Oblíbenou platformou pro videokonference a online schůzky je Google Meet. Zajistěte, aby vaše videohovory vypadaly profesionálně a nepřerušovaně vzhledem k popularitě práce na dálku a online vzdělávání. Toho můžete dosáhnout například rozmazáním pozadí v aplikaci Google Meet. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak rozmazat obličej v aplikaci Google Meet, proč někteří uživatelé nemusí mít možnost volby filtru, zda je to možné na mobilních zařízeních, zda aplikace Google Meet automaticky rozmazává pozadí a jak rozmazat pozadí v aplikaci Google Meet.
1. Spuštění služby Google Meet: Chcete-li začít, spusťte službu Google Meet ve webovém prohlížeči. Pro dosažení nejlepšího výkonu se ujistěte, že používáte nejnovější verzi prohlížeče Google Chrome.
2. Připojte se ke schůzce nebo ji zahajte: Klepněte na možnost „+ Připojit se nebo zahájit schůzku“ a připojte se k existující schůzce nebo založte novou. Pokud se připojujete ke schůzce, počkejte, až vám hostitel schůzky dá povolení, a teprve poté zapněte funkci rozmazání pozadí.
3. Chcete-li zapnout funkci rozmazání pozadí, klikněte na tři tečky v pravém dolním rohu obrazovky, jakmile jste na schůzce. Přejděte na zobrazenou možnost a vyberte možnost „Zapnout rozostření pozadí“. Google Meet automaticky rozostří vaše pozadí a vy se tak stanete hlavním bodem videokonference.
Služba Google Meet v současné době nativně neumožňuje rozostření pozadí na mobilních zařízeních. V obchodě App Store i Google Play však můžete najít několik aplikací třetích stran, které vám mohou pomoci dosáhnout srovnatelného výsledku. Tyto aplikace během videokonverzace využívají algoritmy umělé inteligence k rozpoznání vašeho obličeje a rozmazání pozadí v reálném čase. Příkladem tohoto typu jsou aplikace jako XSplit VCam, ChromaCam a Snap Camera.
Ano, služba Google Meet má vestavěnou funkci rozostření pozadí, kterou lze během videohovoru ručně zapnout. Je však důležité poznamenat, že tato funkce není dostupná pro všechny uživatele. Společnost Google může funkce pro uživatele zavádět postupně, takže pokud nevidíte možnost zapnout rozostření pozadí, je možné, že pro váš účet ještě nebyla povolena. Sledujte aktualizace od společnosti Google a zjistěte, zda pro vás bude funkce v budoucnu dostupná.
Pokud si přejete rozmazat obličej z důvodu ochrany soukromí nebo jiných osobních preferencí, služba Google Meet nemá vestavěnou funkci pro rozmazání obličeje. Můžete však použít aplikace třetích stran, jako je OBS Studio nebo ManyCam, a použít filtr rozmazání na videozáznam před jeho odesláním do služby Google Meet. Tyto aplikace umožňují přidávat do videokanálu různé efekty, včetně rozmazání, a poskytují tak další vrstvu soukromí během hovorů Google Meet.
Pokud v aplikaci Google Meet nevidíte možnost zapnout rozmazání pozadí nebo jiné filtry, je to pravděpodobně proto, že tyto funkce ještě nebyly pro váš účet povoleny. Společnost Google často zavádí funkce pro své uživatele postupně, takže může nějakou dobu trvat, než budete mít k těmto možnostem přístup. Udržujte svou aplikaci Google Meet aktualizovanou a zkontrolujte případné aktualizace od společnosti Google, abyste zjistili, zda vám bude možnost filtru dostupná.
Závěrem lze říci, že aplikace Google Meet poskytuje pohodlný způsob, jak během videohovorů rozmazat pozadí, díky čemuž budou vaše schůzky vypadat profesionálněji a soustředěněji. Rozmazání pozadí sice v současné době není na mobilních zařízeních k dispozici, ale existují aplikace třetích stran, které vám pomohou dosáhnout podobného efektu. Služba Google Meet navíc nemá vestavěnou funkci pro rozmazání obličeje, ale externí aplikace, jako je OBS Studio a ManyCam, lze použít k aplikaci filtru rozmazání na váš videokanál. Nezapomeňte, že pokud v nastavení služby Google Meet možnost filtru nevidíte, je možné, že pro váš účet ještě nebyla povolena. Zůstaňte aktualizovaní a sledujte všechny nové funkce, které Google v budoucnu představí.
Může existovat několik důvodů, proč nemůžete v aplikaci Google Meet zapnout pozadí. Zde je několik možných vysvětlení:
1. Kompatibilita: Rozmazání pozadí nebo virtuální pozadí nemusí být dostupné na všech zařízeních nebo ve všech webových prohlížečích. Ujistěte se, že používáte podporované zařízení a aktualizovanou verzi prohlížeče Google Chrome nebo aplikace Meet.
2. Omezení účtu: Správce vašeho účtu Google Workspace nebo G Suite může funkce pozadí zakázat. Pokud používáte službu Google Meet v práci nebo ve škole, ověřte si u svého IT oddělení nebo správce systému, zda jsou virtuální pozadí povolena.
3. Hardwarová omezení: Některá starší zařízení nebo počítače nižší třídy nemusí mít potřebný výpočetní výkon, aby umožnily rozmazání pozadí nebo virtuální pozadí. Ujistěte se, že vaše zařízení splňuje minimální systémové požadavky pro používání těchto funkcí.
4. Síťové připojení: Špatné připojení k internetu může někdy zabránit správnému fungování některých funkcí, například rozostření pozadí. Zkuste přepnout na stabilnější síť nebo vyřešit problém s internetovým připojením.
Pokud se na vaši situaci žádný z těchto důvodů nevztahuje, je možné, že aplikace Google Meet v konkrétní verzi, kterou používáte, rozostření pozadí nebo virtuální pozadí aktuálně nenabízí. V takových případech může být nejlepším řešením zkontrolovat případné dostupné aktualizace aplikace nebo počkat na budoucí verze funkcí.