Jak funguje AirPlay. Komplexní průvodce

How to connect AirPlay to TV?
How to AirPlay from iPad/iPhone to Android TV?

  1. Open Control Center on your iPhone/iPad. …
  2. Tap the screen mirroring button on your iPhone or iPad.
  3. Select your Android TV from the list.
  4. You may be prompted to enter the screen mirroring code for the first time, you can just enter the passcode from your TV.
Další informace najdete na www.airdroid.com

Díky technologii AirPlay, kterou vyvinula společnost Apple, mohou uživatelé bezdrátově vysílat zvuk, video a obraz ze svých zařízení Apple do dalších kompatibilních zařízení, jako jsou televizory, reproduktory a přijímače. Poskytuje bezproblémový a praktický způsob, jak sledovat oblíbený materiál na větší obrazovce nebo prostřednictvím lepších reproduktorů. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak AirPlay funguje, jak se zobrazuje na televizoru, jak jej využít, co jej napájí a zda stačí používat pouze Bluetooth.

Vysílač a přijímač jsou dva hlavní prvky, které tvoří AirPlay. Zařízení Apple, například iPhone, iPad nebo Mac, z něhož spustíte streamování, se nazývá vysílač. Zařízení, které přijímá audio nebo video stream, se nazývá přijímač; příkladem může být Apple TV, chytrý televizor nebo kompatibilní reproduktory.

Chcete-li používat AirPlay na televizoru, potřebujete vhodný přijímač, například Apple TV nebo chytrý televizor s funkcí AirPlay. Pomocí těchto zařízení můžete bezdrátově streamovat materiál, protože slouží jako spojení mezi zařízením Apple a televizorem. Po konfiguraci Apple TV nebo chytrého televizoru se ujistěte, že jsou televizor i zařízení Apple připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Pak stačí vybrat požadovaný přijímač kliknutím na symbol AirPlay na zařízení Apple a začít streamovat. Na obrazovce televizoru se zobrazí nebo přímo přehraje obsah.

Před použitím funkce AirPlay se ujistěte, že jsou zařízení Apple i přijímací zařízení připojena ke stejné síti Wi-Fi. Chcete-li se dostat do ovládacího centra na zařízení Apple, přejeďte prstem odspodu nahoru (nebo vpravo nahoře na iPhonu X a novějších zařízeních). Po klepnutí na ikonu AirPlay se zobrazí seznam možných přijímačů. Můžete se rozhodnout pro streamování konkrétního obsahu, například videa, hudby nebo obrázků, nebo můžete po výběru zamýšleného přijímače zvolit zrcadlení celé obrazovky. Některé aplikace také nativně podporují AirPlay a umožňují streamování přímo z aplikace.

Základní technologie a standardy umožňují bezproblémové fungování AirPlay. K vytvoření spojení mezi vysílačem a přijímačem používá AirPlay Wi-Fi a Bonjour, síťovou technologii společnosti Apple bez nutnosti konfigurace. To zaručuje, že se zařízení snadno najdou a budou spolu komunikovat. Zvuková a obrazová data jsou také komprimována a přenášena prostřednictvím AirPlay pomocí různých kodeků, což zajišťuje vysoce kvalitní streamování s malým zpožděním. Díky tomu si můžete své věci vychutnat okamžitě a bez pozorovatelného zpoždění.

AirPlay využívá k přenosu médií více než jen Bluetooth. Zařízení Apple mohou přenášet zvuk přes Bluetooth, ale streamování videa přes AirPlay vyžaduje Wi-Fi. Větší šířka pásma a vyšší přenosové rychlosti, které poskytuje Wi-Fi, umožňují vysílat vysoce kvalitní video obsah bez přerušení. Je však důležité mít na paměti, že některé novější produkty Apple mají funkci známou jako AirPlay 2, která umožňuje streamování hudby do více místností prostřednictvím Bluetooth nebo Wi-Fi. To znamená, že zatímco pro streamování hudby můžete používat AirPlay s pouhým Bluetooth, pro streamování videa budete stále potřebovat připojení Wi-Fi.

A konečně, AirPlay je flexibilní a praktická technologie streamování, která umožňuje bezdrátově posílat zvuk, video a fotografie ze zařízení Apple do přijímačů, které ji podporují. Pro bezproblémovou komunikaci využívá Wi-Fi a Bonjour a funguje na modelu odesílatel-příjemce. S kompatibilním přijímačem, jako je Apple TV nebo chytrý televizor podporující AirPlay, můžete AirPlay používat v televizi. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní můžete sledovat svůj oblíbený materiál na větší obrazovce nebo s lepšími reproduktory. Zatímco AirPlay nabízí streamování zvuku přes Bluetooth, pro maximální výkon streamování videa je třeba připojení Wi-Fi.

FAQ
Jaká je výhoda AirPlay oproti Bluetooth?

Možnost streamovat zvuk a video ve vyšší kvalitě dává AirPlay výhodu oproti Bluetooth. Wi-Fi na rozdíl od Bluetooth nabízí pro AirPlay bezpečnější a spolehlivější způsob přenosu dat. To znamená, že při použití AirPlay si můžete vychutnat hudbu, filmy nebo jiná média ve špičkové zvukové a obrazové kvalitě. Funkcí AirPlay, kterou Bluetooth nepodporuje, je přehrávání zvuku ve více místnostech, které umožňuje vysílat zvuk do několika reproduktorů nebo zařízení najednou.

Potřebuje AirPlay Wi-Fi?

Ano, pro fungování funkce AirPlay je nutné připojení Wi-Fi. Pomocí technologie AirPlay vyvinuté společností Apple mohou uživatelé streamovat zvuk, video a další multimediální soubory ze zařízení Apple (například iPhone, iPad nebo Mac) do dalších reproduktorů, přijímačů a televizorů kompatibilních s AirPlay.

Aby bylo možné AirPlay používat, musí být vysílající i přijímající zařízení připojena ke stejné síti Wi-Fi. To umožňuje, aby zařízení komunikovala bez přerušení, a mediální obsah se tak může přenášet z jednoho zařízení do druhého. Bez připojení Wi-Fi není služba AirPlay schopna navázat požadované spojení mezi zařízeními, což znemožňuje streamování obsahu.

Je důležité poznamenat, že novější verze AirPlay, jako je AirPlay 2, mají také další funkce, jako je zvuk ve více místnostech, který umožňuje uživatelům vysílat obsah do několika zařízení kompatibilních s AirPlay najednou. Připojení Wi-Fi je však i nadále nezbytným předpokladem pro fungování AirPlay nezávisle na konkrétní verzi.

Umíte AirPlay s Bluetooth?

Ne, Bluetooth a AirPlay jsou nekompatibilní. Vlastní technologie vytvořená společností Apple s názvem AirPlay umožňuje bezdrátové streamování médií mezi zařízeními Apple a kompatibilními reproduktory nebo monitory. Vysoce kvalitní streamování a synchronizace jsou umožněny navázáním přímého spojení mezi zařízeními pomocí technologie Wi-Fi. Naproti tomu Bluetooth je odlišná bezdrátová technologie, která se často používá pro připojení periferních zařízení, jako jsou reproduktory nebo sluchátka, na krátké vzdálenosti. Bluetooth a AirPlay nelze používat společně, přestože oba bezdrátové protokoly mají totožné funkce.