Jak zapnout AirPlay na Macu. Komplexní průvodce

Jak nastavit aplikaci jako výchozí Mac?
Rozevřete Otevřít v aplikaci: a zde v roletkovém menu vyberte vámi požadovanou výchozí aplikaci. Pokud se zde nenachází, klikněte na Jiná… a vyhledejte ji v seznamu aplikací. Po zvolení klikněte na Změnit vše… Tím docílíte toho, že se soubory se stejnou příponou budou vždy spouštět ve zvolené aplikaci.
Další informace najdete na www.letemsvetemapplem.eu

Pomocí praktické funkce známé jako AirPlay můžete bezdrátově vysílat zvuk, video, a dokonce i obrazovku Macu do dalších kompatibilních zařízení, jako je Apple TV, HomePod nebo reproduktory, které AirPlay podporují. Občas se však mohou vyskytnout problémy s AirPlay, například se nezobrazuje symbol AirPlay nebo je obtížné jej aktivovat. V tomto článku vás provedeme tím, jak AirPlay na Macu aktivovat, a nabídneme vám řešení typických problémů, které se mohou objevit. Proč se nezobrazuje ikona AirPlay?

Pokud se vám na Macu nezobrazuje ikona AirPlay, existuje několik možných příčin. Nejprve se ujistěte, že jsou všechny vaše miniaplikace připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Pro bezproblémové streamování pomocí AirPlay musí být všechna zařízení připojena ke stejné síti. Kromě toho si ověřte kompatibilitu mezi Macem a zařízením podporujícím AirPlay. Některá starší zařízení nemusí AirPlay podporovat. V neposlední řadě se ujistěte, že přijímací zařízení má zapnutý AirPlay. Pokud na Macu není AirPlay povoleno, ikona se nezobrazí. Jak mohu zapnout AirPlay?

Chcete-li na Macu zapnout AirPlay, postupujte následovně:

Krok 1: Zkontrolujte, zda je zařízení podporující AirPlay připojeno ke stejné síti Wi-Fi jako váš Mac. Krok 2: V pravém horním řádku nabídky na obrazovce klikněte na ikonu AirPlay, která připomíná obdélník s plným trojúhelníkem ve spodní části.

Krok 3: Zobrazí se rozbalovací nabídka se seznamem přístupných zařízení AirPlay. Po výběru zařízení, na které chcete streamovat, se zapne funkce AirPlay. Jak zprovozním AirPlay mezi iPhonem a Macem?

3. Pokud chcete zapnout AirPlay mezi iPhonem a Macem, ujistěte se, že jsou oba připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Chcete-li se dostat do Ovládacího centra na iPhonu, přejeďte z pravého horního rohu obrazovky směrem dolů. Poté ze seznamu kompatibilních zařízení AirPlay vyberte svůj Mac klepnutím na ikonu Screen Mirroring. Obrazovka iPhonu se nyní bude zrcadlit na Macu.

4. Kde se na mém Macu nachází ikona AirPlay?

V pravém horním rohu obrazovky Macu se nachází lišta nabídek, kde můžete najít symbol AirPlay. S plným trojúhelníkem v dolní části připomíná obdélník. Pokud symbol AirPlay nemůžete najít, je možné, že možnosti přizpůsobení lišty nabídek symbol AirPlay zakryly. Dostanete se k němu kliknutím na nabídku Apple v levém horním rohu, výběrem možnosti „Předvolby systému“ a následným výběrem možnosti „Displeje“. V zobrazené nabídce vyberte položku „Display“ a poté zaškrtněte políčko vedle položky „Show mirroring options in the menu bar when available“. Na navigačním panelu by se nyní měla zobrazit ikona AirPlay.

