Jak vyhledávat podle obrázků ve službě Google

Jak vyhledat podle obrázku na mobilu?
Vyhledávání pomocí obrázku uloženého v zařízení

  1. Na telefonu nebo tabletu Android otevřete aplikaci Google .
  2. Dole klepněte na Objevit.
  3. Ve vyhledávacím poli klepněte na ikonu Google Lens .
  4. Vyfoťte nebo nahrajte fotku, kterou chcete použít pro vyhledávání: …
  5. Vyberte oblast, kterou chcete použít pro vyhledávání:
Další informace najdete na support.google.com

Viděli jste někdy zajímavou fotografii a zajímalo vás, odkud pochází, nebo jste chtěli najít další podobné fotografie na internetu? Pak máte štěstí! Pomocí funkce zpětného vyhledávání obrázků ve službě Google můžete rychle vyhledávat podle obrázku a zjistit o něm užitečné podrobnosti. V tomto článku se podíváme na funkci vyhledávání obrázků Google a budeme se zabývat několika důležitými otázkami.

Můžete někoho vyhledat pomocí jeho fotografie?

Reverzní vyhledávání obrázků lze stále používat k získání dalších informací o osobě, i když ji nelze přímo vyhledat pomocí jejího obrázku ve službě Google. Pokud například máte něčí obrázek a chcete se o něm dozvědět více, můžete do reverzního vyhledávače obrázků Google nahrát obrázek. Zobrazí se webové stránky, na kterých lze fotografii nalézt a které vám mohou nabídnout relevantní podrobnosti o hledané osobě. Jak používat funkci zpětného vyhledávání obrázků v telefonu?

Chcete-li v telefonu spustit zpětné vyhledávání obrázků, postupujte podle následujících kroků:

1. V chytrém telefonu spusťte svůj oblíbený prohlížeč (například Chrome nebo Safari). Navštivte stránku images.google.com v

2. 3. Klepnutím vyberte symbol fotoaparátu v poli pro vyhledávání. 4. Budete mít na výběr mezi možnostmi „Pořídit fotografii“ a „Nahrát obrázek“. Pokud vyberete možnost „Pořídit fotografii“, otevře se aplikace fotoaparátu vašeho telefonu, která vám umožní pořídit nový snímek.

– Pokud vyberete možnost „Nahrát obrázek“, můžete vybrat obrázek z galerie nebo souborů v telefonu. 5. Po výběru nebo pořízení obrázku jej Google zpracuje a zobrazí související obrázky a relevantní výsledky vyhledávání. Jak mohu využívat službu Google Lens?

Pomocí technologie rozpoznávání obrázků je Google Lens účinným nástrojem, který nabízí podrobnosti o různých předmětech a místech. Postup používání Google Lens je následující: 1. Stáhněte si aplikaci Google Lens nebo použijte aplikaci Google ve svém chytrém telefonu. 2. V závislosti na zařízení klepněte na ikonu Google Lens nebo ji aktivujte pomocí aplikace fotoaparátu. 3. Namiřte fotoaparát na věc nebo obrázek, který chcete vyhledat. 4. Po analýze obrázku vám aplikace Google Lens odhalí podrobnosti o něm, například podobné obrázky, informace o produktech nebo dokonce překlady. 5. Můžete také vybrat určité oblasti obrázku a zaměřit se na vyhledávání konkrétnějších informací. Mohu k vyhledávání obrázku pomocí Google Lens použít svůj telefon?

Ano, k rychlému vyhledání fotografie v telefonu můžete použít zpětné vyhledávání obrázků Google. Zpětné vyhledávání obrázků Google může být užitečné, pokud se chcete dozvědět více o nějakém objektu, identifikovat související fotografie nebo zjistit, odkud obrázek pochází.

