Jak opravit připojení k internetu na notebooku. Průvodce řešením potíží

Co dělat když se nejde připojit k Wi-Fi?
Telefon

  1. Odstraňte a znovu přidejte síť
  2. Zkontrolujte problémové aplikace.
  3. Restartujte směrovač a modem.
  4. Přihlášení k veřejné síti.
  5. Obnovení všech nastavení sítí
  6. Zkontrolujte, zda je hotspot zapnutý
  7. Kontaktujte mobilního operátora.
  8. Když je hotspot zapnutý, Wi-Fi se vypne.
Další informace najdete na support.google.com

Stabilní a spolehlivé připojení k internetu na vašem notebooku je vzhledem k rostoucí závislosti na internetu pro podnikání, komunikaci i volný čas velmi důležité. Občas se však mohou vyskytnout problémy s internetovým připojením. V tomto článku probereme typické problémy a nabídneme postupná řešení, která vám pomohou s opravou internetového připojení vašeho notebooku.

1. Notebook připojený k Wi-Fi bez přístupu k internetu Pokud je váš notebook připojen k Wi-Fi, ale přesto nemáte přístup k internetu, vyzkoušejte následující postupy řešení problémů:

Spusťte notebook a směrovač od začátku: Snadný restart může někdy vyřešit problémy s připojením. Odpojte směrovač od zdroje napájení a vypněte notebook. Po několika minutách čekání zapojte směrovač a spusťte notebook. b. Zhodnoťte sílu signálu Wi-Fi: Chcete-li zajistit silný signál Wi-Fi, přibližte se ke směrovači. Pokud je signál nejistý, zvažte přesunutí směrovače nebo použití prodlužovače dosahu Wi-Fi.

c. Vypněte a znovu zapněte Wi-Fi: Otevřete nastavení sítě v notebooku a vypněte Wi-Fi. Po krátké prodlevě ji znovu aktivujte. To může pomoci obnovit připojení a vyřešit případné přechodné problémy. Pokud předchozí postupy nepomohou, zkuste obnovit nastavení sítě.

d. Vstupte do nastavení sítě na notebooku a vyberte možnost „Resetovat nastavení sítě“ nebo „Zapomenout síť“. Pro opětovné připojení k síti Wi-Fi je třeba použít správné heslo.

2. Notebook se nemůže připojit k síti Wi-Fi: Pokud notebook není schopen rozpoznat síť Wi-Fi, postupujte podle následujících pokynů:

a. Zkontrolujte, zda je zapnutá síť Wi-Fi: Zkontrolujte, zda je v notebooku aktivována síť Wi-Fi. Chcete-li zapnout Wi-Fi na notebooku, vyhledejte fyzický přepínač nebo stiskněte funkční klávesy. a. Restartujte router a notebook: Restartování počítače často vyřeší problémy s připojením, stejně jako předchozí krok řešení problémů. Zkontrolujte, zda notebook po restartování směrovače a obou zařízení dokáže detekovat síť Wi-Fi. b. Nainstalujte nové ovladače Wi-Fi: Problémy s připojením mohou být způsobeny zastaralými nebo poškozenými ovladači Wi-Fi. Nejnovější ovladače pro zařízení Wi-Fi si můžete stáhnout na webových stránkách výrobce. Po instalaci ovladačů restartujte počítač.

d. Zkontrolujte, zda nedochází k rušení: Signál Wi-Fi může být rušen jinými elektrickými zařízeními nebo fyzickými překážkami. Přemístěním notebooku blíže ke směrovači snížíte pravděpodobnost rušení způsobeného například bezdrátovými telefony, mikrovlnnými troubami a pevnými zdmi.

3. Řešení problémů se síťovým připojením notebooku:

Pokud síťové připojení notebooku obecně zlobí, vyzkoušejte následující kroky: Spusťte vestavěný nástroj pro řešení problémů se sítí v systémech Windows a macOS, který automaticky identifikuje a vyřeší běžné problémy s připojením. Pomocí vyhledávací funkce operačního systému vyhledejte položku „Network Troubleshooter“ a poté se řiďte pokyny na obrazovce. Vypněte nastavení VPN nebo proxy serveru a zjistěte, zda to pomůže. Pokud používáte VPN nebo proxy server, zkuste je dočasně vypnout a zjistěte, zda to pomůže. Tato nastavení mohou občas způsobovat problémy s internetovým připojením. Aktualizujte svůj operační systém:

Aktualizací operačního systému si můžete zajistit nejnovější aktualizace zabezpečení a opravy chyb. U notebooku zkontrolujte dostupnost aktualizací a nainstalujte všechny, které jsou k dispozici. Resetujte zásobník TCP/IP: V notebooku spusťte příkazový řádek zadáním příkazu „Command Prompt“ do vyhledávacího pole a poté zadejte příkaz „netsh int ip reset“. Chcete-li notebook restartovat, stiskněte klávesu Enter. Resetování zásobníku TCP/IP pomocí tohoto příkazu může pomoci odstranit problémy se sítí. Wi-Fi je připojena, ale není k dispozici přístup k internetu:

