak dávno byly smazány.