Jak otevřít MacBook pomocí Apple Watch. Řešení potíží a tipy

Už vás nebaví pokaždé zadávat heslo k odemknutí MacBooku? Pokud vlastníte hodinky Apple Watch, můžete využít praktickou funkci, která vám umožní odemknout notebook pouhým dotykem zápěstí. Občas se však stane, že věci nejdou přesně tak, jak bychom si přáli. V tomto článku se podíváme na to, jak otevřít MacBook pomocí hodinek Apple Watch, a nabídneme řešení typických problémů, na které můžete narazit. Proč nelze můj notebook otevřít pomocí hodinek Apple Watch?

Důvodů, proč máte s odemykáním MacBooku pomocí hodinek Apple Watch problémy, může být několik. Ujistěte se, že na hodinkách Apple Watch i MacBooku běží nejnovější aktualizace softwaru. Pokud je některé ze zařízení zastaralé, může dojít k problémům s kompatibilitou. Za druhé, zkontrolujte, zda jsou hodinky Apple Watch spárovány přes Bluetooth a propojeny s MacBookem. Pokud je spojení nejisté nebo nestabilní, může být postup odemykání ztížen. Jak odemknu MacBook pomocí iPhonu? K odemknutí MacBooku můžete použít také Touch ID nebo Face ID na iPhonu, pokud jej máte. Chcete-li toho dosáhnout, zkontrolujte, zda je zapnuté Bluetooth a zda jsou obě zařízení přihlášena ke stejnému účtu iCloud. Na MacBooku přejděte do „Předvoleb systému“ a poté do „Zabezpečení a soukromí“. V nabídce „Obecné“ zaškrtněte políčko vedle položky „Povolit hodinkám Apple Watch (nebo iPhonu) odemknout váš Mac“. Váš MacBook se nyní odemkne, když bude po probuzení poblíž váš iPhone.

Dva Macbooky mohou Apple Watch odemknout? Ano, za předpokladu, že každý Mac splňuje základní standardy a je přihlášen ke stejnému účtu iCloud, mohou vaše Apple Watch odemykat více Maců. Funkci musíte povolit na každém MacBooku zvlášť a na všech musí běžet macOS Sierra nebo novější verze. Je důležité mít na paměti, že postup odemykání může trvat několik sekund, takže mějte Apple Watch v blízkosti MacBooku, který chcete odemknout. Proč se na mém Macu nezobrazí možnost odemknutí Apple Watch?

Pokud váš Mac nenabízí možnost odemknutí pomocí Apple Watch, můžete použít několik technik ladění. Nejprve zkontrolujte, zda jsou MacBook i Apple Watch přihlášeny ke stejnému účtu iCloud. Dále se ujistěte, že je zapnuté Bluetooth a že jsou obě zařízení blízko sebe. Pokud máte více než jedny hodinky Apple Watch, ujistěte se, že hodinky Apple Watch, které chcete použít k odemykání, jsou v aplikaci Apple Watch na iPhonu nastaveny jako aktivní.

Pokud problém přetrvává, zkuste na MacBooku deaktivovat a znovu povolit možnost odemykání. Vyberte „Předvolby systému“, potom „Zabezpečení a soukromí“ a zrušte zaškrtnutí možnosti vedle položky „Povolit hodinkám Apple Watch odemykat Mac“. Restartujte MacBook, vraťte se do původního nastavení a volbu znovu povolte. Tento postup může pomoci vyřešit všechny základní problémy a umožnit hodinkám Apple Watch úspěšně odemknout MacBook.

Závěrem lze říci, že používání hodinek Apple Watch k odemykání MacBooku představuje rychlou a bezpečnou alternativu k zadávání hesla do notebooku. Pokud se ujistíte, že jsou obě zařízení aktuální, správně připojená a poblíž, pomůže to hladkému průběhu odemykání. Pokud má váš MacBook zapnuté Touch ID nebo Face ID, nezapomeňte, že ho můžete odemknout také pomocí iPhonu. Případné problémy můžete odstranit opatřeními pro řešení problémů, včetně kontroly nastavení účtu iCloud a odebrání a opětovného zapnutí funkce odemykání. Váš uživatelský komfort zlepší časově úsporná funkce odemykání MacBooku pomocí hodinek Apple Watch.

FAQ
Umí Apple Watch otevírat dokumenty?

Hodinky Apple Watch bohužel neumějí otevírat dokumenty. Jejich užitečnost je ve srovnání s MacBookem nebo iPhonem omezená a jsou určeny především jako doprovodné zařízení k iPhonu. Hodinky Apple Watch jsou sice schopné vykonávat řadu funkcí, například přijímat oznámení, uskutečňovat hovory a spouštět některé aplikace, ale nemohou otevírat ani prohlížet dokumenty jako MacBook nebo iPhone.

Proč Apple Watch neotevřou můj Macbook?

Neschopnost hodinek Apple Watch odemknout MacBook může mít několik příčin. Zde je několik technik řešení problémů, na které byste měli myslet: 1. Zkontrolujte, zda je funkce kompatibilní s vaším MacBookem i hodinkami Apple Watch. Na modelech MacBooků vydaných počátkem roku 2015 nebo později se systémem macOS Sierra nebo novějším a na modelech Apple Watch se systémem watchOS 3 nebo novějším je funkce „Automatické odemykání“ přístupná. 2. Bluetooth a Wi-Fi: Ujistěte se, že MacBook i Apple Watch mají zapnuté Bluetooth a Wi-Fi. Před použitím funkce Auto Unlock zkontrolujte, zda je připojení Bluetooth mezi zařízeními bezpečné. 3. Zkontrolujte blízkost hodinek Apple Watch k MacBooku a poznamenejte si jejich vzdálenost od něj. Funkce Auto Unlock funguje pouze tehdy, když jsou zařízení dostatečně blízko sebe. Zjistěte, zda pomůže, když se zkusíte k MacBooku přiblížit. Zkontrolujte, zda je iCloud Keychain zapnutý pro MacBook i Apple Watch.

4. Funkce automatického odemykání používá iCloud Keychain k bezpečnému ověřování a odemykání MacBooku. 5. Dvoufaktorové ověřování: Pokud jste pro své Apple ID zapnuli dvoufaktorové ověřování, ujistěte se, že jste dokončili dodatečné ověřovací postupy nutné při připojování k MacBooku. Pokud dodatečné bezpečnostní opatření není správně ověřeno, může to zabránit fungování funkce automatického odemykání.

6. Aktualizace softwaru: Zkontrolujte, zda váš MacBook a hodinky Apple Watch nepotřebují nějaké čekající aktualizace softwaru. Případné problémy s kompatibilitou nebo závady funkce Auto Unlock lze vyřešit tím, že obě zařízení budou aktualizována nejnovějšími verzemi softwaru.

Pokud se žádným z těchto opatření nepodaří problém vyřešit, doporučujeme kontaktovat podporu společnosti Apple a požádat o další podporu. Mohou vám nabídnout individuální ladění a pomoci s nalezením všech základních problémů, které by mohly bránit hodinkám Apple Watch v odemykání MacBooku.