Pokud je síť Wi-Fi zapnutá, ale nemáte přístup k internetu, vyzkoušejte tyto postupy řešení problémů: Restartování notebooku a směrovače může často vyřešit problémy s připojením, jak bylo uvedeno dříve. Zkontrolujte, zda máte po restartování notebooku a směrovače přístup k internetu.

b. Zkontrolujte nastavení DNS: Nesprávné nastavení DNS může občas znemožnit přístup k internetu. Změňte server DNS na veřejně přístupný server DNS, například OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220) nebo Google DNS (8.8.8.8 a 8.8.4.4). Síťová nastavení notebooku obsahují pokyny pro změnu nastavení DNS. Vypněte bránu firewall a antivirový software: Příliš přísné nastavení brány firewall a antivirového softwaru může někdy uživatelům zabránit v přístupu na internet. Na chvíli tyto programy deaktivujte a pak se podívejte, zda můžete i nadále přistupovat k internetu.

d. Obraťte se na poskytovatele internetových služeb: Pokud vše ostatní selže, obraťte se na svého poskytovatele internetového připojení a zjistěte, zda vám může dále pomoci nebo zda jsou ve vaší oblasti známy nějaké problémy.

Závěrem: Špatné připojení k internetu na vašem notebooku může být nepříjemné, ale obvykle můžete problém vyřešit pomocí těchto technik řešení problémů. Nezapomeňte postupovat podle jednotlivých kroků v pořadí a po každém z nich připojení otestovat. Pokud problém přetrvává, nebojte se kontaktovat poskytovatele internetových služeb nebo kvalifikovaného technika.

FAQ
Jak vyřešit problém s připojením k systému Windows 10, ale bez přístupu k internetu?

Pro vyřešení problému, kdy je notebook se systémem Windows 10 připojen, ale nemá přístup k internetu, můžete vyzkoušet následující postupy řešení problémů:

1. Ověřte základní informace: Zkontrolujte, zda se další zařízení mohou připojit k internetu a zda váš směrovač Wi-Fi funguje správně. Ujistěte se, že je zapnutá také síť Wi-Fi notebooku. Restartujte notebook: Restartování počítače může občas vyřešit problémy s připojením. Zkontrolujte, zda se po restartování notebooku obnovilo připojení k internetu. Otevřete aplikaci Nastavení v notebooku se systémem Windows 10, přejděte do části „Síť a internet“ a vyberte možnost „Obnovení sítě“.

3. Obnovte nastavení sítě. Tím se obnoví výchozí konfigurace všech síťových adaptérů a nastavení. Po resetování restartujte notebook. Aktualizujte síťové ovladače: Nekompatibilní nebo zastaralé síťové ovladače mohou způsobit problémy s připojením k internetu. Chcete-li zkontrolovat aktualizace ovladačů síťových adaptérů, navštivte webové stránky výrobce nebo použijte Správce zařízení. Nainstalujte všechny dostupné aktualizace. Otevřete Správce zařízení, rozbalte část „Síťové adaptéry“, klikněte pravým tlačítkem myši na adaptér Wi-Fi a vyberte možnost „Zakázat“.

5. Zakázat a znovu povolit síťový adaptér. Po chvíli na něj znovu klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit“. Obnovení adaptéru snad problém s připojením vyřeší. Spusťte nástroj pro řešení problémů se sítí. Systém Windows 10 je vybaven integrovaným nástrojem Network Troubleshooter, který dokáže okamžitě identifikovat a vyřešit běžné problémy se sítí. Můžete jej spustit tak, že otevřete aplikaci Nastavení, zvolíte „Síť a internet“, „Stav“ a poté „Řešitel potíží se sítí“. Podle pokynů na obrazovce nechte systém Windows identifikovat a opravit problém.

7. Chcete-li resetovat protokol TCP/IP, spusťte příkazový řádek jako správce a postupně zadejte každý z následujících příkazů: Mezi příkazy Ipconfig patří „/release“, „/renew“, „/netsh winsock reset“ a „/netsh int ip reset“. Po provedení těchto příkazů restartujte notebook a zkontrolujte, zda bylo obnoveno připojení k internetu.

8. Dočasně vypněte bezpečnostní software: Firewally a antivirové programy často způsobují nefunkčnost síťových připojení. Dočasně je deaktivujte, abyste zjistili, zda se problém vyřeší. Pokud ano, zkuste změnit nastavení bezpečnostního softwaru a povolit přístup k internetu.

Pokud žádné z těchto opatření nepomůže problém odstranit, možná by stálo za to obrátit se na poskytovatele internetových služeb (ISP) nebo vyhledat odbornou technickou podporu.