1.
Kód chyby 0x80072f8f 0x20000 Toto číslo chyby často označuje problém s nastavením data a času v počítači. Při řešení tohoto problému postupujte podle následujících postupů: 1. Otevřete aplikaci Nastavení klepnutím na tlačítko Start. 2. Vyberte položku „Čas a jazyk“ a poté klikněte na položku „Datum a čas“. 3. Zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Nastavit čas automaticky“. Nejprve jej zakažte a poté jej opět aktivujte, pokud je aktuálně povoleno. 4. Překontrolujte, zda je zvoleno časové pásmo vaší polohy. 5. Restartujte počítač a poté zkuste aktualizace nainstalovat ještě jednou. 2. Zprovoznění automatické aktualizace systému Windows 10: Pokud se aktualizace systému Windows 10 neinstalují automaticky, lze jejich instalaci vynutit ručně. Postup je následující: 1. V nabídce Start spusťte aplikaci Nastavení. 2. V části „Aktualizace a zabezpečení“ vyberte položku „Windows Update“. 3. V nabídce vyberte možnost „Zkontrolovat aktualizace“. Systém Microsoft Windows začne vyhledávat všechny dostupné aktualizace. 4. Klepnutím na tlačítko „Stáhnout“ zahájíte postup instalace, pokud jsou aktualizace objeveny. 5. Během čekání na instalaci aktualizací postupujte podle pokynů zobrazených na obrazovce. 3. Bezplatná oprava chybového kódu 0x80072f8f 0x20000: Zde je několik bezplatných technik řešení problémů, které můžete použít při pokusu o instalaci aktualizací systému Windows 10:
Pokud se objeví chybový kód 0x80072f8f, 0x20000:
Jako první krok použijte nástroj pro řešení problémů s Windows Update Otevřete aplikaci Nastavení, vyberte „Aktualizace a zabezpečení“, „Řešení problémů“ a poté „Windows Update“. Spusťte nástroj pro řešení potíží podle pokynů a zjistěte, zda dokáže vyřešit případné problémy s postupem aktualizace. Odstraňte mezipaměť služby Windows Update:
2. Jako správce spusťte Příkazový řádek a postupně zadejte následující příkazy:
– net stop cryptSvc
– net stop wuauserv Net stop bits in
net stop msiserver
– ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
– ren C:WindowsSystem32catroot2 catroot2.old
– net start msiserver
– net start bits
– net start cryptSvc
3. Zadejte následující příkazy. Restartujte počítač a zkuste nainstalovat aktualizace ještě jednou.
4. Chybový kód 0x80072f8f 0x00000000
Při problému s komponentami Windows Update nebo síťovým připojením se může objevit tento chybový kód. K odstranění tohoto problému vyzkoušejte níže uvedené akce:
Součásti systému Windows Update by měly být resetovány. Jako správce spusťte Příkazový řádek a postupně zadejte následující příkazy:
– net stop wuauserv
– net stop cryptSvc
– net stop bits
– net stop msiserver
– Ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
– Ren C:WindowsSystem32catroot2 Catroot2.old
– net start wuauserv
– net start cryptSvc
– net start bits
– net start msiserver 2. Zkontrolujte, zda je nutné provést následující kroky. Prozkoumejte své webové připojení: Ujistěte se, že vaše internetové připojení je stabilní a že provedení aktualizace nebrání žádná omezení nebo nastavení brány firewall.
3. Na okamžik vypněte antivirový software: Občas mohou antivirové programy bránit postupu aktualizace. Vypněte na chvíli antivirový program a poté zkuste aktualizace nainstalovat znovu.
Závěrem lze říci, že selhání aktualizací systému Windows 10 může být nepříjemné, ale s technikami řešení problémů popsanými v tomto článku byste měli být schopni typické problémy odstranit a aktualizace bez problémů nainstalovat. Chcete-li dosáhnout nejlepšího výkonu, zabezpečení a přístupu k novým funkcím, vždy udržujte svůj operační systém aktualizovaný.
Pro ruční aktualizaci systému Windows 10 můžete provést následující akce: 1. Zkontrolujte, zda je systém Windows 10 aktualizovaný. Kliknutím na nabídku Start a výběrem ikony ozubeného kola získáte přístup k nastavení systému Windows 10. Alternativně můžete použít klávesovou zkratku Windows + I. 2. Stiskněte klávesu . V okně Nastavení klikněte na položku „Aktualizace a zabezpečení“.
3. V levé nabídce vyberte položku „Windows Update“. 4. Na stránce Windows Update vyberte možnost „Zkontrolovat aktualizace“. Tím se spustí vyhledávání dostupných aktualizací vašeho systému. 5. Pokud budou nalezeny aktualizace, automaticky se stáhnou a nainstalují. Aby se některé aktualizace projevily, bude možná nutné počítač restartovat. 6. Pokud se při postupu automatické aktualizace vyskytnou problémy, můžete také využít nástroj pro řešení potíží se systémem Windows Update. Přejděte do nabídky Settings (Nastavení) > Update & Security (Aktualizace a zabezpečení) > Troubleshoot (Řešení problémů) a před výběrem možnosti „Windows Update“ (Aktualizace systému Windows) vyberte možnost „Get up and running“ (Zprovoznit). 7. Kromě toho nástroj Windows Update Assistant, který poskytuje společnost Microsoft, umožňuje ručně stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi systému Windows 10. Chcete-li aktualizovat systém, stáhněte si program z webových stránek společnosti Microsoft a postupujte podle pokynů na obrazovce.
Stabilita a zabezpečení systému Windows 10 se zvýší, pokud budete ručně kontrolovat aktualizace a používat nástroj pro řešení problémů nebo nástroj Windows Update Assistant.
Pomocí příkazového řádku můžete problémy se službou Windows Update vyřešit následujícími kroky:
1. Na klávesnici stiskněte klávesu Windows a X. V zobrazené nabídce vyberte možnost „Příkazový řádek (správce)“ nebo „Prostředí Windows PowerShell (správce)“.
2. V okně příkazového řádku zadejte příkaz „net stop wuauserv“ a stiskněte klávesu Enter.
3. Zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter. zadejte „net stop cryptSvc“
4. Dále po zadání zadejte příkaz „net stop bits“.
5. Na závěr napište příkaz „net stop msiserver“ a stiskněte klávesu Enter.
6. Po deaktivaci těchto služeb musíte přejmenovat složky SoftwareDistribution a Catroot2. Toho dosáhnete tak, že postupně zadáte každý z následujících příkazů: ‚ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old‘
ren C:Windows:System32:catroot2:Catroot2.old
7. Po přejmenování složek musíte znovu spustit dříve zastavené služby. Pomocí klávesy Enter za každým příkazem zadejte postupně následující příkazy: „net start wuauserv“, „net start cryptSvc“, „net start bits“ a „net start msiserver“ jsou příklady příkazů, které je třeba spustit.
8. Po restartování těchto služeb zavřete okno příkazového řádku.
Podle těchto pokynů můžete resetovat součásti služby Windows Update a vyřešit případné problémy, které mohou blokovat instalaci aktualizací.