A konečně, AirPlay je flexibilní funkce, která umožňuje bezdrátové zrcadlení obrazovky a streamování videa z vašeho Macu do podporovaných zařízení. Podle pokynů v tomto článku můžete AirPlay na Macu rychle povolit a také vyřešit časté problémy, jako je nezobrazování ikony AirPlay. Nezapomeňte, že pro bezchybné fungování AirPlay se ujistěte, že jsou všechna zařízení připojena ke stejné síti Wi-Fi. S AirPlay si užijte pohodlí bezdrátového streamování!

FAQ

Kde se nachází nastavení AirPlay: Níže uvedeným postupem najdete nastavení AirPlay ve svém Macu: 1. V levém horním rohu obrazovky vyberte nabídku Apple. 2. V rozevírací nabídce vyberte položku „System Preferences“ (Předvolby systému). 3. V okně Předvolby systému vyhledejte ikonu „Displeje“ a klikněte na ni.

4. V předvolbách Displeje najdete záložku „AirPlay“. 5. Výběrem karty AirPlay získáte přístup k nastavení AirPlay, kde můžete povolit nebo zakázat AirPlay, vybrat režim zobrazení a provést další příslušné změny. Upozorňujeme, že v závislosti na verzi systému macOS, kterou používáte, se může přesné umístění nastavení AirPlay výrazně lišit, ale celkové postupy by měly zůstat stejné.

Jak nastavit AirPlay?

Níže uvedené kroky by vám měly pomoci nastavit AirPlay na vašem Macu: Ujistěte se, že je váš Mac připojen ke stejné síti Wi-Fi jako zařízení, na které chcete streamovat. 2. Na počítači Mac klikněte na nabídku Apple v levém horním rohu a vyberte možnost „Předvolby systému“. 3. V okně Předvolby systému vyberte položku „Displeje“. 4. V okně Displeje vyberte kartu „Uspořádání“. 5. Zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Show mirroring options in the menu bar when available“. 6. Poté klikněte na ikonu AirPlay (která připomíná obdélník s trojúhelníkem ve spodní části) v panelu nabídek v horní části obrazovky. 7. V rozevírací nabídce vyberte zařízení, na které chcete streamovat. Pokud se zařízení nezobrazuje, zkontrolujte, zda je zapnuté a připojené ke stejné síti Wi-Fi. Pokud budete vyzváni, zadejte kód AirPlay nebo heslo, které je viditelné na zařízení, do kterého chcete streamovat.

8. Po připojení se můžete rozhodnout, zda chcete obrazovku Macu rozšířit nebo zrcadlit na externí zařízení.

Nyní jsem hotový! Nyní, po úspěšné instalaci AirPlay na Macu, můžete streamovat média do podporovaných zařízení.

Jak zapnete AirPlay?

Chcete-li na Macu zapnout AirPlay, proveďte následující akce: Ujistěte se, že Mac i zařízení, ke kterému se chcete připojit (například Apple TV nebo reproduktory s funkcí AirPlay), jsou připojeny ke stejné síti Wi-Fi. 2. V nabídce Apple v levém horním rohu obrazovky vyberte položku „System Preferences“ (Předvolby systému). 3. V okně Předvolby systému vyberte položku „Displeje“ nebo „Displeje a monitory“. V okně Displeje/Displeje a monitory byste měli vidět kartu „AirPlay“.

4. Klepněte na ni. 5. Zaškrtněte políčko napravo od položky „Show mirroring options in the menu bar when available“ (Zobrazit možnosti zrcadlení v panelu nabídek, pokud jsou k dispozici). Tím se na lištu nabídek vašeho Macu přidá dostupná ikona AirPlay. 6. Kliknutím na symbol AirPlay na liště nabídek vyberte ze seznamu možností zařízení, ke kterému se chcete připojit. 7. Zadejte heslo zařízení, ke kterému se připojujete, pokud je požadováno. Po připojení se obrazovka vašeho Macu zvětší nebo zrcadlí na vybraném zařízení.

Nyní jsem hotový! Funkce AirPlay vašeho Macu byla nyní aktivována. Nyní si můžete užívat bezdrátové streamování obsahu do zařízení podporujících AirPlay.