Při vyhledávání fotografie v telefonu postupujte podle následujících kroků: 1. Spusťte v chytrém telefonu svůj oblíbený prohlížeč (například Chrome nebo Safari). 2. Navštivte stránku images.google.com v

2. 3. Klikněte na ikonu . Klepnutím vyberte symbol fotoaparátu v poli pro vyhledávání.

* Krok 4: Vyberte možnost „Nahrát obrázek“. 5. Z galerie nebo souborů v telefonu vyberte obrázek, který chcete vyhledat. 6. Po zpracování obrázku společností Google se zobrazí výsledky vyhledávání obrázku.

Závěrem lze říci, že používání vyhledávání obrázků Google je užitečný nástroj, který vám umožní dozvědět se více, objevit související obrázky a prozkoumat další aspekty obrázku. Pomocí zpětného vyhledávání obrázků Google můžete rychle vyhledat někoho podle obrázku, spustit zpětné vyhledávání obrázků v telefonu, použít funkci Google Lens k identifikaci objektů a prohledávat fotografie přímo z telefonu. Až příště narazíte na zajímavý obrázek, použijte zpětné vyhledávání obrázků Google a zjistěte o něm více informací.

FAQ
Jak mohu vyhledat obrázek z telefonu ve službě Google?

Podle těchto postupů můžete vyhledat fotografii z telefonu ve službě Google: 1. Vstupte na webové stránky Google nebo otevřete aplikaci Google v telefonu.

2. Chcete-li aktivovat vyhledávací panel, klepněte na něj. 3. Vyhledejte ikonu fotoaparátu vpravo od vyhledávací lišty a klepněte na ni. 4. Zobrazí se možnost volby mezi možnostmi „Pořídit fotografii“ a „Nahrát obrázek“. Vyberte řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

– Pokud zvolíte možnost „Pořídit fotografii“, otevře se fotoaparát vašeho telefonu a umožní vám vyfotografovat položku nebo obrázek, který chcete vyhledat. Možnost „Nahrát obrázek“ vám umožní vybrat fotografii z galerie telefonu nebo ze správce souborů. 5. Po pořízení nebo výběru fotografie ji Google analyzuje a zobrazí výsledky vyhledávání související s obrázkem.

Pomocí této techniky můžete na základě zadaného obrázku vyhledat informace, srovnatelné fotografie nebo příslušné webové stránky.

Jak provést vyhledávání podle obličeje?

Pomocí služby Google můžete vyhledávat obličeje osob následujícím způsobem: Otevřete webový prohlížeč a přejděte na domovskou stránku Google. 2. V rozevírací nabídce v pravém horním rohu stránky vyberte možnost „Obrázky“. Kliknutím na tuto možnost přistanete na stránce Obrázky Google. 3. Ve vyhledávacím řádku vyberte ikonu fotoaparátu. Zde máte na výběr dvě možnosti: „Vložit adresu URL obrázku“ a „Nahrát obrázek“.

4. Pokud má obrázek, který chcete vyhledat, adresu URL, vyberte možnost „Vložit adresu URL obrázku“ a zadejte ji do zobrazeného pole. 5. Zvolte možnost „Upload an image“ (Nahrát obrázek) a poté kliknutím na „Choose file“ (Vybrat soubor) vyberte obrázek z počítače, pokud jej již máte uložený ve svém zařízení. 5. Google zpracuje obrázek po jeho nahrání nebo po vložení adresy URL a poskytne výsledky vyhledávání. 6. Z rozbalovací nabídky pod tlačítkem „Nástroje“, která se nachází hned pod vyhledávacím řádkem, vyberte možnost „Typ“, abyste zúžili vyhledávání pouze na obličeje na obrázku. Když v rozevírací nabídce vyberete možnost „Face“, Google zaměří výsledky vyhledávání tak, aby zobrazoval pouze obrázky obličejů, které se podobají tomu, který jste zadali nebo hledali.

Při dodržení těchto pokynů můžete rychle použít funkci vyhledávání obrázků Google k vyhledávání obličejů.