Užitečným nástrojem pro řešení problémů se síťovým připojením na Macu je bezdrátová diagnostika. Občas však můžete chtít diagnostické hlášení zastavit nebo bezdrátovou diagnostiku zcela vypnout. Účelem tohoto článku je vysvětlit, co je to bezdrátová diagnostika a diagnostika Wi-Fi, a provést vás postupem ukončení bezdrátové diagnostiky v počítači Mac.
Počítače Mac jsou vybaveny vestavěným nástrojem nazvaným bezdrátová diagnostika, který lze použít k identifikaci a řešení problémů s připojením Wi-Fi. Nabízí podrobné informace o vaší síti Wi-Fi, například o síle signálu, rušení a možných problémech. Nástroj má schopnost poskytovat diagnostické zprávy, které jsou užitečné při vyhledávání a odstraňování problémů s Wi-Fi.
Funkce diagnostiky bezdrátového připojení nazvaná diagnostika Wi-Fi umožňuje provádět diagnostické kontroly a zobrazovat komplexní podrobnosti o síti Wi-Fi. Pomáhá při vyhledávání potenciálních problémů a nabízí doporučení pro zlepšení výkonu Wi-Fi. Pro další zkoumání může diagnostika Wi-Fi vytvářet diagnostické zprávy, které lze sdílet se společností Apple nebo správci sítě. Jak lze diagnostickou zprávu zastavit?
1. Spusťte počítač Mac a spusťte aplikaci Wireless Diagnostics. Dostanete se k ní výběrem možnosti „Open Wireless Diagnostics“ (Otevřít bezdrátovou diagnostiku) z ikony Wi-Fi na liště nabídek.
3. Ve vyskakovacím okně klepněte na tlačítko „Cancel Report“ (Zrušit hlášení), čímž hlášení oficiálně ukončíte. Tyto kroky lze použít k zastavení probíhajícího diagnostického hlášení a zabránění generování dalších dat. Jak mohu zastavit používání bezdrátové diagnostiky?
1. Spusťte počítač Mac a spusťte aplikaci Bezdrátová diagnostika.
3. Na panelu Utility klikněte na položku „Disable Wi-Fi Diagnostics“ (Zakázat diagnostiku Wi-Fi). Tímto postupem nebude utilita poskytovat diagnostická hlášení, když běží na pozadí.
Uvědomte si, že využití tohoto programu k řešení problémů s Wi-Fi bude obtížnější, pokud bude diagnostika Wi-Fi zakázána. Pokud se v budoucnu vyskytnou opakované problémy s Wi-Fi, bude možná nutné diagnostiku Wi-Fi znovu povolit, aby bylo možné shromáždit data pro další šetření.
1. Na klávesnici stiskněte najednou klávesy „Command + Option + Escape“. Následně se zobrazí okno Vynutit ukončení aplikací.
Nástroj Mac Utility by měl být nuceně ukončen pouze v případě, že zamrzne nebo přestane reagovat. Aplikace by neměly být často nuceny k ukončení, pokud to není nezbytně nutné.
Závěrem lze říci, že diagnostika Wi-Fi a bezdrátových sítí je užitečným nástrojem pro řešení potíží s Wi-Fi v počítači Mac. Pokud však potřebujete diagnostickou zprávu zastavit nebo bezdrátovou diagnostiku zcela vypnout, můžete postupovat podle pokynů v tomto článku. Pokud se v budoucnu vyskytnou opakované problémy s Wi-Fi, nezapomeňte diagnostiku Wi-Fi znovu povolit.
Mac Internet Recovery skutečně můžete zastavit. Zde najdete postup, jak ji krok za krokem zakázat: Prvním krokem je vypnutí počítače Mac.
2. Restartujte jej a poté stiskněte a podržte klávesy Command () + R, dokud se neobjeví logo Apple. Po tomto úkonu se váš Mac přepne do režimu obnovení. 4. V horní liště nabídky „Utilities“ (Nástroje) vyberte položku „Terminal“ (Terminál).
5. Po otevření okna Terminálu zadejte příkaz „nvram internet-recovery-mode=off“.
6. Příkaz provedete stisknutím klávesy „Return“. 7. Zavřete okno Terminálu a restartujte počítač Mac výběrem možnosti „Restartovat“ z nabídky Apple.
Po dokončení těchto kroků by se váš Mac již neměl spouštět v režimu obnovení internetu. Ujistěte se, že máte k dispozici záložní možnosti obnovy pro případ, že byste potřebovali vypnout Mac Internet Recovery, protože tím zabráníte jeho použití při řešení problémů nebo přeinstalaci systému macOS.
Chcete-li zabránit systému Windows 10 ve shromažďování diagnostických dat, můžete provést následující akce: 1. Klikněte na ikonu ozubeného kola Nastavení v nabídce Start.
2. Na stránce Nastavení vyberte možnost „Ochrana osobních údajů“. 3. V levé nabídce vyberte položku „Diagnostika a zpětná vazba“. 4. V části „Diagnostické údaje“ najdete rozbalovací nabídku s názvem „Nastavení diagnostických údajů“. Stačí na ni kliknout. V kroku 5 vyberte z rozbalovací nabídky možnost „Basic“.
– Poznámka: Výběrem možnosti „Basic“ poskytne společnost Microsoft pouze diagnostické informace nezbytné pro správný běh systému Windows. Můžete také vypnout možnost „Zkušenosti na míru“, abyste přestali dostávat individualizované rady a poznatky na základě vašeho používání. 7. Po zavření panelu Nastavení se změny automaticky uloží. Diagnostické údaje systému Windows 10 můžete snadno vypnout podle následujících kroků.
Chcete-li diagnostiku na iPhonu vypnout, postupujte podle následujících kroků: V kroku 1 otevřete na iPhonu aplikaci Nastavení. 2. Přejděte dolů a klikněte na položku „Soukromí“.
3. V části Nastavení soukromí klepněte na položku „Analýza a vylepšení“. 4. Na další obrazovce najdete tlačítko s nápisem „Share iPhone Analytics“. Klepněte na něj. 5. Nakonec deaktivujte přepínač vedle položky „Sdílet analýzu iPhone“.
Pomocí těchto postupů můžete zabránit odesílání diagnostických informací z iPhonu do společnosti Apple a vypnout funkci diagnostických zpráv.